Обложување на нет

Член од
13 јуни 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
Дечки, игра некој на македонскава кладилница 2win.mk? Приватна порака пишете, нешто да прашам
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
48
Поени од реакции
17
Дечки, игра некој на македонскава кладилница 2win.mk? Приватна порака пишете, нешто да прашам
Ја играм од време на време. Пиши тука шо е проблемот. Иначе јас последните неколку дена приметив дека ми кратат од добивките ама по кој основ, кој да ги знае
 
Член од
13 јуни 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
:vozbud: :vozbud::vozbud:
Ја играм од време на време. Пиши тука шо е проблемот. Иначе јас последните неколку дена приметив дека ми кратат од добивките ама по кој основ, кој да ги знае
Реков да прашам онака, шо би кажале севкупна оценка за страницата, односно обложувањето таму. Како иде со исплата, колку се чека, дали сте имале проблеми до сега и така, фала ви.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
136
Поени од реакции
10
Внимавајте со 2win.mk, поништуваат добитни тикети без никаква причина!

Уплатив два тикета (конечен тип: Х), синглови. Тоа беа двата натпревари од јужно-американска Copa America од 25.06.2019 (не е некоја 10-та сомнителна лига).

Чиле - Уругвај (FT 0:1) и Еквадор - Јапонија (FT 1:1).

Двата тикета беа нормално прифатени и ми се одземаа средствата од балансот. А и зошто не би биле прифатени?

Денес се вклучувам и што да видам. Добитниот тикет ми е ПОНИШТЕН, а промашениот тикет не!

Иако не ми се веруваше на очите што гледам, сепак побарав информации да не имало некоја местенка околу исходот на утакмицата. Како што и очекував немаше такво нешто. Утакмица која заврши 1:1 најрегуларно, само според нив е нерегуларна, не ја признаваат можеби.

Ме наведоа да мислам дека ми е успешна уплатата, со што не ја уплатив на друго место и во случајов ми нанесоа загуба!

Си поништуваат добитни тикети на своја рака, како им одговара! Чекам одоговор од нивна страна но не се надевам дека ќе го исправат ова.

Верувам дека има и други оштетени корисници на 2win.mk односно "Државна видеолотарија на Македонија – КАСИНОС АУСТРИА ДОО Скопје"

Ова е сериозна злоупотреба. Иако се заштитени со тоа што сме ги прифатиле нивните услови кога сме се регистрирале на страницата, дали мислите дека ова има основа да се гони по правен пат? Не се работи толку за сумата (иако за мене не е мала) колку што е за оваа сомнителна практика. Утре ќе му го сторат истото и на некој друг.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.688
Поени од реакции
945
Внимавајте со 2win.mk, поништуваат добитни тикети без никаква причина!

Уплатив два тикета (конечен тип: Х), синглови. Тоа беа двата натпревари од јужно-американска Copa America од 25.06.2019 (не е некоја 10-та сомнителна лига).

Чиле - Уругвај (FT 0:1) и Еквадор - Јапонија (FT 1:1).

Двата тикета беа нормално прифатени и ми се одземаа средствата од балансот. А и зошто не би биле прифатени?

Денес се вклучувам и што да видам. Добитниот тикет ми е ПОНИШТЕН, а промашениот тикет не!

Иако не ми се веруваше на очите што гледам, сепак побарав информации да не имало некоја местенка околу исходот на утакмицата. Како што и очекував немаше такво нешто. Утакмица која заврши 1:1 најрегуларно, само според нив е нерегуларна, не ја признаваат можеби.

Ме наведоа да мислам дека ми е успешна уплатата, со што не ја уплатив на друго место и во случајов ми нанесоа загуба!

Си поништуваат добитни тикети на своја рака, како им одговара! Чекам одоговор од нивна страна но не се надевам дека ќе го исправат ова.

Верувам дека има и други оштетени корисници на 2win.mk односно "Државна видеолотарија на Македонија – КАСИНОС АУСТРИА ДОО Скопје"

Ова е сериозна злоупотреба. Иако се заштитени со тоа што сме ги прифатиле нивните услови кога сме се регистрирале на страницата, дали мислите дека ова има основа да се гони по правен пат? Не се работи толку за сумата (иако за мене не е мала) колку што е за оваа сомнителна практика. Утре ќе му го сторат истото и на некој друг.
zvoni i vidi so ke ti kazat , ovoa e bas golema greska ako ti e ponisten dobiten tip
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.311
Поени од реакции
494
Да ве прашам нешто дечки. Денес добив ливче, пишува 15 посто данок а на странава на копачка пишува 10 посто. Не сум цинцар ама да ми објасни некој кој данок е правиот и ако им пишува на страна на правила 10 посто дали да приговарам?[DOUBLEPOST=1561994753][/DOUBLEPOST]
Спортлајф нема онлајн обложување.
Sportlife se uzas najslabi koeficienti od site. Batalete gi.
 
Последно уредено:
Член од
13 јуни 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
@streetbond2005 официјалниот данок на приход е 15%. Така е во Спортлајф и таму играм, па би требало така да е секаде. Шо се однесува до коефициентите. Очигледно не си видел моцарт какви коефициенти имаат. Без бонус (од моцарт) сподели тикет од моцарт и од спортлајф. Огромна разлика. Моцарт ти е само за народни тикети, кај шо би имал бонус па да земеш асална сума. Инаку понудата на спортлајф у однос на златна копачка за фудбал ќе речем дека се слични, дури и спортлајф дека има подобра понуда за фудбал, а коефициентите исто така им са слични. За другите спортови не знам, затоа што не пратим.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.311
Поени од реакции
494
@streetbond2005 официјалниот данок на приход е 15%. Така е во Спортлајф и таму играм, па би требало така да е секаде. Шо се однесува до коефициентите. Очигледно не си видел моцарт какви коефициенти имаат. Без бонус (од моцарт) сподели тикет од моцарт и од спортлајф. Огромна разлика. Моцарт ти е само за народни тикети, кај шо би имал бонус па да земеш асална сума. Инаку понудата на спортлајф у однос на златна копачка за фудбал ќе речем дека се слични, дури и спортлајф дека има подобра понуда за фудбал, а коефициентите исто така им са слични. За другите спортови не знам, затоа што не пратим.
Фала за објаснувањето. Јас играм тенис и никогаш Спортлајф не давале добри коефициенти како копачка. За други спортови не знам.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
5.994
Поени од реакции
4.174
Внимавајте со 2win.mk, поништуваат добитни тикети без никаква причина!

Уплатив два тикета (конечен тип: Х), синглови. Тоа беа двата натпревари од јужно-американска Copa America од 25.06.2019 (не е некоја 10-та сомнителна лига).

Чиле - Уругвај (FT 0:1) и Еквадор - Јапонија (FT 1:1).

Двата тикета беа нормално прифатени и ми се одземаа средствата од балансот. А и зошто не би биле прифатени?

Денес се вклучувам и што да видам. Добитниот тикет ми е ПОНИШТЕН, а промашениот тикет не!

Иако не ми се веруваше на очите што гледам, сепак побарав информации да не имало некоја местенка околу исходот на утакмицата. Како што и очекував немаше такво нешто. Утакмица која заврши 1:1 најрегуларно, само според нив е нерегуларна, не ја признаваат можеби.

Ме наведоа да мислам дека ми е успешна уплатата, со што не ја уплатив на друго место и во случајов ми нанесоа загуба!

Си поништуваат добитни тикети на своја рака, како им одговара! Чекам одоговор од нивна страна но не се надевам дека ќе го исправат ова.

Верувам дека има и други оштетени корисници на 2win.mk односно "Државна видеолотарија на Македонија – КАСИНОС АУСТРИА ДОО Скопје"

Ова е сериозна злоупотреба. Иако се заштитени со тоа што сме ги прифатиле нивните услови кога сме се регистрирале на страницата, дали мислите дека ова има основа да се гони по правен пат? Не се работи толку за сумата (иако за мене не е мала) колку што е за оваа сомнителна практика. Утре ќе му го сторат истото и на некој друг.
се најде грешката ? дај прати скринови што си уплатил
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.771
Поени од реакции
11.865
Некој да каже како да се игра онлајн во Полска? Ниту една од страните не отвара, се е блокирно да им ебам нацијата. Искуства некој?
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
210
Екипо, ако играте и вадете пари преку Скрил, можам да ги завршам работа за побрзо и побезболно да си ги добиете парите од Скрил.

Ѕирнете ми ја темата во потпис и контактирајте ме по ПП ако имате потрeба.
 

Cthulhu^

даркер и пол
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.062
Поени од реакции
404
Добро сеа, може да се уплаќа на Coinbet24.com или не?
 
На врв Bottom