Обложување на нет

Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
За да не се зезате со УЈП, не повлекувајте директно од кладилница на картица, него користете Neteller
Istoto e pak ti legnuvaat parite kako od firma i UJP neznam dali kje pravi problemi ova godina inc i jas iam mnogu povlecheno preku 7k evra preku skrill i kje bidi zaebano.Si izvadov sega Skrill Kartica i nema da mu davam danok pokje
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
78
Поени од реакции
55
За да не се зезате со УЈП, не повлекувајте директно од кладилница на картица, него користете Neteller
Neteller nema opcija za makedonija withdrawal vekje podolgo vreme taka da nemozi
Автоматски споено мислење:

I posle kako od neteller na smetka koga dava samo na bankova smetka pa te vikaat vo banka da popolnis formular za poteklo na parite a posledno vreme i gi blokiraat tie transakcii bidejki se prefrluvaat od eden ist covek na covek. Ili taka cisto da si tropnes nedto..

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
Narodna banka donese odluka za toj problem taka da od krajot na septemvri bankite ne pravat problemi sredeno e toa
Автоматски споено мислење:

Istoto e pak ti legnuvaat parite kako od firma i UJP neznam dali kje pravi problemi ova godina inc i jas iam mnogu povlecheno preku 7k evra preku skrill i kje bidi zaebano.Si izvadov sega Skrill Kartica i nema da mu davam danok pokje
Znaci lugje ke si platite danok i gotovo nemozi da vadite pari a da ne gi danocite. A ti kako izvade kartica od Skrill koga za makedonija skrill ne dava kartici.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Neteller nema opcija za makedonija withdrawal vekje podolgo vreme taka da nemozi
Автоматски споено мислење:


Narodna banka donese odluka za toj problem taka da od krajot na septemvri bankite ne pravat problemi sredeno e toa
Автоматски споено мислење:


Znaci lugje ke si platite danok i gotovo nemozi da vadite pari a da ne gi danocite. A ti kako izvade kartica od Skrill koga za makedonija skrill ne dava kartici.
Ne mi e od makedonija lolZ
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Pa ako ne ti e od makedonija kako pari pristignati od toj neteller akaunt koj ete se vodi na stranski drzavjanin ti ke plakjas danok???
Danok plakjaat rezidenti na ovaa drzava.
glupicok si malce,pa dosega vadev na kartica visa tamu kje platam danok(a se nadevam deka kako prethodnite godini nema da stigni).
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
78
Поени од реакции
55
glupicok si malce,pa dosega vadev na kartica visa tamu kje platam danok(a se nadevam deka kako prethodnite godini nema da stigni).
Ako bese pameten ke se snajdese porano a ako ne platis danok sega ne se sekiraj ke platis po nekoe vreme so 70% kazna od sumata sto si ja primil. Taka da teraj si pametnjakovicu
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Ako bese pameten ke se snajdese porano a ako ne platis danok sega ne se sekiraj ke platis po nekoe vreme so 70% kazna od sumata sto si ja primil. Taka da teraj si pametnjakovicu
1000 evra ne se problem za razlika kolku vadam, a ti ne si na toa nivo da mi kazhvash mene kolku sum pameten oti jas zhiveam na 19 godini od kladenjeto. Ako mislish deka foliram ima od forumot nekolku sho me znat deka nelazham.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
78
Поени од реакции
55
1000 evra ne se problem za razlika kolku vadam, a ti ne si na toa nivo da mi kazhvash mene kolku sum pameten oti jas zhiveam na 19 godini od kladenjeto. Ako mislish deka foliram ima od forumot nekolku sho me znat deka nelazham.
Forumot e da debatirame i da si pomogneme ako moze nekako a ne da se karame megju sebe, a ti kolku vadis toa e tvoja rabota i ne rekov deka lazis. Pozdrav
 
Член од
11 јуни 2016
Мислења
44
Поени од реакции
9
Dali ima nekoj sto koristi, t.e. igra na 2win.mk, sakam da pocnam online, a bidejki stranskite ne mi se sigurni i iskreno mi izgleda pre slozeno so tie Skrill i ostanati takvi za transakcii,
Pa cisto nekoj da mi dade mislenje
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Dali ima nekoj sto koristi, t.e. igra na 2win.mk, sakam da pocnam online, a bidejki stranskite ne mi se sigurni i iskreno mi izgleda pre slozeno so tie Skrill i ostanati takvi za transakcii, Pa cisto nekoj da mi dade mislenje
2win сакаш за спортска или за слотови? Ако е за спортска, ок е, играј, ако сакаш слотови или било какво друго коцкање - не. Слотовите им се на принцип колку линии - толку влог. Пр.: игра со 40 линии, бет 40 денари минимум. Ужас.

Ако сакаш слот,рулет,блекџек итн. ја се коцкам повеќе од година на 1xbet. Има многу подобри казина од ова, но дека примаат валута МКД како депозит и влог па затоа. Добар дел од игрите/провајдерите се со МКД влог, депозитот е едноставен со картичка, подигнувањето трае од 2 до 3 работни дена. Ако планираш да се пробаш, ќе ти пратам реф линк .. ако сакаш :D
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Betano e prejaka kladilnica momentalno, stavete se tamu.
Ref link nemora, dovolno cifri ima na moeto konto. :D
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Дечки ќе ми треба предлог на страна за кладење во живо, ама да не е 1хбет.
Исто така да можам да си повлечувам пари на картицата од која што депонирам средства.
И минимално да може да се депонира до 1 евро у тој ситл нешо пошо не сум некој шо сака да става мн пари од забава ми е да не слагам до кладиона.:pipi:
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Дечки ќе ми треба предлог на страна за кладење во живо, ама да не е 1хбет.
Исто така да можам да си повлечувам пари на картицата од која што депонирам средства.
И минимално да може да се депонира до 1 евро у тој ситл нешо пошо не сум некој шо сака да става мн пари од забава ми е да не слагам до кладиона.:pipi:
2win.mk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom