Обложување на нет

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Skrill
Автоматски споено мислење:

Od stranata si gi stavas na Skrill, od skrill na NLB karticka.. isklucivo NLb, drugi banki praat problem, znaci ako nemas NLB da si izvadis.. ili vaka..
Prv cekor izvadi NLB Visa..
Vtor cekor stavi 2 bona na taa karticka..
Napravi akaunt na skrill.
Na akauntot na skrill pisi ja NLB kartickata i napravi deposit (moras da napravis prvin deposit za posle da vadis) od 20e i toa ke te kosta 50 centi provizija..
Sledno, parite od bet stranata prefrli gi na skrill..
Sledno ke cekas nekolku dena (vo zavisnost od bet stranata) i koga ke stignat na Skril, prefrli gi na NLB..
Potoa ke cekas maksimum 2 dena i ke ti stignat parite..
A, da, zima 7% provizija Skrill koga prefrlas na NLB..
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
972
Поени од реакции
298
Od skrill na nlb visa electron card, i posle toa dali sum obvrzan da platam danok 10% na UJP? Ke ve molam spodelete iskustvo dali ste primile pari od skrill na nlb visa electron i dali ste platile danok i zasto i kako?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Od skrill na nlb visa electron card, i posle toa dali sum obvrzan da platam danok 10% na UJP? Ke ve molam spodelete iskustvo dali ste primile pari od skrill na nlb visa electron i dali ste platile danok i zasto i kako?
aj ne se zamaraj.. izvadi si od skrill na NLB i svirkaj si.. ako nekad ti stigne da platis danok, ke platis, ako ne - teraj magareto..
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Кој ја фалеше оваа yonibet, катастрофа се, се замрзнува live betting -от, кога кликам да ставам уплата ме одјавува од профилот.
Не се заебавај со noname кладилници.

Најдобра кладилница BET365
Најдобар онлине паричник за кладење Neteller . Извади си картичка од НЛБ и терај.
BET365 нуди најголем број на игри, најдобар сајт за кладење во живо, коефициенти меѓу најдобрите .
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Не се заебавај со noname кладилници.

Најдобра кладилница BET365
Најдобар онлине паричник за кладење Neteller . Извади си картичка од НЛБ и терај.
BET365 нуди најголем број на игри, најдобар сајт за кладење во живо, коефициенти меѓу најдобрите .
Da beshe taka lesno kako shto pishuvash jas sega 500k evra kje imav.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Dali nekoj ima problemi so vadenje pari od Skrill na NLB? Ja 2-3 meseci unazad do sega bez problemi vadev, posledno negde 25ti juli, ama sega od 3ti avgust navaka ne mozam da gi izvadam pisuva transaction failed.. 1p dena probuvam i im pisuvam mi vikaat probuvaj vo sledni 48 saata..
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Dali nekoj ima problemi so vadenje pari od Skrill na NLB? Ja 2-3 meseci unazad do sega bez problemi vadev, posledno negde 25ti juli, ama sega od 3ti avgust navaka ne mozam da gi izvadam pisuva transaction failed.. 1p dena probuvam i im pisuvam mi vikaat probuvaj vo sledni 48 saata..
Ne sum probuval mesecov,ama posto imav sredstva na akauntot eve probav sea i mene istiot problem mi go dava,moguce da e nesto do NLB.
Neka pise nekoj ako znae so moze da e ili koe e resenieto,da ne treba da se vadi nova karticka od druga banka :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ne sum probuval mesecov,ama posto imav sredstva na akauntot eve probav sea i mene istiot problem mi go dava,moguce da e nesto do NLB.
Neka pise nekoj ako znae so moze da e ili koe e resenieto,da ne treba da se vadi nova karticka od druga banka :D
Nema resenie... eve sto mi vratija

Thank you for contacting the Skrill Help Team.

We regret to inform you that withdrawals to VISA a no longer supported in your country of residence.

Alternatively these funds could be used for:

- sending money to other Skrill customers
-or use to to pay to a merchant
-or we can return them to the original source.

We apologize for this inconvenience and remain at your disposal should you need our further assistance.

Kind regards,
Simona
Skrill Help Team
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Nema resenie... eve sto mi vratija

Thank you for contacting the Skrill Help Team.

We regret to inform you that withdrawals to VISA a no longer supported in your country of residence.

Alternatively these funds could be used for:

- sending money to other Skrill customers
-or use to to pay to a merchant
-or we can return them to the original source.

We apologize for this inconvenience and remain at your disposal should you need our further assistance.

Kind regards,
Simona
Skrill Help Team
Da go smenile principot za vadenje,sega samo na Visa nekojasi Direct karticka mozes da izvadis.
Kje mi ostane golema suma zaglaveno kaj idiotive..
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
И сега чаре? Некој да проба преку нетелер да извади или исти курац се и тие ко скрил?
Треба да се враќаме на депозит/исплата директно преку виза картичка? :confused:
Додуша многу од кладилнициве забранија депозит директно преку виза/мастер...
 
Последно уредено:
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
И сега чаре? Некој да проба преку нетелер да извади или исти курац се и тие ко скрил?
Треба да се враќаме на депозит/исплата директно преку виза картичка? :confused:
Додуша многу од кладилнициве забранија депозит директно преку виза/мастер...
Neteler isto sranje
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Planiram isplata direktno preku visa od nlb. Kolku e limitot da pominam "nezabelezan" :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom