Обложување на нет

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Картичка ти е депозит (има и други опции). Исплата ти е исто на картичка.
од кога е ова ? јас брзо пробував не ми даваше опција за уплата а сега без проблем може да се уплати депозит интересно, фала ти
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
Здраво, дали некој имал проблем со 1X bet со верификација на акаунт, чекам 2 дена да ми го верификуваат акаунтот што го користам со години...предходно сум ставал и вадел пари и сум немал сличен проблем...
 

Attachments

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.516
Здраво, дали некој имал проблем со 1X bet со верификација на акаунт, чекам 2 дена да ми го верификуваат акаунтот што го користам со години...предходно сум ставал и вадел пари и сум немал сличен проблем...
Па брат божиќни празници. Многу се на одмор периодов и ваљда имаат многу барања па не можат да постигнат.
Во нормални услови знае да биде 5-7 работни дена па така не е ништо страшно што чекаш само два дена.
А тоа што депозираш и нема чекање е сасвим ок. Замисли да чекаш да ти одобрат документи па да можеш да се кладиш? Никој не би чекал 5-6 дена додека да ги прегледаат документите за да уплати тикет.
Нема потреба да паничиш ќе те исплатат, твои се парите.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
И 5 дена ќе чекам ако треба само многу мани наоѓаат глупости, а и не се мали пари со 100евра напраив 1000евра па се појави овој проблем...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ednostavno izbegavajte takvi kladzi.. Ako citas tuka na temava podolg period ke znaes koi da gi izbegnes..
 
Последно уредено:
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
И 5 дена ќе чекам ако треба само многу мани наоѓаат глупости, а и не се мали пари со 100евра напраив 1000евра па се појави овој проблем...
Klasika ruskite kladilnici site rabotat na ista fora 1xbet,betwinner,22bet,melbet site ovie se ista kladilnica i koga ke im padnes vo radar(probas da isplatis suma preku 1-2k eur) prvo ke te zamaraat so dokumenti i dokazi pa najverovatno ke te isplatat, za potoa da imas limit na vlog i dosta namaleni koeficienti od predhodno.
Eve procitaj za moeto iskustvo so niv imav pisano porano
Скроз се заборајв да пишам во врска со 1xBet

Јас бев еден од тие шо најмногу ги фалеа овде, ама се зафркнав, додека бев околу 0 и благ минус се беше океј, па се задесија неколку исплати кој не беа преголеми (последната беше 200 еур) и побараја документи за верификација, иначе не ги исплајќаја парите, е сега овде беше јакото

Ми побараја буквално СЕ што можеше и неможеше да се побара од документи за идентификација, до скриншотови од скрил и трансакции, преку виза картичката и сметка од телефон/интернет/струја за доказ на адресата, па на крајот ми бараја и селфи со личната карта а во позадина да се гледа на лаптоп/мобилен конверзацијата на меил со нив(10 пати се сликав и препрајќав како ненормален пошо беше скоро невозможно да се направи таква фотка а да се чита мејлот)

После 20-25 разменати мејлој конечно ми исплатија и си реков океј е ке си продолжам да играм и се логирам на акаунтот и гледам некако помали коефициентите него обично, се одлогирвам и гледам дека коефициентите се помали кога сум логиран од акаунтот на пример ако е кецот 1.57 мене ми ги дава 1.50 и така за сите можни утакмици и ем лимитот за уплата намален x5 од тој шо го имав пред тоа.


TL;DR - Немојте никако на 1xBet
Mozzart :pos: Najsmesnata kladilnica od site definitivno, mislam okej e za vlogovi do 20-30 eur max ama za poseriozni uplati spremete se za avtorizacija na sekoj tiket i maksimalno namaluvanje na koeficientite.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
Klasika ruskite kladilnici site rabotat na ista fora 1xbet,betwinner,22bet,melbet site ovie se ista kladilnica i koga ke im padnes vo radar(probas da isplatis suma preku 1-2k eur) prvo ke te zamaraat so dokumenti i dokazi pa najverovatno ke te isplatat, za potoa da imas limit na vlog i dosta namaleni koeficienti od predhodno.
Eve procitaj za moeto iskustvo so niv imav pisano porano


Mozzart :pos: Najsmesnata kladilnica od site definitivno, mislam okej e za vlogovi do 20-30 eur max ama za poseriozni uplati spremete se za avtorizacija na sekoj tiket i maksimalno namaluvanje na koeficientite.
Pa ja probav dai isplatam 20.000den i se desi ova..pred nekoj den isplativ 9000 nemav problem...a za koeficientite primetiv deka odkoa se desi ova mi se namaleni na toa sto igrav ja i sega posporo izlaga tiket nego predhodno...inace isto ko tebe sliki dokumenti selfi se mi baraa i im isprativ i mi pisuvaa zasto demek imam poveke profili kaj niv a ja imam samo eden...se nadevam ke se reshi ova i ke me isplatat..kolku vreme cekashe ti pamtis...
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Pa ja probav dai isplatam 20.000den i se desi ova..pred nekoj den isplativ 9000 nemav problem...a za koeficientite primetiv deka odkoa se desi ova mi se namaleni na toa sto igrav ja i sega posporo izlaga tiket nego predhodno...inace isto ko tebe sliki dokumenti selfi se mi baraa i im isprativ i mi pisuvaa zasto demek imam poveke profili kaj niv a ja imam samo eden...se nadevam ke se reshi ova i ke me isplatat..kolku vreme cekashe ti pamtis...
2-3 dena mislam deka cekav, ke te isplatat sigurno ako im pratis se kako sto treba poso ne e nekoja wow suma, citav za drugi iskustva na ljuge so mnogu pogolemi dobivki im barale da ispratat dokumenti po posta na nekoja adresa vo Rusija i nikogas ne stigale :pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.156
Поени од реакции
107.581
Ова со 1хбет е многу чудно бидејќи се јаки на глобално ниво, ако не се лажам спонзор на Серија А се и на уште еден куп други лиги и настани. Вакво однесување и непрофесионализам е неприфатливо, не знам кој им е проблемот најискрено.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
1хбет и мене ми собраа неколку стотина евра и ми ги поништија сите бетови,без да објаснат зошто и ми го вратија само депозитот :D
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
1хбет и мене ми собраа неколку стотина евра и ми ги поништија сите бетови,без да објаснат зошто и ми го вратија само депозитот :D
Значи одкако ќе ми вратат на мејл постои можност да ми поништат тоа што сум фаќал ... сега за сега ми стојат парите и ми дава да играм со нив ама тикет во живо ептен поспоро уплаќа
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Zatoa zlatna marathonbet.. Nikakvo namaluvanje, isplata za 15 minuti (da momci, isplakjav pristojni sumi 50-70e na Visa od Halk i bukvalno za 15 min na smetka gi imav), solidni kvoti, milion igri vo zivo.. Do den denss taguvam i go kolnam Zaev sto napravi zabrana, se ispickaa od Marathon i ne davaat opcija od MKD.. Bukvalno mi rekoa do 1vi septemvri 2020 moras da ispraznis smetkata posto ti ja zatvarame poradi odlukata na your Goverment..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom