Огласи за вработување кои го заслужуваат вашето внимание

Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
неможев да најдам тема за работа преку нет па еве овде да прашам дали некој има инфо за ова

IMG_1106.PNG
 
Член од
16 јуни 2009
Мислења
91
Поени од реакции
62
Нов Старт-ап во штип ќе започнеме со работа во текот на следниот месец. : ) Работиме со транскрипции, преводи, пруфридинг и слични услуги.

Потребни Квалификации:

- Одличен Англиски
- Typing speed од минимум 60-70 збора испишани во минута(WPM), а супер би било и луѓе што се многу подобри од тој минимум.
- Човек со интегритет и професионалност.
Не е потребно претходно работно искутство, тренинг 2 недели. Можности и за пракса доколку не ја исполнувате брзината на пишување и сакате да стекнете искуство.

Плата - за почеток нема да е многу висока околу 11-12 илјади месечно само што започнуваме, но за луѓе кои се заинтересирани за кариера и напредок, ќе има огромна можност да напредуваат и дури да имаат покачување секој месец и бонуси. Исто така една од побитните работи е луѓе кои сакаат постојано да учат и да стекнуваат нови вештини, бидејќи само така би можеле да напредуваме. : )

Доколку е некој заинтересиран може да ме исконтактира во порака овде. Местото се наоѓа во Штип во центарот позади трговски кај Тату студиото на Митко и кафичот Попај, позади во зградата.

За почеток барам 2ца работници во 2 смени од 6-14 и од 14-22.
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
90
Поени од реакции
4
Нов Старт-ап во штип ќе започнеме со работа во текот на следниот месец. : ) Работиме со транскрипции, преводи, пруфридинг и слични услуги.

Потребни Квалификации:

- Одличен Англиски
- Typing speed од минимум 60-70 збора испишани во минута(WPM), а супер би било и луѓе што се многу подобри од тој минимум.
- Човек со интегритет и професионалност.
Не е потребно претходно работно искутство, тренинг 2 недели. Можности и за пракса доколку не ја исполнувате брзината на пишување и сакате да стекнете искуство.

Плата - за почеток нема да е многу висока околу 11-12 илјади месечно само што започнуваме, но за луѓе кои се заинтересирани за кариера и напредок, ќе има огромна можност да напредуваат и дури да имаат покачување секој месец и бонуси. Исто така една од побитните работи е луѓе кои сакаат постојано да учат и да стекнуваат нови вештини, бидејќи само така би можеле да напредуваме. : )

Доколку е некој заинтересиран може да ме исконтактира во порака овде. Местото се наоѓа во Штип во центарот позади трговски кај Тату студиото на Митко и кафичот Попај, позади во зградата.

За почеток барам 2ца работници во 2 смени од 6-14 и од 14-22.
Da bese ova vo Tetovo dobro ce bese brzo pisuvam i razbiram angliski a student sum.
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Итно!!!
Нудиме виза и работа во Норвешка, платена карта за пат, прв месец смештај!!! (Може и со Македонски пасош)

Бараме Механичари за камиони и автобуси во Норвешка

Бараме квалифицирани механичари за МАN камиони, како и механичари со доплома на најголемстепен за ова врста на возила.

Слободни се неколку работни места во авторизирани сервиси во Норвешка.
Во моментот вработуваме неколку работници.

Услови:
- Минимално 3 години искуство во авторизиран сервис (предност)
- Стручно или технично знаење како механичар
- Предност, доколку имате завршено сертифицирани курсеви
Погодности:
- 37,5 работни сати седмично (понеделник – петок)
- Норвешка плата во зависност од искуство и квалификации
- Платенa прекувремена работа
- Платен годишен одмор
- Бонуси за лојалност
- Работа во познати, модерни сервиси со прифатливи работни услови
- Договор на 20 месеци, можност за продолжување
- Помош околу плаќање на првата кирија
- Помош околу цела документација: Виза, дозволи, лични карти...
- Здраствено осигурање - бесплатно
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво. Јас Дмитро - директор на ММ СТУДИО во Македониа.
Фирма КАМБИЗ ДОО ембс-7186878
Нашата фирма е пионир во Македонија.
Работа со специални веб страни. Работа за девојки од 18 год. плата од 500 евра месечно!
https://www.facebook.com/moodmakers/
https://mmstudio.top/
https://www.youtube.com/channel/UCpipiS_a2w1GgnMhENFuMwQ
Контакт во вибер +380980713476
Контант тел. +38970886833
 
Член од
2 мај 2017
Мислења
36
Поени од реакции
7
zdr pisete linkovi za rabota vo stranstvo so bg dokumenti
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Здраво. Јас Дмитро - директор на ММ СТУДИО во Македониа.
Фирма КАМБИЗ ДОО ембс-7186878
Нашата фирма е пионир во Македонија.
Работа со специални веб страни. Работа за девојки од 18 год. плата од 500 евра месечно!
https://www.facebook.com/moodmakers/
https://mmstudio.top/
https://www.youtube.com/channel/UCpipiS_a2w1GgnMhENFuMwQ
Контакт во вибер +380980713476
Контант тел. +38970886833
си играте со оган да не изгорите пазете некој татко од овие девојки се кладам ке ве запали :D
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Ве молам некој да ми каже нешто повеќе за Hi-Tech Corporation. Имаат погон во село Орешани скопско. Како е за работа? Плата?
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
120
Поени од реакции
85
Ве молам некој да ми каже нешто повеќе за Hi-Tech Corporation. Имаат погон во село Орешани скопско. Како е за работа? Плата?

Бегај од таму. Мслиш дека отвара огромни погони па стално му требаат луѓе..Грешка - ги менува нон стоп. И сабајле ќе те земе комбе навечер ќе те врати. Башка имаш психичка тортура лично од газдата - ова е бесплатно.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Ima nekoj nekoja korisna informacija da mi dade za prodazen agent na Lajka Mobile??Dali e stresna rabota....Se pocituva li rabotnoto vreme itn itn.

Sent from my SGH-T959D using Tapatalk 2
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.719
Поени од реакции
1.475
Ве молам некој да ми каже нешто повеќе за Hi-Tech Corporation. Имаат погон во село Орешани скопско. Како е за работа? Плата?
Вака 3 месеци имаш обука која не ти е платена ниту еден денар. Потоа платата е солидна ама здравјето ќе си го оставиш таму на тоа киселината.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Вака 3 месеци имаш обука која не ти е платена ниту еден денар. Потоа платата е солидна ама здравјето ќе си го оставиш таму на тоа киселината.
Мене ми рекоа на интервјуто демек првите 3месеци сум на минимална плата од 12000-14000денари а после тоа потпишавам нов договор доколку ми го продолжат секако а плата 21000-25000ден. Работно време од 8-16ч прва смена и втора од 16-24ч. Превоз со комбе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom