Обложување на нет

Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
може линк од темата дека вака од телефон не пишува ништо во потпис[DOUBLEPOST=1559824323][/DOUBLEPOST]
Друже, немој да се лажеш дека УЈП нема да се замара со вакви ситни цифри :)
На крајот на годината, секој еден прилив на сметка која што не ти е оправдан - ќе ти бараат оправдување за истиот и ќе ти наплатат уште 15% ДАНОК.
Тоа ќе е данокот, а не ова што мислеш ти од банката дека ти зеле 15% е данок.
Од тука натаму ти одлучи си..

Јас имам дедицирана тема (ѕирни ми во потпис) за вадење пари од Скрил.
Без замарање и чекање со денови и оправдувања во банката, и да се секираш дали и како и колку да пријавиш данок во УЈП.

Ако ти треба некој да ти ги вади парите и да ти ги дава уште истиот ден на рака - ѕирни ми ја темата и пиши ми ПП.

Поздрав
за 2018 беше на година од сега па натаму данокот ќе се чешла на месец дена, знам дека ова банката што лапнала не е данок и дека они ми земале а јас и понатаму не сум чист према државата
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Доколку ова почнат да го прават тогаш се отишло у курац. Не гледам основа на која што можи банката на пари кои доаѓаат да зема провизија. За трансферот Скрил има право да ти земи и зема проценти, но банката не смее да чепни ни денар.

Вака би имале три одданочувања, едно од Скрил, едно од банката и едно од Ујп што значи нема денар да остани за тебе.

Треба ова дополнително да се провери, не смеат на пари што доаѓаат на сметка да кратат пари.
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
277
Доколку ова почнат да го прават тогаш се отишло у курац. Не гледам основа на која што можи банката на пари кои доаѓаат да зема провизија. За трансферот Скрил има право да ти земи и зема проценти, но банката не смее да чепни ни денар.

Вака би имале три одданочувања, едно од Скрил, едно од банката и едно од Ујп што значи нема денар да остани за тебе.

Треба ова дополнително да се провери, не смеат на пари што доаѓаат на сметка да кратат пари.
Не е дека се крадат пари или слично, едноставно банките имаат провизии за девизни приливи.
Одамна работам со оваа тематика, и имам банкарски сметки во различни држави, различни банки.
Скоро секоја банка си има 'entry-fee' за нови девизни приливи. Имаат различни лимити, пр:
* на сума пристигната над 100евра - стави провизија.
* без разлика колкава сума ќе ти стигне, минимум провизија 5еур
и слични.

Верувам дека ако ова до сега го немало по нашиве банки, почнале да се „освестуваат“ и да ги следат западњачките трендови.
 
Член од
13 јуни 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
Дечки, игра некој на македонскава кладилница 2win.mk? Приватна порака пишете, нешто да прашам
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
52
Поени од реакции
17
Дечки, игра некој на македонскава кладилница 2win.mk? Приватна порака пишете, нешто да прашам
Ја играм од време на време. Пиши тука шо е проблемот. Иначе јас последните неколку дена приметив дека ми кратат од добивките ама по кој основ, кој да ги знае
 
Член од
13 јуни 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
:vozbud: :vozbud::vozbud:
Ја играм од време на време. Пиши тука шо е проблемот. Иначе јас последните неколку дена приметив дека ми кратат од добивките ама по кој основ, кој да ги знае
Реков да прашам онака, шо би кажале севкупна оценка за страницата, односно обложувањето таму. Како иде со исплата, колку се чека, дали сте имале проблеми до сега и така, фала ви.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
Внимавајте со 2win.mk, поништуваат добитни тикети без никаква причина!

Уплатив два тикета (конечен тип: Х), синглови. Тоа беа двата натпревари од јужно-американска Copa America од 25.06.2019 (не е некоја 10-та сомнителна лига).

Чиле - Уругвај (FT 0:1) и Еквадор - Јапонија (FT 1:1).

Двата тикета беа нормално прифатени и ми се одземаа средствата од балансот. А и зошто не би биле прифатени?

Денес се вклучувам и што да видам. Добитниот тикет ми е ПОНИШТЕН, а промашениот тикет не!

Иако не ми се веруваше на очите што гледам, сепак побарав информации да не имало некоја местенка околу исходот на утакмицата. Како што и очекував немаше такво нешто. Утакмица која заврши 1:1 најрегуларно, само според нив е нерегуларна, не ја признаваат можеби.

Ме наведоа да мислам дека ми е успешна уплатата, со што не ја уплатив на друго место и во случајов ми нанесоа загуба!

Си поништуваат добитни тикети на своја рака, како им одговара! Чекам одоговор од нивна страна но не се надевам дека ќе го исправат ова.

Верувам дека има и други оштетени корисници на 2win.mk односно "Државна видеолотарија на Македонија – КАСИНОС АУСТРИА ДОО Скопје"

Ова е сериозна злоупотреба. Иако се заштитени со тоа што сме ги прифатиле нивните услови кога сме се регистрирале на страницата, дали мислите дека ова има основа да се гони по правен пат? Не се работи толку за сумата (иако за мене не е мала) колку што е за оваа сомнителна практика. Утре ќе му го сторат истото и на некој друг.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Внимавајте со 2win.mk, поништуваат добитни тикети без никаква причина!

Уплатив два тикета (конечен тип: Х), синглови. Тоа беа двата натпревари од јужно-американска Copa America од 25.06.2019 (не е некоја 10-та сомнителна лига).

Чиле - Уругвај (FT 0:1) и Еквадор - Јапонија (FT 1:1).

Двата тикета беа нормално прифатени и ми се одземаа средствата од балансот. А и зошто не би биле прифатени?

Денес се вклучувам и што да видам. Добитниот тикет ми е ПОНИШТЕН, а промашениот тикет не!

Иако не ми се веруваше на очите што гледам, сепак побарав информации да не имало некоја местенка околу исходот на утакмицата. Како што и очекував немаше такво нешто. Утакмица која заврши 1:1 најрегуларно, само според нив е нерегуларна, не ја признаваат можеби.

Ме наведоа да мислам дека ми е успешна уплатата, со што не ја уплатив на друго место и во случајов ми нанесоа загуба!

Си поништуваат добитни тикети на своја рака, како им одговара! Чекам одоговор од нивна страна но не се надевам дека ќе го исправат ова.

Верувам дека има и други оштетени корисници на 2win.mk односно "Државна видеолотарија на Македонија – КАСИНОС АУСТРИА ДОО Скопје"

Ова е сериозна злоупотреба. Иако се заштитени со тоа што сме ги прифатиле нивните услови кога сме се регистрирале на страницата, дали мислите дека ова има основа да се гони по правен пат? Не се работи толку за сумата (иако за мене не е мала) колку што е за оваа сомнителна практика. Утре ќе му го сторат истото и на некој друг.
zvoni i vidi so ke ti kazat , ovoa e bas golema greska ako ti e ponisten dobiten tip
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.333
Поени од реакции
504
Да ве прашам нешто дечки. Денес добив ливче, пишува 15 посто данок а на странава на копачка пишува 10 посто. Не сум цинцар ама да ми објасни некој кој данок е правиот и ако им пишува на страна на правила 10 посто дали да приговарам?[DOUBLEPOST=1561994753][/DOUBLEPOST]
Спортлајф нема онлајн обложување.
Sportlife se uzas najslabi koeficienti od site. Batalete gi.
 
Последно уредено:
Член од
13 јуни 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
@streetbond2005 официјалниот данок на приход е 15%. Така е во Спортлајф и таму играм, па би требало така да е секаде. Шо се однесува до коефициентите. Очигледно не си видел моцарт какви коефициенти имаат. Без бонус (од моцарт) сподели тикет од моцарт и од спортлајф. Огромна разлика. Моцарт ти е само за народни тикети, кај шо би имал бонус па да земеш асална сума. Инаку понудата на спортлајф у однос на златна копачка за фудбал ќе речем дека се слични, дури и спортлајф дека има подобра понуда за фудбал, а коефициентите исто така им са слични. За другите спортови не знам, затоа што не пратим.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.333
Поени од реакции
504
@streetbond2005 официјалниот данок на приход е 15%. Така е во Спортлајф и таму играм, па би требало така да е секаде. Шо се однесува до коефициентите. Очигледно не си видел моцарт какви коефициенти имаат. Без бонус (од моцарт) сподели тикет од моцарт и од спортлајф. Огромна разлика. Моцарт ти е само за народни тикети, кај шо би имал бонус па да земеш асална сума. Инаку понудата на спортлајф у однос на златна копачка за фудбал ќе речем дека се слични, дури и спортлајф дека има подобра понуда за фудбал, а коефициентите исто така им са слични. За другите спортови не знам, затоа што не пратим.
Фала за објаснувањето. Јас играм тенис и никогаш Спортлајф не давале добри коефициенти како копачка. За други спортови не знам.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
Внимавајте со 2win.mk, поништуваат добитни тикети без никаква причина!

Уплатив два тикета (конечен тип: Х), синглови. Тоа беа двата натпревари од јужно-американска Copa America од 25.06.2019 (не е некоја 10-та сомнителна лига).

Чиле - Уругвај (FT 0:1) и Еквадор - Јапонија (FT 1:1).

Двата тикета беа нормално прифатени и ми се одземаа средствата од балансот. А и зошто не би биле прифатени?

Денес се вклучувам и што да видам. Добитниот тикет ми е ПОНИШТЕН, а промашениот тикет не!

Иако не ми се веруваше на очите што гледам, сепак побарав информации да не имало некоја местенка околу исходот на утакмицата. Како што и очекував немаше такво нешто. Утакмица која заврши 1:1 најрегуларно, само според нив е нерегуларна, не ја признаваат можеби.

Ме наведоа да мислам дека ми е успешна уплатата, со што не ја уплатив на друго место и во случајов ми нанесоа загуба!

Си поништуваат добитни тикети на своја рака, како им одговара! Чекам одоговор од нивна страна но не се надевам дека ќе го исправат ова.

Верувам дека има и други оштетени корисници на 2win.mk односно "Државна видеолотарија на Македонија – КАСИНОС АУСТРИА ДОО Скопје"

Ова е сериозна злоупотреба. Иако се заштитени со тоа што сме ги прифатиле нивните услови кога сме се регистрирале на страницата, дали мислите дека ова има основа да се гони по правен пат? Не се работи толку за сумата (иако за мене не е мала) колку што е за оваа сомнителна практика. Утре ќе му го сторат истото и на некој друг.
се најде грешката ? дај прати скринови што си уплатил
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Некој да каже како да се игра онлајн во Полска? Ниту една од страните не отвара, се е блокирно да им ебам нацијата. Искуства некој?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom