Огласи за вработување кои го заслужуваат вашето внимание

Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Секој ден ли се работи?
К-15 има ли?
20 работни дена во годината одмор?
Прекувремено?
6 дена работни по 7 часа, односно 40 работни часа неделно. 21 ден годишен одмор . К-15 незнам но ми рекоа 9 илјади исплаќаат на крај декември као 13 плата, ваљда е тоа. Прекувремено колку разбрав од прв разговор нема.
 
Ф

Флеш

Гостин
6 дена работни по 7 часа, односно 40 работни часа неделно. 21 ден годишен одмор . К-15 незнам но ми рекоа 9 илјади исплаќаат на крај декември као 13 плата, ваљда е тоа. Прекувремено колку разбрав од прв разговор нема.
Во маркет-прекувремено секогаш има
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Дополнително инфо? Прво не гледам датум на објавување на огласов, добро би било да се знае тоа. Пребарав и начекав статија која вика не треба врска, туку ортома за вработување во контрола на летање. Уште е така или е навистина транспарентно? Плата (иако знам дека е доста солена)?
jas go vidov na FB kaj moj prijatel sto raboti tamu vekje 15 godini. inaku da,najverojatno trebaat ortomi bidejki ima catch 22
nivnata plata e nekolku pati pomnozena so prosecnata drzavna. znaci ako raste prosecnata plata,raste i nivnata sekoggas za faktor x. koga edvaj vrzuvavme kraj so kraj,oni zimaa 2000 evvra plata.pa ssea ti vidi
druga zaebanccija e sto e samo za pomladi od 25 godini oglasov
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.091
Поени од реакции
4.927
jas go vidov na FB kaj moj prijatel sto raboti tamu vekje 15 godini. inaku da,najverojatno trebaat ortomi bidejki ima catch 22
nivnata plata e nekolku pati pomnozena so prosecnata drzavna. znaci ako raste prosecnata plata,raste i nivnata sekoggas za faktor x. koga edvaj vrzuvavme kraj so kraj,oni zimaa 2000 evvra plata.pa ssea ti vidi
druga zaebanccija e sto e samo za pomladi od 25 godini oglasov
да има завршено најмалку IVстепен на стручна подготовка
Ако не ти е проблем појасни ми за каква стручна подготовка е ова. Фала.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
6 дена работни по 7 часа, односно 40 работни часа неделно. 21 ден годишен одмор . К-15 незнам но ми рекоа 9 илјади исплаќаат на крај декември као 13 плата, ваљда е тоа. Прекувремено колку разбрав од прв разговор нема.
На интервју сите симнуваат ѕвезди и после тоа друго и затоа не успеваат да ги задржат вработените. :icon_lol:
Се сомневам дека е 7 часа работното време и имаат 21 ден годишен одмор. Доаѓа време за одмор, па нема кој да те замени. :D:D Не вреди за 300 евра работа во смени, на празници и за викенди на место каде има мал број на вработени.

Ова е работа за оние кои ептен нема што да работат, се` уште немаат формирано фамилија за да и посветат повеќе внимание, се имаат откажано од шетање за викенди и празници, се наоѓаат во лоша финансиска состојба и од никој немаат поддршка за да најдат нешто поубаво.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.526
Поени од реакции
5.706
Мислење за работно место заменик раководител/раководител во Кам-Маркет . 18к за заменик раководител се ок плата според вас? Малку ми смета тоа со смените, 1 недела прва, 1 недела втора , бар недела да не се работеше... некој со мислење ?
Ако ти понудиле веднаш заменик раководител - значи си оставил добар впечаток и ќе те спремаат за раководител во иднина.
Инаку, КАМ ти е ретко солидна фирма, најголема во тој бизнис, во топ листа на најуспешни компании, ако не грешам некаде 14 место во МК, со постојан раст. Планирај дека ќе ти биде се по закон - редовна плата, редовни одмори, зимски, летен, К15, систематски, обуки, платени прекувремени ако имаш ( а вероватно ќе имаш во одредени периоди). Од друга страна планирај дека ќе се бара доста од тебе , и работа, и почитување на правила и се.
Ако веќе имаш друга работа и се мислиш дали да ја прифатиш оваа - незнам, дискутабилно....ако немаш работа или работиш во иста дејност - тогаш КАМ ти го препорачувам, и солидни плати, и можност за напредување, и јако искуство...
Не знаев дека заменик има 18К плата, ама знам дека раководител на маркет има 30+
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
109
Поени од реакции
18
Здраво.

Веќе некое време изработувам проекти од областа на ИТ индустријата за една фирма од Данска. Можам да се пофалам дека работата добро ми оди. Поради сакам да ангажирам уште неколку програмери кои би работеле со мене,за почеток, дополнително (хонорарно). Затоа, ако има некои заинтересирани кандидати, слободно нека ме контактираат во порака.

Инаку, потребни ми се следниве области:

- Java;
- JavaScript,
- PHP,
- Python,
-SQL,
- Ruby.

Поздрав!
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Гледам повторно актуелни огласите на Пивара Скопје, за унапредувач на пазарот - комерцијалист.
Имате некое инфо какви се условите, плата, кариера и сл?? Односно дали вреди да се аплицира.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Гледам повторно актуелни огласите на Пивара Скопје, за унапредувач на пазарот - комерцијалист.
Имате некое инфо какви се условите, плата, кариера и сл?? Односно дали вреди да се аплицира.
Вреди и тоа како! Што како не знам да ти кажам ама платите им се доста добри
 
Член од
29 март 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Се бараат сменски оператор и оператор во полнилница!
Одлична можност за лица кои се во потрага по стабилна работа, која нуди сигурност и поволно услови за работење.

https://www.facebook.com/PMCMConsulting/photos/a.1891709224417821.1073741828.1891703421085068/1902875406634536/?type=3&theater

https://www.facebook.com/PMCMConsulting/photos/a.1891709224417821.1073741828.1891703421085068/1902874103301333/?type=3&theater
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.603
Дали постои кај нас нешто како part-time job, и ако постои каде се наоѓа таква работа? На пример да би работел некаде 4 саати попладне или викенди или нешто слично во тој стил?
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.531
Поени од реакции
5.764
Мислење за Буши Ресорт и Спа во Скопје ? Услови на плати за келнери, шанкери и асистен на менаџер, менаџер на сектор ?
 
Член од
14 јуни 2018
Мислења
77
Поени од реакции
36
Луѓе, дали има некој искуство со работа во печатницата на Графика Плус во Скопје? Ако некој има, опиштете ми каква е атмосферата, такви работи...
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Дали постои кај нас нешто како part-time job, и ако постои каде се наоѓа таква работа? На пример да би работел некаде 4 саати попладне или викенди или нешто слично во тој стил?
Тоа не е стил.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom