Обложување на нет

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.416
Поени од реакции
9.653
Zdravo decki nov sum so online betting pa sega ako moze nekoj da mi kaze kako se presmetuva danok dali na sekoja suma koja e prefrlena vo banka ili na sekoj tiket se presmetuva. Bi bil blagodaren ako moze nekoj da mi odgovori vo sto e mozno pokratok rok.
Jas izvadiv 2 pati od bet365 po 5 evra na karticka da vidam kako funkcionira toa, dali treba da prijavam danok za tolku malku pari?
Законски на секој прилив на пари треба да пријавиш данок, ама на онлајн кладењето не се обрнува многу внимание засега така да дури можите тргајте без да пријавите ништо :)
 

sleekmakeup

Queen of the South
Член од
14 ноември 2014
Мислења
105
Поени од реакции
34
Законски на секој прилив на пари треба да пријавиш данок, ама на онлајн кладењето не се обрнува многу внимание засега така да дури можите тргајте без да пријавите ништо :)
Off topic

А на Пејпал се обрнува внимание?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.416
Поени од реакции
9.653
Off topic

А на Пејпал се обрнува внимание?
Не знам за Пејпал, ама веројатно ако се работи за голема сума ќе те почешлат од кај ти се парите и дали треба да платиш данок. :)
 
Член од
10 септември 2019
Мислења
52
Поени од реакции
80
Здраво, ме интересира за правилата на бет365, дали доколку добијам многу пари ќе имам проблеми да ги исплатам. Пример играм 90 дена квота 1,1 позитивна прогресива со 20 евра уплата јас ќе добијам 100 000 евра, или 1 година играм секој ден квота 1,02 и со 50 евра добијам 60 000 евра. Дали ќе им биде проблем да ме исплатат или не? И кажете ми ги страните за играње од Македонија освен бет365 и 1x bet
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.385
Поени од реакции
976
Здраво, ме интересира за правилата на бет365, дали доколку добијам многу пари ќе имам проблеми да ги исплатам. Пример играм 90 дена квота 1,1 позитивна прогресива со 20 евра уплата јас ќе добијам 100 000 евра, или 1 година играм секој ден квота 1,02 и со 50 евра добијам 60 000 евра. Дали ќе им биде проблем да ме исплатат или не? И кажете ми ги страните за играње од Македонија освен бет365 и 1x bet
Не си играј тие се мафија ќе ти пуштат платен убиец да те скине

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
 

Boce1234

Adrian Chase
Член од
4 ноември 2016
Мислења
1.767
Поени од реакции
1.028
Здраво, ме интересира за правилата на бет365, дали доколку добијам многу пари ќе имам проблеми да ги исплатам. Пример играм 90 дена квота 1,1 позитивна прогресива со 20 евра уплата јас ќе добијам 100 000 евра, или 1 година играм секој ден квота 1,02 и со 50 евра добијам 60 000 евра. Дали ќе им биде проблем да ме исплатат или не? И кажете ми ги страните за играње од Македонија освен бет365 и 1x bet
Ако успејш 100 000 евра да извадиш на овој начин секоја ти чест.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.337
Поени од реакции
40.687
Здраво, ме интересира за правилата на бет365, дали доколку добијам многу пари ќе имам проблеми да ги исплатам. Пример играм 90 дена квота 1,1 позитивна прогресива со 20 евра уплата јас ќе добијам 100 000 евра, или 1 година играм секој ден квота 1,02 и со 50 евра добијам 60 000 евра. Дали ќе им биде проблем да ме исплатат или не? И кажете ми ги страните за играње од Македонија освен бет365 и 1x bet
Сериозно прашуваш дали bet365 ке може да те исплати? 3 миљарди фунти имаат промет годишно. :pos:

Не се мачи со прогресијата, имаат правила според кои може да ти го блокираат налогот без причина. Штом видат дека идеш на прогресија, и ке останеш со парите во limbo. Нема да стигнеш ни до 3-4 уплата и ке те детектира системот што правиш. Истото го прават и на покер, со црно-црвено.

Има луѓе тука кои добиваат најнормално, и им ги блокираат акаунтите без објаснување. Ке ти го остават акаунтот активен само ако не си во плус.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.225
Поени од реакции
73.715
Која е најголема уплата што ви ја дозволила онлајн кладилница?
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.506
Поени од реакции
3.198
Ако веќе играш прогресија прави го тоа на неколку различни страни или ако имаш опција да се уклучиш од различни места и со различни акаунти прави го и на bet365

Инаку, како и другите што ти кажаа погоре има примери каде ти кинат профил без некое поголемо објаснување, така да Мартине машко дете прво скокни па кажи оп.

Ти тешки имај систем и доволно ќеш да го испратиш и негативниот тренд али дека со прогресија на 1.2 коеф ќе направиш чудо или големи суми.... да видам да не вервам. СЕПАК ти посакувам среќа.

п.с. Кога го пратев Championship во англија имаше екипи кои секоја година си крцаа по некои 13-15 нерешени натпревари.
Математички секој трет им идеше нерешен, во пракса ги фаќаа и по 9-10 кола максимум без нерешено али некаде од 8-10 коло вадеа нерешен резултат.
Ги играв во локални кладилници пошто и покрај данокот имаше ќар на третина од уплатата т.е. толку беше ќарот откако ќе го откинеше данокот и уплатата.
Ја пратиш екипата каков фудбал игра, ако има ист тренер, исти играчки кадар, тренерски кадар, стил на игра непроменет... тогаш можиш да се надеваш на добивка. Само треба мадиња и голема банка за да ги испратиш ако фати црна серија од 8 кола (пример).
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.225
Поени од реакции
73.715
Зависи на кој маркет.

Пред 1 месец на Белорусија прва лига примаа 9900€ на Пинакл по клик
Било која, сеедно. Баш ме занима што би се случило да сакам пример 100 000 евра да уплатам пример на Барса-Еибар 1. Не дека имам и дека ќе уплатам толку, али ме занима односот на кладилниците затоа што се лингурат и лимитираат акаунти без причини.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.385
Поени од реакции
976
Има безброј начини пак да се игра на странските ама оваа груперката нина место да се потруди да им даде лиценца тука и да се влева данок плус таа ќе им забранувала пристап.
 
На врв Bottom