Обложување на нет

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.620
Поени од реакции
34.864
На крајо на година.
Не смееш да се обложуваш на интернет! Затоа ние ги вртиме парите преку нетелер, така поминати не ги дава како се заработени, исто и кога правиш депозит не те прашува нетелер за што ги користиш, скрил почна да прашува и ако одбериш non gambling, нема да може да ги внесеш на онлајн кладилница.
http://www.finance.gov.mk/files/u8/zakon_za_igri_na_sreka_zabavni_igri.pdf
Член 58ѕ
Prireduva~ite na igrata na sre}a-Oblo`uvawe na sportski natprevari preku internet, mo`at da bidat doma{ni i stranski dr`avjani. U~estvo vo igrata na sre}a-Oblo`uvawe na sportski natprevari preku internet, na gra|anite na Republika Makedonija ne e dozvoleno.

Законот е максимално апсурден, во член 58-ж даваат услов за минимално обложување
Za da mo`e da se u~estvuva vo igrata na sre}a-Oblo`uvawe na sportski natprevari preku internet, u~esnikot vo igrata treba da e polnoleten, da e registriran na veb sajtot na dadenata igra i da vnese minimum depozit od 25 evra.

а во следниот член кажуваат дека за граѓаните на РМ не е дозволено обложување на интернет :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Дозволено е само на 2win.mk, демек поради што истата ја организира државна лотарија на РМ во соработка со Австријците.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Не смееш да се обложуваш на интернет! Затоа ние ги вртиме парите преку нетелер, така поминати не ги дава како се заработени, исто и кога правиш депозит не те прашува нетелер за што ги користиш, скрил почна да прашува и ако одбериш non gambling, нема да може да ги внесеш на онлајн кладилница.
http://www.finance.gov.mk/files/u8/zakon_za_igri_na_sreka_zabavni_igri.pdf
Член 58ѕ
Prireduva~ite na igrata na sre}a-Oblo`uvawe na sportski natprevari preku internet, mo`at da bidat doma{ni i stranski dr`avjani. U~estvo vo igrata na sre}a-Oblo`uvawe na sportski natprevari preku internet, na gra|anite na Republika Makedonija ne e dozvoleno.

Законот е максимално апсурден, во член 58-ж даваат услов за минимално обложување
Za da mo`e da se u~estvuva vo igrata na sre}a-Oblo`uvawe na sportski natprevari preku internet, u~esnikot vo igrata treba da e polnoleten, da e registriran na veb sajtot na dadenata igra i da vnese minimum depozit od 25 evra.

а во следниот член кажуваат дека за граѓаните на РМ не е дозволено обложување на интернет :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
Стварно ова со Скрил??? Неам ставено одамна кеш на Бетот365 пошто никако да го искоцкам.:D
 
Член од
22 јануари 2017
Мислења
177
Поени од реакции
135
Еве значи преку скрил не можи... Да пробам преку нетелер ?

Имам за вадење 1000 евра, не ми е сеедно...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.620
Поени од реакции
34.864
Стварно ова со Скрил??? Неам ставено одамна кеш на Бетот365 пошто никако да го искоцкам.:D
Да за скрил прашуваат кога ставаш пари за што ги користиш, знам најавија дека и за нетелер ќе биде исто, али не ми затребале да правам депозит од пролетта, ако ставал некој на нетелер во брзо време може да даде update дали е и таму направено со селекција дали средствата ќе се користат за коцкање или не.

Е сега може да се оди на опцијата дека нашите дудуци се бавни, па додека се свестат како да проверат од што ти се парите и како што им се ажурирани и организирани базите, може ќе мине и години додека да почнат со казни за ова, али знаеш како викаат србите „боље спречити, него лечити“, поарно ќе си терам на посигурно, отколку да ризикувам :)
 
Член од
26 септември 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки, има некој искуства со повлекување пари од 1xbet ? Колку време обично треба да стигнат парите на картичка ? Многу негативни коментари имам прочитано по други сајтови, па ме интересира мислење на некој наш човек. Вчера повлеков 360 евра и пишува дека е одобрено од оператор.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Дечки, има некој искуства со повлекување пари од 1xbet ? Колку време обично треба да стигнат парите на картичка ? Многу негативни коментари имам прочитано по други сајтови, па ме интересира мислење на некој наш човек. Вчера повлеков 360 евра и пишува дека е одобрено од оператор.
3-4 работни дена а може и побрзо .. јас повлеков 220е во саботата прошла ми стигнаа вторникот вечерта.
 
Член од
22 јануари 2017
Мислења
177
Поени од реакции
135
Луѓе, ми се јавија од банка дека стигнале парите, ми рекоја да појдам утре да потпишам документи од каде се...

Документот отприлика изгледа вака




Има некој пополнувано вакво нешто? Што треба да напишам кај основ и дали ќе прават некој проблем?
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Луѓе, ми се јавија од банка дека стигнале парите, ми рекоја да појдам утре да потпишам документи од каде се...

Документот отприлика изгледа вака




Има некој пополнувано вакво нешто? Што треба да напишам кај основ и дали ќе прават некој проблем?
od koja banka e ova?
 
Член од
22 јануари 2017
Мислења
177
Поени од реакции
135
Neznam sto treba da navedes druze,i jas povlekuvam na karticka no vo tutunska i dosega ne mi e stignatno vakvo pismo,.kolkava suma povlece,da ne e pregolema nekoja suma pa da ti stignalo ova?
968 evra se stignati na smetka.

I jas kako sto znam koga stigaat devizni pari na devizna smetka dokument mora da potpisis bilo kakov osnov da e.

Studenti sto odat Germanija go pravat ova najverojatno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom