Обложување на нет

Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
Ха ха ха. Можеби на Премиер Лига, и тоа еднаш. Ако погодиш, можеш да се збогуваш со тој акаунт, не во смисла дека нема да те исплатат, туку дека повеќе никогаш нема да уплатиш таква сума. И 1500 се смешни пари. Јас имам уплаќано со уште неколку пријатели по 5-8 бет365 акаунти на една утакмица, и секој акаунт мосел по 5-8000 евра. И тоа на малтешка втора лига.
Автоматски споено мислење:



Одмана беше, и да, направи голем минус.
Малта втора лига 8000 евра можеш да се сликаш дека бет365 ќе ти прими. Не сме паднати од Марс другар и ние играме онлајн и ние сме имале јавена утакмица. Која била твоја кладилница еве ние како ситни играчи ќе ти кажеме дали си бил тапанарија или си разбирал нешто.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Да, ако имаш БГ пасош. Јас немам така да...
Ас си бев солдат, вблгарска армија
Верно и служев на мајка Блгарија.

:pijani:
Автоматски споено мислење:

Малта втора лига 8000 евра можеш да се сликаш дека бет365 ќе ти прими. Не сме паднати од Марс другар и ние играме онлајн и ние сме имале јавена утакмица. Која била твоја кладилница еве ние како ситни играчи ќе ти кажеме дали си бил тапанарија или си разбирал нешто.
Имаше и еден друг тука кој се инаетеше како тебе, па му ги пуштив акаунтите да ги види. Не се тоа 8000 уплата, туку 8000 добивка на сите можни маркети на една утакмица. На пример знаеш дека на утакмицата ќе има 2 гола прво, два второ и ќе заврши 2-2. Уплаќаш гол прво, два второ, 2 прво, гол второ два второ, 2 конечен, 2-2. И сите уплатени во еден момент, 5-8 акаунти. Затоа сега бет365 не дава со скрил.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
Добро ме увери :)
Ај само уште пиши која кладилница си ја држел што си пропаднал и да наздравиме заедно
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Добро ме увери :)
Ај само уште пиши која кладилница си ја држел што си пропаднал и да наздравиме заедно
Тоа нема да ти го пишам, бидејќи беше одамна, не беше во Скопје, а и нема никаква потреба да знаеш. Тоа дали те уверив или не, твоја работа, мене ни џеб ни од џеб.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Џабе им се коефициентите на маратон со лимитите кои ги имаат, а мои пари на 1xbet не одат па само тие да се онлајн.
веројатно тебе нешто ти блокираат, али еве рецимо баш приметив Џенова - Јуве максимум уплата беше 100,000 евра, а наш човек нема толку кеш да лупне ...
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
веројатно тебе нешто ти блокираат, али еве рецимо баш приметив Џенова - Јуве максимум уплата беше 100,000 евра, а наш човек нема толку кеш да лупне ...
Милиони ќе направите со кладење на првите лиги. Сите можни податоци им се достапни на букмејкерите, се е веќе вградено во дадениот коефициент. Никогаш нема долгорочно во плус да завршиш со кладење на Сериа А на пример.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
веројатно тебе нешто ти блокираат, али еве рецимо баш приметив Џенова - Јуве максимум уплата беше 100,000 евра, а наш човек нема толку кеш да лупне ...
Абе нека не праи филмови, во Македонија да речеме на најактуелна утакмица, пример вечерна у недела Реал- Гетафе на 1.30 ставале по 100к до 200к врв синглашите. Од кога се појави данокот и тие ги снема, не дека и тие се комареа туку играа у контра на Betfair. Излезе другаров да продава муда за бубрези што држел гранапче некое и му фатиле 100к и затворил.
едит: Фала што не просветли, ама и странците научија да се справуваат со преваранти како тебе, а дека на наместена ќе уплатиш 8000 евра, еве постирај го тикетот и ја ќе го изгасам акаунтот или остај ми контакт ќе те частам кафана до посерување и на секои 15 минути ќе ти се извинувам. Филмови за мали деца
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Милиони ќе направите со кладење на првите лиги. Сите можни податоци им се достапни на букмејкерите, се е веќе вградено во дадениот коефициент. Никогаш нема долгорочно во плус да завршиш со кладење на Сериа А на пример.
90% играм шорт хокеј, другите 10% ми се фудбал 5% и пинг понг 5% :P
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Абе нека не праи филмови, во Македонија да речеме на најактуелна утакмица, пример вечерна у недела Реал- Гетафе на 1.30 ставале по 100к до 200к врв синглашите. Од кога се појави данокот и тие ги снема, не дека и тие се комареа туку играа у контра на Betfair. Излезе другаров да продава муда за бубрези што држел гранапче некое и му фатиле 100к и затворил.
едит: Фала што не просветли, ама и странците научија да се справуваат со преваранти како тебе, а дека на наместена ќе уплатиш 8000 евра, еве постирај го тикетот и ја ќе го изгасам акаунтот или остај ми контакт ќе те частам кафана до посерување и на секои 15 минути ќе ти се извинувам. Филмови за мали деца
Тркало, нели ти напишав дека се работи за добивка од 5000-8000 евра по акаунт, а не уплата? Навистина не знам што не ти е јасно. Просечен коефициент од сите маркети обично беше околи 1.90-2.00, па уплата значи по акунт се движела од 2500 до 4000 евра.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
Тркало, нели ти напишав дека се работи за добивка од 5000-8000 евра по акаунт, а не уплата? Навистина не знам што не ти е јасно. Просечен коефициент од сите маркети обично беше околи 1.90-2.00, па уплата значи по акунт се движела од 2500 до 4000 евра.
истото погоре важи и за 4000 евра. над 100евра на дива лига ти паѓа квота за 0.20 како од шала
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
истото погоре важи и за 4000 евра. над 100евра на дива лига ти паѓа квота за 0.20 како од шала
Јас имам докази од Ставро, негде низ инбокс ми се, али нема шанса ниту да ги барам ниту да ги постирам, а и да ги имам сега при рака нема да ги постирам. Ти гарантирам дека има уплаќано тоа што ти го кажува.

Единствено што може лекции на него да му држам тоа е за тенис. :kezec:

Инаку заебанцијата на страна Ставро не е просечен македонски играч, човекот живее од ова. Јас немам време, секако ни контакти ни нерви за да играм така.

Муабетот ми е дека џабе му се контраш кога не те лаже. Можда си работел на авторизации, не викам не, ама си има сериозни играчи во Македонија кои не ни стапнуваат во наши кладилници, а и нема смисла ради данокот.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Јас имам докази од Ставро, негде низ инбокс ми се, али нема шанса ниту да ги барам ниту да ги постирам, а и да ги имам сега при рака нема да ги постирам. Ти гарантирам дека има уплаќано тоа што ти го кажува.

Единствено што може лекции на него да му држам тоа е за тенис. :kezec:

Инаку заебанцијата на страна Ставро не е просечен македонски играч, човекот живее од ова. Јас немам време, секако ни контакти ни нерви за да играм така.

Муабетот ми е дека џабе му се контраш кога не те лаже. Можда си работел на авторизации, не викам не, ама си има сериозни играчи во Македонија кои не ни стапнуваат во наши кладилници, а и нема смисла ради данокот.
Oстави го човекот нека си верува во што сака. Мене ми е само интересен македонскиот менталитет кој оди отприлика вака. Јас уплаќам по 10 евра на утакмица и не можем повеќе од тоа. Штом јас не можам тогаш никој не може. Штом некој речи дека може, лажи.

Убиствена логика, ама тоа ти е.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
Јас имам докази од Ставро, негде низ инбокс ми се, али нема шанса ниту да ги барам ниту да ги постирам, а и да ги имам сега при рака нема да ги постирам. Ти гарантирам дека има уплаќано тоа што ти го кажува.

Единствено што може лекции на него да му држам тоа е за тенис. :kezec:

Инаку заебанцијата на страна Ставро не е просечен македонски играч, човекот живее од ова. Јас немам време, секако ни контакти ни нерви за да играм така.

Муабетот ми е дека џабе му се контраш кога не те лаже. Можда си работел на авторизации, не викам не, ама си има сериозни играчи во Македонија кои не ни стапнуваат во наши кладилници, а и нема смисла ради данокот.
Јас реков 99% од македонците ги поддржува Маратонбет. Јас не реков дека не уплаќа толку пари, јас реков дека на конкретно Малта втора лига нема да ти примат 4000 евра на клик. Или нешто слично како Малта втора лига, Македонска лига и такви селски. Другото не ме интересира колку клади и што клади, ниту па јас кажувам колку кладам, селско е да се наддаваме нели.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Oстави го човекот нека си верува во што сака. Мене ми е само интересен македонскиот менталитет кој оди отприлика вака. Јас уплаќам по 10 евра на утакмица и не можем повеќе од тоа. Штом јас не можам тогаш никој не може. Штом некој речи дека може, лажи.

Убиствена логика, ама тоа ти е.
Знаеш дека работев у Копачка 2 години, верувај жал ме фаќа што све имам видено. Значи, 15 посто данок и доаѓа ликот сака да уплати 60 000 на утакмица од СП, мислам Полска-Сенегал беше, 1х на Пољаците. 1х ја играше, и пази мизерен коефициент, 1.35 мислам, стискам јас уплати и иде на авторизација тикетот, му ја намалува на 1.27 и ликот вика ако бе пушти ми ја. Еј 15 проценти данок и 0.08 му ја намалува и овој вика уплати ми ја бе што има везе. Не дека 60 000 се богзнае колку пари ама нема смисла да ги фрлаш кога некој свесно те ограбува. Јас што се решив од повисоки суми уплата доста често знам да сторнирам тикети кога ќе ми бутнат одредена квота, а што да се каже за ваквите ко погоре. Нема потреба да ти нагласам дека изгубија Пољаците како свињи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom