Обложување на нет

Член од
25 декември 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo.

Bi sakal da prasam so ogled na toa shto zakonski e zabraneto ONLINE oblozuvanje na stranski sajtovi (a dosta lugje igraat), dali znaete nekoj sto dobil kazna.

I vo odnos na danokot, dali dosega nekoj plakal danok za priliv na sredstva direktno na smetka?
Автоматски споено мислење:

можеш да ставиш и од денарска не ти треба девизна сами се конвертираат, незнам дали си запознаен но во мк не е дозволено да се игра на странски сајтови казна е од 800 до 1000еурос
Dali poznavas nekoj sto dosega e kaznet, so ogled na toa shto poznavam mal milion lugje so igraat, a takva kazna dosega ne poznavam. Pritoa mnogu e tesko nekoj da potvrdi deka bas ti si igral...
 
Член од
2 април 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, до сега парите од bet 365 ми ги испраќаа на сметка после неколку часа откако ќе направам повлекување, последниов пат чекам 3 дена дали е можно да има некој проблем?
 
Член од
16 април 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, имам ставено пари преку виза на скрил, но сега кога пробувам да ги извадам може само мастер. Внесов мастер пробувам не сака, дали проблеми прави тоа што се ставени преку виза или? Мастеркард од НЛБ?

Фала.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.496
Поени од реакции
2.619
Здраво.Ај да објаснам најкратко колку што знам.Другар сака да направи withdrawal на пари од бет365 али како ми кажа он НЛБ и ХалкБанка не работеле со такви работи да пуштат пари од 365 во овие банки.Муабетот ми е.Дали може на другарот од бет365 да му ги пуштат парите во некоја друга банка кај нас во Македонија и он да ги извади после?
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Здраво.Ај да објаснам најкратко колку што знам.Другар сака да направи withdrawal на пари од бет365 али како ми кажа он НЛБ и ХалкБанка не работеле со такви работи да пуштат пари од 365 во овие банки.Муабетот ми е.Дали може на другарот од бет365 да му ги пуштат парите во некоја друга банка кај нас во Македонија и он да ги извади после?
Na nlb tutunska bez problem pred 20 dena od prilika imam povleceno
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
у задње време на нлб многу брзо стигаат пари кога ќе повлечеш од Бет или од Париматч, некогаш дури и за 30мин
ја завршив со Париматч ми ставија лимит на све 9.5еура (буљаши)
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
у задње време на нлб многу брзо стигаат пари кога ќе повлечеш од Бет или од Париматч, некогаш дури и за 30мин
ја завршив со Париматч ми ставија лимит на све 9.5еура (буљаши)
Da da toa primeti i jas
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Дали знаете дека со https://sstrader.com/ може да се обложувате на живо како вистински професионалци и лесно може да го препознаете доминантниот тим.Ако се регистрирате со референтен код Stevo100 ќе добиете три дена бесплатен пристап.
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.504
While we all live in 2022, this guy is living in 1971
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
BET365 e najdobra online kladilnica. Nema sporedba so niedna druga. Preku NLB moze da se stavaat i da se povlekuvaat pari bez problem.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
BET365 e najdobra online kladilnica. Nema sporedba so niedna druga. Preku NLB moze da se stavaat i da se povlekuvaat pari bez problem.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Имавте неколкумина пишано дека можете да повлекувате од Скрил на Мастер од НЛБ еве јас извадив вчера и не ми дава да повлечам, а баш бев скептик дека може...
Ова ми го дава Transaction failed You were not charged.

Имате повлекувано изминатиов месец или пак знаете некое чаре? :unsure:
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.018
Поени од реакции
2.054
Имавте неколкумина пишано дека можете да повлекувате од Скрил на Мастер од НЛБ еве јас извадив вчера и не ми дава да повлечам, а баш бев скептик дека може...
Ова ми го дава Transaction failed You were not charged.

Имате повлекувано изминатиов месец или пак знаете некое чаре? :unsure:
активирана ти е картичката?
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
активирана ти е картичката?
Статус
АКТИВНА

Највероватно да :D Чудно пошо 2-3ца пишаја дека повлекувале без проблем, да прашам во НЛБ да не имам некоја рестрикција едино...
Од Скрил ми вратија вака

We’re sorry to hear your transaction was declined. Based on the case issue you’ve selected, here are some tips which might help:​

Internet connection and browser troubleshooting
  • Use a stable internet connection;
  • Don’t use any proxy, VPN or public networks when paying with Skrill;
  • Upgrade your browser to its newest version;
  • Check for any add-ons or restrictions of your browser that might be causing the issue and disable them, if any;
  • Clear your browser's history, cache memory and cookies.
Using a credit card
It is likely that your card deposit is being declined for one of these reasons and if so – your card issuer will be able to help:
  • You’ve reached your card’s limit;
  • You have insufficient balance on your card;
  • Restrictions have been set by your card issuer;
  • Incorrect 3D-Secure code provided
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.018
Поени од реакции
2.054
Статус
АКТИВНА

Највероватно да :D Чудно пошо 2-3ца пишаја дека повлекувале без проблем, да прашам во НЛБ да не имам некоја рестрикција едино...
Од Скрил ми вратија вака

We’re sorry to hear your transaction was declined. Based on the case issue you’ve selected, here are some tips which might help:​

Internet connection and browser troubleshooting
  • Use a stable internet connection;
  • Don’t use any proxy, VPN or public networks when paying with Skrill;
  • Upgrade your browser to its newest version;
  • Check for any add-ons or restrictions of your browser that might be causing the issue and disable them, if any;
  • Clear your browser's history, cache memory and cookies.

Using a credit card
It is likely that your card deposit is being declined for one of these reasons and if so – your card issuer will be able to help:​
  • You’ve reached your card’s limit;
  • You have insufficient balance on your card;
  • Restrictions have been set by your card issuer;
  • Incorrect 3D-Secure code provided
Брат, картичка се активира со тоа што одиш на банкомат, ја ставаш и ја активираш. Макар јас така знам од досегашни искуства со НЛБ, така да пробај тоа да не е проблемот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom