Обложување на нет

Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.385
Грешка си... Јутилити бил ти е сметка, од телефон, струја итн...

Bank Statment е документ кој ти го издава твојата банка...
Се работи за неформален документ во кој се наведени твоите име, презиме, адреса, салдо по твоја желба, домашна адреса и денешен датум, нормално со печат, и целото ова да биде на Англиски...

Јас ваква bank statement за верификација на Скрил ја платив 150 денари, и ми ја дадоа за 10 минути...
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Грешка си... Јутилити бил ти е сметка, од телефон, струја итн...

Bank Statment е документ кој ти го издава твојата банка...
Се работи за неформален документ во кој се наведени твоите име, презиме, адреса, салдо по твоја желба, домашна адреса и денешен датум, нормално со печат, и целото ова да биде на Англиски...

Јас ваква bank statement за верификација на Скрил ја платив 150 денари, и ми ја дадоа за 10 минути...

Немам ништо на мое име, а ова Скрил шо викаш е moneybookers така или грешка сум нешто? И кај се наоѓа тоа ?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.385
е па ке бараш bank statement на лицето на чие што име гласи картичката во банка...
Скрил е старо манибукерс...

Што кај се наоѓа, не те сфатив?
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
е па ке бараш bank statement на лицето на чие што име гласи картичката во банка...
Скрил е старо манибукерс...

Што кај се наоѓа, не те сфатив?

Не те сфатив јас. Си помислив дека на скрил можам некако да најдам bank statement.

Фала многу. :)
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
јас сеуште го имам проблемот ... неможам да отворам бет365 и betfair.

едит:

Се јавив во телеком,ми рекоа дека овие сајтови се на blacklist кај бугарите (неможат веќе да се кладат онлајн) а телеком оди преку бугарите и заради тоа и ние ќе си го јадеме,кога и дали ќе се реши не кажаа,значи само со прокси.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.385
јас сеуште го имам проблемот ... неможам да отворам бет365 и betfair.

едит:

Се јавив во телеком,ми рекоа дека овие сајтови се на blacklist кај бугарите (неможат веќе да се кладат онлајн) а телеком оди преку бугарите и заради тоа и ние ќе си го јадеме,кога и дали ќе се реши не кажаа,значи само со прокси.

Кур да пушат у Телеком..
На кабловска сум која влече нет од Бугарите... и еве...

 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Кур да пушат у Телеком..
На кабловска сум која влече нет од Бугарите... и еве...


neznam sto da kazam :) jas probav so trace da vidam kaj ke zaglavam i zaglaviv vo bugarija ... moze ti imas druga ruta momentalno ili postojano,inace istoto mi go kazaa od betfair,jas se snajdov so vpn...
 
Z

zlaki

Гостин
bet-at-home.com ne otvara veke nekolku dena,a bet365 otvara..na telekabel sum..sto e problemot so bet-at-home.Sega pred 20minuti drugar mi od stranstvo mi kaza deka tamu otvara.Imav na smetka 11 euro.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Доменот .com не ми работи, па пробав со .gr, и си работеше одлично, сега гледам дека ни овој домен не го отвара, не знам што и е на странава но има веќе една недела како не работи.

Иначе ако може мала помош, како можам да сменам Balance на Скрил да ми биде во US$ оти во евра ми е мене стаено и неможам да направам депозит на bet365?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.385
Доменот .com не ми работи, па пробав со .gr, и си работеше одлично, сега гледам дека ни овој домен не го отвара, не знам што и е на странава но има веќе една недела како не работи.

Иначе ако може мала помош, како можам да сменам Balance на Скрил да ми биде во US$ оти во евра ми е мене стаено и неможам да направам депозит на bet365?
Не би требало различните валути да ти прават проблем при депозит...
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Не би требало различните валути да ти прават проблем при депозит...
Слепец, не ни видов дека има да избираш валута, мислев само со $ можеш да ставиш депозит. Ќе барав ко луд како да сменам валута на Скрил, фала. :icon_mrgr:
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Дечки ај ве молам за помош. Немам досега никакво искуство со онлине кладење ниту пак купување.. Е сега, еден Хрват ми нуди ваучер во вредност од 30 евра od Bet at home за цена од 10 евра. Ако има некој таму ацц да ми објасни подетално какви се условите во оваа кладилница, услови за користење на ваучер, прв депозит и сл. Фала однапред
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Дечки ај ве молам за помош. Немам досега никакво искуство со онлине кладење ниту пак купување.. Е сега, еден Хрват ми нуди ваучер во вредност од 30 евра od Bet at home за цена од 10 евра. Ако има некој таму ацц да ми објасни подетално какви се условите во оваа кладилница, услови за користење на ваучер, прв депозит и сл. Фала однапред
Пази има заебанции таму со тие ваучери, ја со нивни ваучер направив над 100 евра и да повлечам сакав 100 другите да ги играм..еден куп работи бараа се им дадов и на крај ми вика не можеш демек да повлечеш ако предходно немаш ставено пари обично а не се рачуна тој ваучер..па после друго и еден куп работи..
Најдобро ти е бет365 или некоја друга маратон или ако не сакаш компликации на Бетадриа.
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Пази има заебанции таму со тие ваучери, ја со нивни ваучер направив над 100 евра и да повлечам сакав 100 другите да ги играм..еден куп работи бараа се им дадов и на крај ми вика не можеш демек да повлечеш ако предходно немаш ставено пари обично а не се рачуна тој ваучер..па после друго и еден куп работи..
Најдобро ти е бет365 или некоја друга маратон или ако не сакаш компликации на Бетадриа.

Бет365 ми се допаѓа најмногу, пробав пред некоја година да се регистрирам таму,даваа некој бонус при регистрација и прв депозит ама во правилата ја немасе Македонија, па си реков да ги прашам прво и тие ми рекоа дека за Македонија нема бонус никаков и не отворив :) Сега има некои поволности или статус кво е уште? :)
 
Z

zlaki

Гостин
Дечки ај ве молам за помош. Немам досега никакво искуство со онлине кладење ниту пак купување.. Е сега, еден Хрват ми нуди ваучер во вредност од 30 евра od Bet at home за цена од 10 евра. Ако има некој таму ацц да ми објасни подетално какви се условите во оваа кладилница, услови за користење на ваучер, прв депозит и сл. Фала однапред
se otvara li kaj tebe bet-at-home.com....?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom