Обложување на нет

Член од
1 февруари 2018
Мислења
70
Поени од реакции
94
Јас од нова година па до сега имам вадено 3x300е од бет365 на тутунска преку скрилл и без проблем ми стигнат на сметката.Порано исто така чекав по 4/5 дена парите да легнат на сметка а сега се ногу побрзи за 2 дена парите се веке на сметка.Е сега само што зимат 7,5 % од сумата мислам на скрилл од 300е мене ми стигнат 279 и кога одам на детален преглед на сметката у банката ми пише дека парите се од скрилл ( не од бет365) зборам за НЛБ тутунска пошто преку нив без проблем депозирам на скрилл,за директно од картичка на бет365 и обратно за исплата не сум пробал пошто секогаш депозитот ми е НЛБ - СКРИЛЛ - Бет365 за исплата Бет365-Скрилл-НЛБ Capture.PNG Capture.PNG Capture.PNG Capture.PNG
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.554
Дали ти земаат данок на добивка на бет 365 при добитен тикет, како што е сега во Мк 15% данок? И колку е минимален влог на бет 365?
Нема данок, освен ако не си во Германија, таму зема по 5%.
Минимален влог 0.10 евра
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Колку ви зема провизија или не знам како да наречам при повлекување на пари од бет365 директно на картичка?
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
121
Поени од реакции
16
Што е проблемов со 2win тешко се отвара и на кладење во живо ги нема сите понуди.Не му е прв пат ова,тапа се еднаш асално не го направија за к.р не ги бива
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Нема данок, освен ако не си во Германија, таму зема по 5%.
Минимален влог 0.10 евра
Untitled.jpg



Сакам да се регистрирам на бет 365 со дебитна картичка од НЛБ..Што треба да внесам во полињата каде што имам ставено прашалник?..И дали може да подигам директно од НЛБ картичка..Благодарам
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Ај за другиве ќе разберам, ама за cardholder name да прашаш што треба да внесеш... :facepalm::facepalm:
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Ај за другиве ќе разберам, ама за cardholder name да прашаш што треба да внесеш... :facepalm::facepalm:
Cardholder name - Име и презиме на сопсвеникот на картичката..issue number? Лимитот за депозит како треба да се постави правилно?
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
387
Поени од реакции
265
dali uste dava bonus od 100e na 1xbet i dali e dobra stranata za oblozuvajne i kolku deposit treba da naprais za da dobias bonus od 100 e
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
На 2win.mk неможам да направам депозит со мојата Мастер картичка од Стопанска банка, дали некој има такво искуство? Денеска поручек немав никакви проблеми, а сега ми дава порака дека бројот од картичката е невалиден. Со Виза Електрон од НЛБ си работи најнормално.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
52
Поени од реакции
17
Поздравишта,
ме занима нешто ако може малце помош. Неделава ги дерев бет365 и префрлам преку скрил за 3 саата парите ми се на сметка, без проблем. Си викам денес дај да ставам некојa пара кај нашиве загубари 2win.mk. Уплатив 500-че за 30 минути ги направив 5000 на "вочкици" и сакам да ги влечам на трансакциска, ама нон стоп грешка јавува. Шо ташак е работата, дава "Максимален износ на исплата 0" у смрдливо црвен правоаголник. Благодарност за разбирањето
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Поздравишта,
ме занима нешто ако може малце помош. Неделава ги дерев бет365 и префрлам преку скрил за 3 саата парите ми се на сметка, без проблем. Си викам денес дај да ставам некојa пара кај нашиве загубари 2win.mk. Уплатив 500-че за 30 минути ги направив 5000 на "вочкици" и сакам да ги влечам на трансакциска, ама нон стоп грешка јавува. Шо ташак е работата, дава "Максимален износ на исплата 0" у смрдливо црвен правоаголник. Благодарност за разбирањето
Staj slika ili kontakiraj gi na telefon ke ti kazat
 
Член од
15 март 2017
Мислења
8
Поени од реакции
0
Еве за сите кој сакаат да се обложуваат на 1Х Бет може да се регистрирате преку линков http://refpa.top/L?tag=d_56181m_97c_&site=56181&ad=97 и со својот прв депозит да искористите бонус од 100% се до 100 евра. При самото регистрирање кое е едноставно се верифицира само со телефонски број преку СМС порака. Со дебитните картички на НЛБ и ТТК нема проблем при трансакцијата меѓутоа при креирањето на акаундот треба да направите да депонирате во евра (бидејќи во денари нема да ви ги прима трансакциите) после верификацијата со СМС ќе немате никако проблем при повлекување на средствата. Добро е што на 1Х ги има во понудата сите натпревари од македонската прва и втора лига и женска фудбалска лига така да ако имате интерес може да се обложувате и на натпреварите од нашите лиги. Притоа со секој промашен облог ви се калкулираат поени кој подоцна се трансформираат во пари во вид на бесплатни облози. Затоа доколку сте заинтересирани може слободно да ме контактирате во порака за секоја помош.се што треба да направите е да го копирате линкот и да се регистрирате со единствен клик преку телефонски број.Сите кој ќе се регистрираат на линкот ќе добијат и бесплатни ваучери.

http://refpa.top/L?tag=d_56181m_97c_&site=56181&ad=97
За секаква помош контактирајтеме преку порака
Пожелно е да ја спуштите и апликацијата за андроид или иос која функционира беспрекорно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom