Обложување на нет

Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Вака сите губат државата губи приходи,обложувалниците исто а играчите нема каде да играат.Повеќето светски обложувалници веќе не регистрираат играчи од Македонија или се нема пристап до нивниот сајт.Очигледно треба да се даде нешто под маса.
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
Јас мислам дека за брзо време ќе се дојде до решение..Се зависи колку АСОМ вршат притисок кај владата да се најде решение. Од интерес за сите, и за државата, и за обложувалниците и за играчите.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Некој искусен со годините што префрла од Скрил на наша банка кеш, дали го пријавува како доход во УЈП у март тоа листите кога ги праиме? Или со скрил немаме гајле со данокот?
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Познавам доста шо повлекуваат солидни суми и никогаш не пријавиле данок преку Скрил, мислам дека до 2 милиони денари не им паѓаш во радарот и не се замараат со тебе, едино ако стегнале нешто од изминатава год ама реално не вервам.
 
Член од
28 ноември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дали некој има проблем со повлекување пари од онлајн казина преку виза? Се си работеше во ред до декември повлекував пари, но сега трансакциите ми се одбивани од страна на банка поточно нлб?
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Дали некој има проблем со повлекување пари од онлајн казина преку виза? Се си работеше во ред до декември повлекував пари, но сега трансакциите ми се одбивани од страна на банка поточно нлб?
Koe kazino ?
 
Член од
28 ноември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Се работи за Aspire Group Global Казина лоцирани во Малта.
Автоматски споено мислење:

Jas taka prefrluvav 2 pati x 350 evra na nlb tutunska , stigat za 5 rabotni dena stigne ti sms deka imas priliv , toa bese pred godina ipol nekade
Дали во тутунска за Wire Transfer ти побараја некаков документ за потекло на пари? Зашто преку ТТК ми имаат барано...
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Се работи за Aspire Group Global Казина лоцирани во Малта.
Автоматски споено мислење:


Дали во тутунска за Wire Transfer ти побараја некаков документ за потекло на пари? Зашто преку ТТК ми имаат барано...
Da , Potpunes list so tvoi podatoci i podatoci od poteklo
 
Член од
28 ноември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Посигурна варијанта ти е таа опција, ќе нема да пишува дека парите ти се стигнати од сајтови за интернет кладење туку од сервис како нетелер
Ама данок како данок не ти бега :)
Netellerot функционира пак за Македонија? Пред една година негде ми дојде порака дека не функционира за повлекување пари во Македонија повеќе а пред тоа работеше одлично.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Decki moze li na bet365 Sega preku nlb visa da se uplaka i isplaka direktno ili ne?
Може бе другар, ама банката е должна секој прилив да го пријавува во УЈП.. Ако сакаат од УЈП можат да те казнат парично.. Така да терај со Скрил или Нетелер или било кој друг вид на електронски новчаник кој го подржува клаџата..
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Прашање за вас шо играте на Yonibet, прајте депозит/исплата преку Скрил?
 
Член од
28 ноември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Може бе другар, ама банката е должна секој прилив да го пријавува во УЈП.. Ако сакаат од УЈП можат да те казнат парично.. Така да терај со Скрил или Нетелер или било кој друг вид на електронски новчаник кој го подржува клаџата..
Сеуште може да се повлекуваат со Скрил во Македонија? Прво го верификуваш акоунтот одиш преку Виза/мастеркард withdraw?
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
Какви се шансите со новиот предлог закон за игри на среќа да ги затворат буквално сите обложувалници, па и онлајн обложувањето?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom