Обложување на нет

Член од
27 ноември 2008
Мислења
401
Поени од реакции
88
Немора да правите нови акаунти можете да го активирате ваучерот на веќе постоечки акаунт али само 1 ваучер по акаунт :)
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.412
Поени од реакции
3.099
okej fala mnogu
--- надополнето: 7 јуни 2012 во 18:41 ---

i uste ova.. na primer mozam da si igram sega i pomali koef 1,20-1,30 i parite se dodavaat na smetkava, dali od ko ke gi svrtam tie 15 na koef pogolem nad 1,50 posle ke se vazat i ovie so sum gi fajkal pomalive koeficienti ?
Nekoj da mi kazit okolu ova nesto? vo bet-at-home..
 
Член од
5 март 2012
Мислења
41
Поени од реакции
13
Досега онлајн сум уплаќал во bet365 и bwin , сега го пробав ова за bet-at-home и слободно можам да кажам дека поглупа обложувалница нема да сретнам :facepalm:
Не ти даваат да врзеш 2 натпревари кои им одат во живо и те лимитираат само на сингл уплата што според мене е неприфатливо ( воопшто не пробав да комбинирам други натпревари од цел ден , доволно ми беше ова ). Дополнително игрите кои се овозможени за уплата не се ни половина од тоа што го имаат гореспоменатите така да ова со 5-те евра добар wake-up call ми беше да не помислам воопшто да ја користам оваа обложувалница и моја препорака е истото да го направите и вие.
 
Член од
1 јули 2010
Мислења
58
Поени од реакции
7
Некој ако има искуство со Онлине Обожување, поточно со страната Bet-at-home.com, да ми објасни подетално, како да префрлам или да подигнам пари :)

Отворив акаунт и пробав да префрлам 10е, но ми стигна порака требало да им пратам некоја копија или незнам што, пред да почнам да се обложувам.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.274
Поени од реакции
4.953
Копија од лична карта .. т.е скенирана лична карта пасош или кредитна картичка .. имаш тема за онлајн обложување .. ако немаш префрлено пари немој не реди на бет ет хоум .. слабо стојат со коефициентите и со обложување во живо .. стави или на бвин или на бет365.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.796
Поени од реакции
1.539
Bet 365 se najdobri spored mene iako kako i site online kladilnici ako napravite dobar profit vednas ke ve limitiraat i ke pocnat da vi baraat mn. dokumenti.Inaku bet at home nikako,imam igrano tamu bwin isto mn pagaat koef ako sakate nesto pogolemi uplati probajte vo 188Bet i Sbobet no i na bet365 moze da se dozira dosta posebno na live.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.099
Поени од реакции
5.400
Шо треба за да се обложуваме на bwin? Минимални побарувања, плис :D
 
М

Мартин`

Гостин
Да прашам нешто јас ..

Про кредит банка не даваат да се кладиш на интернет е сега преку монејбукерс дали ќе сака да префлри таму па после од монејбукерс да се кладам ? И нели мбукерс ти одзимаат некое евро.. мора до банка да одам или може да видиш промена на сметката ако имаш онлајн електронско банкарство.. оти мора да пишеш за активација колку точно ти одземале од сметката.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.099
Поени од реакции
5.400
Да прашам нешто јас ..

Про кредит банка не даваат да се кладиш на интернет е сега преку монејбукерс дали ќе сака да префлри таму па после од монејбукерс да се кладам ? И нели мбукерс ти одзимаат некое евро.. мора до банка да одам или може да видиш промена на сметката ако имаш онлајн електронско банкарство.. оти мора да пишеш за активација колку точно ти одземале од сметката.
Ќе мора да појде во експозитура да ти кажат на лице место. И јас пробував преку промена на сметка ама не испадна така, двапати пробував, грешев. Појди таму и ќе ти кажат точно во евра со две децимали, не прават проблем. (јас во УНИ сум) Е сега за кладењто онлајн....ваљда можи со манибукерс. И јас сакам да пробам. Предноста на манибукерс била што кај нашиве банки не проверувале потеклото на парите. Значи буквално можеш од бвин да речеме да напрајш 100 евра ќар и да си ги повлечиш на картичка. Барем јас така мислам. Имам некое евренце на акаунтот ама го немам повлечено на картичка да видам дали и за колку време ќе стигне.

И никој не пиша основни работи за онлајн кладење, шо треба како треба...совети, глупости...сите се кладат а си ќутат :rolleyes:
 
М

Мартин`

Гостин
Ќе мора да појде во експозитура да ти кажат на лице место. И јас пробував преку промена на сметка ама не испадна така, двапати пробував, грешев. Појди таму и ќе ти кажат точно во евра со две децимали, не прават проблем. (јас во УНИ сум) Е сега за кладењто онлајн....ваљда можи со манибукерс. И јас сакам да пробам. Предноста на манибукерс била што кај нашиве банки не проверувале потеклото на парите. Значи буквално можеш од бвин да речеме да напрајш 100 евра ќар и да си ги повлечиш на картичка. Барем јас така мислам. Имам некое евренце на акаунтот ама го немам повлечено на картичка да видам дали и за колку време ќе стигне.

И никој не пиша основни работи за онлајн кладење, шо треба како треба...совети, глупости...сите се кладат а си ќутат :rolleyes:
Готово средив со верификација ако имаш електронско банкарство немора да одиш во банка, само забележи сума на тековна пред и потоа и после види рата за менување како оди. Мене ми испадна вкупно 1.77 евра дека ми одземале за верификација.

Само уште некој да каже дали има проблем зошто штиклирав на мбукерс дека не ми е за кладење, а за тоа ќе биде..
Ако штиклирав дека не ми е за кладење викаше банката дека не дозволувала затоа штиклирав дека не е.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.099
Поени од реакции
5.400
Готово средив со верификација ако имаш електронско банкарство немора да одиш во банка, само забележи сума на тековна пред и потоа и после види рата за менување како оди. Мене ми испадна вкупно 1.77 евра дека ми одземале за верификација.

Само уште некој да каже дали има проблем зошто штиклирав на мбукерс дека не ми е за кладење, а за тоа ќе биде..
Ако штиклирав дека не ми е за кладење викаше банката дека не дозволувала затоа штиклирав дека не е.
Мислам дека нема врска тоа, или има? :unsure: Тоа штиклирање/нештиклирање е за мбукерс, за да ја прилагодат твојата сметка и за онлајн кладење, а не дека е нешто што треба да го знае банкава наша. Битно ти да имаш пари на таа сметка и да си ги повлечиш на македонска картичка, а банката ич *** да не ја боли од кај ти стигнале парите на таа сметка.Тие мислам немаат пристап до тие информации.
 
Г

Гучи

Гостин
Може на покер да се искористи бонусов од bet at home?
 
М

Мартин`

Гостин
Ај последен пат во темава да прашам уште нешто и не замарам веќе..
Уште не го средив проблемот зошто за да ставам на МБ пари мора да штиклирам дека нема да ги користам парите за кладење, и сега штиклирав и ставив 5 евра и пробувам дали може да ги ставам преку МБ на бетинг сајт и небива неможе вика.

Е сега ме интересира можно е на пример јас на некого да му пратам на сметка на МБ 5те евра.. а он ако има картичка од банка која дозволува кладење на нет да ми префрли 5 евра на акаунтот на бетинг сајтот ?
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.194
Поени од реакции
322
многу компликации има така Мартин :),дали некој пробал да профитира од разликата на коефициенти на Exchange сајтовите со нашиве кладилници ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0
okej fala mnogu
--- надополнето: 7 јуни 2012 во 18:41 ---

i uste ova.. na primer mozam da si igram sega i pomali koef 1,20-1,30 i parite se dodavaat na smetkava, dali od ko ke gi svrtam tie 15 na koef pogolem nad 1,50 posle ke se vazat i ovie so sum gi fajkal pomalive koeficienti ?
Се што си фатил до сега се се важи...

Кој игра на bwin нека лупа на овие европско што останаа помалку од 34 фаула
 

Kajgana Shop

На врв Bottom