Објавување на сценарио кое би се продало во продукциска куќа

Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Дечки, вие ова озбилно?:confused:
Пенкало, Кевин Костнер беше фармер што си ги следеше соништата и изгради стадион за бејзбол на местото каде што садеше пченка и се појави духот на Реј Лиота. Така да доколку си упорен во животот, со самоувереност во себеси се што си наумил па мајке му, би требало на човек да му се исполни.
 
М

Мартин`

Гостин
Пробај си ја среќата друже, верувај во себе може и ќе успееш. Тој што не пробал и не се обидел уште во старт изгубил (y)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.660
Aко пак не успееш, увек моеш да црпиш материјал од постовиве кога ќе се ориентираш кон пишување self-help books. Не е важно да се победи, важно е да се учествува, am I right?

Леле учествувам!!?!

Gee, golly, thanks mister. :pipi:
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Aко пак не успееш, увек моеш да црпиш материјал од постовиве кога ќе се ориентираш кон пишување self-help books. Не е важно да се победи, важно е да се учествува, am I right?

Леле учествувам!!?!

Gee, golly, thanks mister. :pipi:
Your heart is as black as night mister.
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Е што е сценариото во еден филм од продукцијата Brazzers?

A man walks into a house. He has sex.

.....................................The End......................................
Dorothty; Ah, ah, ah, ah, ah, ah, aaaaah, ah ah x20
Mandingo: Oh, oh oh oh oooooh, I'm coming baby, oh ooooooooooooh
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Друже и јас те подржувам ама слушај ваму.....Сценариото не треба само да е напишано има правила и 300 срања кој мораш да ги следиш како за самата структура така и за ногу други работи.Седни по нет види како треба загреј си столот дотерај го за да не си викаш после ех абе да го средев тоа можеби некој и ке го зирнеше, дај се од себе за да не ти биде криво.Ти посакувам среќа во секој случај само полека.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Ха, ми текнува како мал кога земав да пишувам сценарио за хорор филм. Тројца другари одат на гробишта и гледаат како од еден гроб штрчи рака на чиј прст има смарагден прстен..... Тежок кретенизам. :tapp:

Искрено, далеку се поголеми можностите да стигнеш до јавна администрација отколку твоето сценарио да стигне до DreamWorks, Universal и сл.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ха, ми текнува како мал кога земав да пишувам сценарио за хорор филм. Тројца другари одат на гробишта и гледаат како од еден гроб штрчи рака на чиј прст има смарагден прстен..... Тежок кретенизам. :tapp:
Закон:D Си ме изнасмеал:pos:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Лани запознав еден човек од САД кој во слободно време си пишувал сценарио за филм (сепак тој е со искуство во пишување сценарија, ама не за филмови). Кога било готово отишол кај братучед во Лос Анџелес за да добие мислење и совет каде да го прати, кога разбрал дека таму секој втор човек (според негови зборови), вклучително и неговиот братучед, имал пишано сценарио кое го нудел :)

Најдобро пробај да оствариш контакт со некој македонски сценарист (за филмови) за да те упати не само за тоа каде да го пратиш туку и да ти даде мислење дали сценариото е ОК и доколку не е што да се поправи.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Абе за Цар Самоил и ослепената војска не знам како не се најде некој да направи филм?
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Ха, ми текнува како мал кога земав да пишувам сценарио за хорор филм. Тројца другари одат на гробишта и гледаат како од еден гроб штрчи рака на чиј прст има смарагден прстен..... Тежок кретенизам. :tapp:

Искрено, далеку се поголеми можностите да стигнеш до јавна администрација отколку твоето сценарио да стигне до DreamWorks, Universal и сл.
Стварно, на кој прст беше смарагдниот прстен? :pos:
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
50
Поени од реакции
34
Ха, ми текнува како мал кога земав да пишувам сценарио за хорор филм. Тројца другари одат на гробишта и гледаат како од еден гроб штрчи рака на чиј прст има смарагден прстен..... Тежок кретенизам. :tapp:
Кога веќе споделуваме лоши идеи за сценарија:
Ми текнува кога бев голем вол и пишував сценарио во кое 60-годишен пропаднат режисер ќе се здружи со неговиот најдобар пријател и омилен актер, и ќе пробат да направат за последен пат заедно уште еден лош, второкласен хорор филм. :гомце:
Иначе bokser, треба да го гледаш Tales from the script ако те интересира колку лесно се продаваат сценарија во холивуд.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.355
Поени од реакции
25.041
Кога веќе споделуваме лоши идеи за сценарија:
Ми текнува кога бев голем вол и пишував сценарио во кое 60-годишен пропаднат режисер ќе се здружи со неговиот најдобар пријател и омилен актер, и ќе пробат да направат за последен пат заедно уште еден лош, второкласен хорор филм. :гомце:
Ed Wood? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom