Обложување на нет

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Луѓе со бет365 исто е како што беше пред година дена ??
Од сметка директ на бет депонирав(нлб) и обратно.
Да не има некој измени?
 
Член од
12 септември 2016
Мислења
99
Поени од реакции
488
Другари, имам едно прашање во врска со бет365...Сум имал до сега 2-3 акаунти, ама заборавени пв итн, па решив минатава недела да отворам пак..И дојдов до верификацијата и од тогаш се поминати 4-5дена и уште нема ништо стигнато на емаил..Решение?И уште ме интересира, дали има некаков проблем со данок, донесени се 300 законо(па ако е така ќе подигнувам преку скрил)..
 
Член од
13 април 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дали може со дебитна од Комерцијална банка (Mastercard) да се депозитира/повлекува директно без никакви провизии и да ме замараат од банка?
 
M

mathersbe

Гостин
Здраво на сите, би сакал да прашам дали некој има искуство со 2win.mk онлајн обложувалницата, и доколку има ако може да го сподели? И уште едно прашање во врска со бет365, имав картичка од стопанска банка ( виза електрон ) и немав никаков проблем со депозит и повлекување на пари, ама таа ми истече па сега имам нова од НЛБ, ја добив денес, сите кажуваат дека тие се најдобри за онлајн кладење бидејки прикривале од каде стигнале парите. Е сега пробав да направам депозит ама пишува there was a problem processing your transaction bla bla. Во стопанска кога бев потпишав барање бидејки последнава година бет365 ја смениле политиката и парите се процесирале преку Гибралтар ( земја со висок степен на ризик за трансакции ) ако добро памтам. Дали треба исто такво барање да се потпише и за НЛБ?
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Здраво на сите, би сакал да прашам дали некој има искуство со 2win.mk онлајн обложувалницата, и доколку има ако може да го сподели? И уште едно прашање во врска со бет365, имав картичка од стопанска банка ( виза електрон ) и немав никаков проблем со депозит и повлекување на пари, ама таа ми истече па сега имам нова од НЛБ, ја добив денес, сите кажуваат дека тие се најдобри за онлајн кладење бидејки прикривале од каде стигнале парите. Е сега пробав да направам депозит ама пишува there was a problem processing your transaction bla bla. Во стопанска кога бев потпишав барање бидејки последнава година бет365 ја смениле политиката и парите се процесирале преку Гибралтар ( земја со висок степен на ризик за трансакции ) ако добро памтам. Дали треба исто такво барање да се потпише и за НЛБ?
Штом ти е нова картичката можеби не ти е дозволено на интернет да ја користиш, мислам дека треба да им се јавиш да прашаш.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
M

mathersbe

Гостин
Штом ти е нова картичката можеби не ти е дозволено на интернет да ја користиш, мислам дека треба да им се јавиш да прашаш.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Се јавив прашав ми рекоја дека можам да ја користам на интернет и за интернет обложување, ама пак неможам да направам депозит. Дали можеби има некој проблем тоа што имам некој лимит на картичката ?
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.842
Поени од реакции
7.611
Се јавив прашав ми рекоја дека можам да ја користам на интернет и за интернет обложување, ама пак неможам да направам депозит. Дали можеби има некој проблем тоа што имам некој лимит на картичката ?
Дали ја имаш активирано? Треба во банкомат прво да направиш трансакција или да провериш сметка, па да можиш да ја користиш на интернет.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Дали ја имаш активирано? Треба во банкомат прво да направиш трансакција или да провериш сметка, па да можиш да ја користиш на интернет.
Во пракса така функционираат работите, но проблемот можи да биде и до самата страна.. Јас исто имав проблем при нова картичка, никако не сакаше да се направи депозит на пари, картичката беше активирана, и заменета со нова во рок од само 3 недели, но проблемот со депозит пак си остана..[DOUBLEPOST=1555770457][/DOUBLEPOST]
Здраво на сите, би сакал да прашам дали некој има искуство со 2win.mk онлајн обложувалницата, и доколку има ако може да го сподели?
Јас таа страна ја користам исклучиво за слот апаратите, и кога даваат бонус па да го искористам. Начинот на кладење воопшто не ми се допаѓа, прво неможе да правиш предвреме кеш аут како на бет, мора да чекаш да завршат сите утакмици што си ги пишал. Начинот на игра ти е ист како во кладилница, но вака предност имаш само што не мора да окапуваш по шалтери, тоа може да го правиш преку интернет. Минимално за кеш аут на картичка да направиш тие 1500 денари, а минимален депозит од картичка 300 денари. Што се однесува до уплата од 20 денари па нагоре, коефициентите ти се горе доле исти со сите светски кладилници..
Ако мене ме прашуваш, јас би останал на бет365, исклучиво само затоа што можеш да правиш кеш аут на ливче во секое време..
 
Последно уредено:
M

mathersbe

Гостин
Дали ја имаш активирано? Треба во банкомат прво да направиш трансакција или да провериш сметка, па да можиш да ја користиш на интернет.
Откако ја активирав на банкомат се е во ред, Ти Благодарам.[DOUBLEPOST=1555941847][/DOUBLEPOST]
Во пракса така функционираат работите, но проблемот можи да биде и до самата страна.. Јас исто имав проблем при нова картичка, никако не сакаше да се направи депозит на пари, картичката беше активирана, и заменета со нова во рок од само 3 недели, но проблемот со депозит пак си остана..[DOUBLEPOST=1555770457][/DOUBLEPOST]
Јас таа страна ја користам исклучиво за слот апаратите, и кога даваат бонус па да го искористам. Начинот на кладење воопшто не ми се допаѓа, прво неможе да правиш предвреме кеш аут како на бет, мора да чекаш да завршат сите утакмици што си ги пишал. Начинот на игра ти е ист како во кладилница, но вака предност имаш само што не мора да окапуваш по шалтери, тоа може да го правиш преку интернет. Минимално за кеш аут на картичка да направиш тие 1500 денари, а минимален депозит од картичка 300 денари. Што се однесува до уплата од 20 денари па нагоре, коефициентите ти се горе доле исти со сите светски кладилници..
Ако мене ме прашуваш, јас би останал на бет365, исклучиво само затоа што можеш да правиш кеш аут на ливче во секое време..
Да бет365 е дефинитивно најдобра кога се работи за обложување според мене. А и уште еден плус е што не плаќаш данок 15 %, што не е во случај со оваа нашава 2win. А за тоа со бонусите со слот машините, можам да пробам онака да видам како е. Ти Благодарам на одговорот.[DOUBLEPOST=1555942305][/DOUBLEPOST]
Во пракса така функционираат работите, но проблемот можи да биде и до самата страна.. Јас исто имав проблем при нова картичка, никако не сакаше да се направи депозит на пари, картичката беше активирана, и заменета со нова во рок од само 3 недели, но проблемот со депозит пак си остана..[DOUBLEPOST=1555770457][/DOUBLEPOST]
Јас таа страна ја користам исклучиво за слот апаратите, и кога даваат бонус па да го искористам. Начинот на кладење воопшто не ми се допаѓа, прво неможе да правиш предвреме кеш аут како на бет, мора да чекаш да завршат сите утакмици што си ги пишал. Начинот на игра ти е ист како во кладилница, но вака предност имаш само што не мора да окапуваш по шалтери, тоа може да го правиш преку интернет. Минимално за кеш аут на картичка да направиш тие 1500 денари, а минимален депозит од картичка 300 денари. Што се однесува до уплата од 20 денари па нагоре, коефициентите ти се горе доле исти со сите светски кладилници..
Ако мене ме прашуваш, јас би останал на бет365, исклучиво само затоа што можеш да правиш кеш аут на ливче во секое време..
И уште едно прашање ако користиш бет365, дали картичката директно ти е поврзана на акаунт ( картичка -> бет365 ) или користиш скрилл ( картичка - скрилл - бет365 )? Заради законите кај нас прашувам, ма да гледам дека поголем број од луѓето користат директно картичка и немаат никаков проблем со данон и слично.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
И уште едно прашање ако користиш бет365, дали картичката директно ти е поврзана на акаунт ( картичка -> бет365 ) или користиш скрилл ( картичка - скрилл - бет365 )? Заради законите кај нас прашувам, ма да гледам дека поголем број од луѓето користат директно картичка и немаат никаков проблем со данон и слично.
Па со оглед на тоа што играм сега повеќе за забава, директно ми е поврзана, и сум немал проблем до сега. Реално и не сум баш активен на банкомат, играм како што кажав повеќе за забава, па горе/доле вртам исти пари, направи на спорт, префрли на слот, па рулет и така во круг. Ако пукни нешто солидно тогаш правам кеш аут. позз
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
78
Поени од реакции
55
dali uste dava bonus od 100e na 1xbet i dali e dobra stranata za oblozuvajne i kolku deposit treba da naprais za da dobias bonus od 100 e
dada odi na 1xbet. Ruska mafija. Procitaj na stranskite forumi ke vidis nedaj boze da fatis pogolema suma nema sansi da ti ja isplatat
 
Член од
17 мај 2019
Мислења
6
Поени од реакции
0
Zdravo

Aj da ve prasam od 01.01.2019 neli ima nov zakon za danokot ... t.e deka ujp mozi da gi proverva nasite smetki bez sudska dozvola

Pa sega so toa mozi da gleda deka tie sto igrame na bet365 koga gi zemame dobivkite ke se gleda deka zemame pari od stranska kladilnjca a neplakame danok ... ???

Prasanjeto mi e dali na krajot os 2019 mozi da ocekuvame deka ke treba da platime danok na tie pari t.e deka ke ni gi evindentiraat ??

Aj za mislenje ke ve molam dali da prodolzam da igram na bet365 bez da mu ja mislam deka ke treba na kraj da platam danok na celosnata dobicka ?
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
972
Поени од реакции
298
Ме интересира дали може директно од skrill account да се префлат пари на сметка во тутунска банка и доколку би можело која е провизијата за префрлање и конверзација?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom