Обложување на нет

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.051
Поени од реакции
6.657
Za da ne ti propadnat, otvori obicna smetka na NLB, bez toa swift mift, direktno prefrli gi naednas.. e sea namesto na kosinus 500e da mu davas za toa sto te prosvetli, ke ì platis tolku kazna na drzavata za kockanje online vo stranski kladzi.. ali bolje toa otkolku bez 5,000e
Македонска работа, да му цркне козата на комшијата
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Начинот мора да е ист. Не и банката...

Пример ако си ставил пари од Paypal акаунт исплата мора на Paypal.

Мора да е во банкарски трансфер во овој случај. А за која банка .. можеш да ставиш максимум 5 картички од различни банки.....

Оти јас ставив од обучна трансакциска сметка, а отварав девизна заради Еврата. Пак се 2 различни сметки...
Или поедноставно. Ако пари си уплатил преку банка можеж пари да повлечеш само преку банка на исто име и презиме како на профилот !
Ова не би требало да е така. Ти кога правиш депозит оставаш број на картичка, име и презиме, итн... Ако сега сакаш на друга картичка не би требало да ти дозволи зашо картичката е различна, можеби и друг бренд (Виза или Мастер). Освен ако не смениле нешто бет365 во меѓувреме, али за тоа ќе си прашаш на чет и ќе ти објаснат најубаво.
Автоматски споено мислење:

Oди во нлб отвори сметка, кажи им да ти додадат девизна опција во евра. Земи IBAN и SWIFT, и потоа повлекувај таму. Немој сите пари наеднаш, повлекувај неколку пати. Кога ќе си ги земеш сите пари, побарај ме овде да ми дадеш 500 евра за советот.
Не му треба девизна сметка, доволно е денарска, нормално да изработи и картичка за да може да прави депозит и да повлекува. Али пак ќе кажам, нека праша прво не чет дали ќе му дозволат со картичка од друга банка.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Ja imav 800e na whil probuvav poveke pati bank transfer i nebivase, i pisav na chat dali moze na neteller da gi prebacat soglasija se i eden decko koj slucajno go najdov mi pomogna da gi izvadam , t.e mu gi prefrliv na negov neteller parite a on na mene mi dade cash
 
Член од
22 април 2021
Мислења
7
Поени од реакции
2
Ова не би требало да е така. Ти кога правиш депозит оставаш број на картичка, име и презиме, итн... Ако сега сакаш на друга картичка не би требало да ти дозволи зашо картичката е различна, можеби и друг бренд (Виза или Мастер). Освен ако не смениле нешто бет365 во меѓувреме, али за тоа ќе си прашаш на чет и ќе ти објаснат најубаво.
Автоматски споено мислење:


Не му треба девизна сметка, доволно е денарска, нормално да изработи и картичка за да може да прави депозит и да повлекува. Али пак ќе кажам, нека праша прво не чет дали ќе му дозволат со картичка од друга банка.
Имам 3 картички од различни банки на бетот од сите ставам пари ?
Која е вистинската да ги извадам париве? Не е така...

Можеш 5 картички да ставиш максимум нормално на твое име. Ако ставиш туѓа картичка или повлекуваш на туѓа ќе ти го АКНАТ профилот.

Пример ставам пари од тансакциона од Охридска, а на истава немам IBAN и swift key поради тоа што не е девизна. Мораш да извадиш девизна оти евра примаш, значи мора да е друга трансакција.
Мора да е wire transfer (bank) поради тоа што така и си ставил пари, на исто име на името на профилот од бет.

Единствено во тутунска банка трансакцијата е мулти валутна и можес да примаш евра....
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Можеш 5 картички да ставиш максимум нормално на твое име. Ако ставиш туѓа картичка или повлекуваш на туѓа ќе ти го АКНАТ профилот.
Глупости! Бет365 негледа на кој е картичката неможи да види.

Можиш да најдиш картичка од Бугарија на пример и да ја пишиш дека е на твое име таму и пак ќе ти стигнат парите таму само е битно да не ти бара withdraw на банка туку на картичка затоа be careful :D
 
Член од
22 април 2021
Мислења
7
Поени од реакции
2
Глупости! Бет365 негледа на кој е картичката неможи да види.

Можиш да најдиш картичка од Бугарија на пример и да ја пишиш дека е на твое име таму и пак ќе ти стигнат парите таму само е битно да не ти бара withdraw на банка туку на картичка затоа be careful :D
 

Attachments

Член од
5 август 2020
Мислења
95
Поени од реакции
117
Здраво ! Во врска со bet365 имам 5000€ и единствена опција што ја нуди bet365 е преку банка на девизна сметка да ги повлечам (skrill и др еe-wallets моментачно нема опција). Тоа и го направив, парите стасаа во банка но нема начин да се прокнижат на мојата сметка. Од банката добив повик дека неможе да извржат прокнижување бидејки според Закон за игри на среќа има член каде што се забранува да се играат игри на среќа во странски обложувалници. Парите ќе бидат вратени од каде што се пратени.

Има ли начин да ги повлечам парите ?
А зошто да не можеш на Skrill да ги повлечеш кога постои како опција за уплата и исплата преку скрилл?
 
Член од
22 април 2021
Мислења
7
Поени од реакции
2

Attachments

Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
Имате ли проблем со најава на 2win.mk ? Некако многу бавно се лоадира страницата, а и бавно се најавува на корисничката сметка, така ми е последните 2 дена..
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Имате ли проблем со најава на 2win.mk ? Некако многу бавно се лоадира страницата, а и бавно се најавува на корисничката сметка, така ми е последните 2 дена..
nonstop imat problemi so logiranje , katastrofa se ovoa samo kaj nas go ima , edna kladilnica online dodeka drugite exyu imat po 100 online kladilnici
 
Член од
18 април 2020
Мислења
21
Поени од реакции
8
Zdravo
Napraviv profit od od okolu 1100 eur na 1xbet.
Podignav okolu 500 eur, ostatokot mi ostanaa. Koga probav da gi podignam ostanatite mi pobaraa slika od licna karta i skrill i potvrda na identitet. Isto taka i mi gi namalija koeficientite za 10 posto sekogas koga ke se logiram da uplatam se namaluvaat. Parite gi napraviv na tenis i Nba, ne na nekoi nepoznati ligi ili timovi,a mi go pravat ova. Dali ima nekoj ovakvo izkustvo so 1xbet i so da napravam za da si gi podignam parite. 1xbet imaat top koeficienti, megutoa somnitelna reputacija. Ne se oblozuvajte na ovoj web site. Ve molam pisete dokolku imate nekoj sovet so da pravam.
Vi blagodaram
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.913
Поени од реакции
9.520
Zdravo
Napraviv profit od od okolu 1100 eur na 1xbet.
Podignav okolu 500 eur, ostatokot mi ostanaa. Koga probav da gi podignam ostanatite mi pobaraa slika od licna karta i skrill i potvrda na identitet. Isto taka i mi gi namalija koeficientite za 10 posto sekogas koga ke se logiram da uplatam se namaluvaat. Parite gi napraviv na tenis i Nba, ne na nekoi nepoznati ligi ili timovi,a mi go pravat ova. Dali ima nekoj ovakvo izkustvo so 1xbet i so da napravam za da si gi podignam parite. 1xbet imaat top koeficienti, megutoa somnitelna reputacija. Ne se oblozuvajte na ovoj web site. Ve molam pisete dokolku imate nekoj sovet so da pravam.
Vi blagodaram
Сликај и пушти шо барет подигни парите и поќе не играј кај нив. Само малку ми е чуден Ников твој некој со тој ник не би инвестирал баш во 1х бет ако е интелегентен
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Zdravo
Napraviv profit od od okolu 1100 eur na 1xbet.
Podignav okolu 500 eur, ostatokot mi ostanaa. Koga probav da gi podignam ostanatite mi pobaraa slika od licna karta i skrill i potvrda na identitet. Isto taka i mi gi namalija koeficientite za 10 posto sekogas koga ke se logiram da uplatam se namaluvaat. Parite gi napraviv na tenis i Nba, ne na nekoi nepoznati ligi ili timovi,a mi go pravat ova. Dali ima nekoj ovakvo izkustvo so 1xbet i so da napravam za da si gi podignam parite. 1xbet imaat top koeficienti, megutoa somnitelna reputacija. Ne se oblozuvajte na ovoj web site. Ve molam pisete dokolku imate nekoj sovet so da pravam.
Vi blagodaram
Probaj pratimu se shto kje ti pobarat ama golema e shansata da ne te isplatat.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Zdravo
Napraviv profit od od okolu 1100 eur na 1xbet.
Podignav okolu 500 eur, ostatokot mi ostanaa. Koga probav da gi podignam ostanatite mi pobaraa slika od licna karta i skrill i potvrda na identitet. Isto taka i mi gi namalija koeficientite za 10 posto sekogas koga ke se logiram da uplatam se namaluvaat. Parite gi napraviv na tenis i Nba, ne na nekoi nepoznati ligi ili timovi,a mi go pravat ova. Dali ima nekoj ovakvo izkustvo so 1xbet i so da napravam za da si gi podignam parite. 1xbet imaat top koeficienti, megutoa somnitelna reputacija. Ne se oblozuvajte na ovoj web site. Ve molam pisete dokolku imate nekoj sovet so da pravam.
Vi blagodaram
Го имав истово искуство ама ги исплатив на крај, еве прочитај да знајш колку ке те малтретирет...

Скроз се заборајв да пишам во врска со 1xBet

Јас бев еден од тие шо најмногу ги фалеа овде, ама се зафркнав, додека бев околу 0 и благ минус се беше океј, па се задесија неколку исплати кој не беа преголеми (последната беше 200 еур) и побараја документи за верификација, иначе не ги исплајќаја парите, е сега овде беше јакото

Ми побараја буквално СЕ што можеше и неможеше да се побара од документи за идентификација, до скриншотови од скрил и трансакции, преку виза картичката и сметка од телефон/интернет/струја за доказ на адресата, па на крајот ми бараја и селфи со личната карта а во позадина да се гледа на лаптоп/мобилен конверзацијата на меил со нив(10 пати се сликав и препрајќав како ненормален пошо беше скоро невозможно да се направи таква фотка а да се чита мејлот)

После 20-25 разменати мејлој конечно ми исплатија и си реков океј е ке си продолжам да играм и се логирам на акаунтот и гледам некако помали коефициентите него обично, се одлогирвам и гледам дека коефициентите се помали кога сум логиран од акаунтот на пример ако е кецот 1.57 мене ми ги дава 1.50 и така за сите можни утакмици и ем лимитот за уплата намален x5 од тој шо го имав пред тоа.


TL;DR - Немојте никако на 1xBet
 

Kajgana Shop

На врв Bottom