Обложување на нет

Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Некој да сподели,пошто не сум многу упатен со кладилници/онлајн обложување а прочитав некоја страна наназад дека за да можеш да уплатуваш суми од 200-300 евра на бет365 мора да имаш околу 10.000 евра во банката(ова не можам да го разберам).Например има ли можност да се играат сингл натпревари на бет365 со уплата до 200 евра или подобра варијанта за ваков вид на обложување(сингл натпревари со уплата до кој 200е) се домашниве обложувалници.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Добра страница за бложување на нет од Америка?? На бет365 и бвин не ми ја дава Америка.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Начини на deposit и withdrawal ?
Credit card > Skrill > Betfair за deposit, веднаш можеш да играш со парите шо ќе ги ставиш. За withdrawal обратно, само чекаш мислам 1 ден да стигнат од betfair во skrill акаунтот, па после уште 10 работни дена за да ти стигнат на кредитна.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.592
Credit card > Skrill > Betfair за deposit, веднаш можеш да играш со парите шо ќе ги ставиш. За withdrawal обратно, само чекаш мислам 1 ден да стигнат од betfair во skrill акаунтот, па после уште 10 работни дена за да ти стигнат на кредитна.
А ако дојдат на картичка, нели ќе се регистрираат и на трансакциска? :eek:
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Здраво друштво

Да прашам колку е провизијата за повлекување од Скрилл на Виза Електрон картичка?

На сајтот пишува дека е 7.5% ама нема ставено лимит на пример до 15 евра? Има некој повлекувано да каже?
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.833
Поени од реакции
7.556
На neteller валутата ми е во евра.
Дали знае некој ако повлечам пари преку банкарска трансакција како стасуваат парите во банка. Моментално не е поддржано повлекување на картичка.
Во банката кога вадев ибан и свифт код направив да бидат во долари (се менаа времината сега :) ). Дали кога ќе стасаат парите ќе се направи конверзија од евра во долари или ќе ме прашаат од банка во која валута да се префрлат.
Тенкс

@коментатор провизијата е 7.5% на било која сума. Порано беше фиксна сума, сега е процентуално.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
На neteller валутата ми е во евра.
Дали знае некој ако повлечам пари преку банкарска трансакција како стасуваат парите во банка. Моментално не е поддржано повлекување на картичка.
Во банката кога вадев ибан и свифт код направив да бидат во долари (се менаа времината сега :) ). Дали кога ќе стасаат парите ќе се направи конверзија од евра во долари или ќе ме прашаат од банка во која валута да се префрлат.
Тенкс

@коментатор провизијата е 7.5% на било која сума. Порано беше фиксна сума, сега е процентуално.
би требало во евра да ти стигнат
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.325
Ке ти дојдат како девизи, ама ке мора во денари да ги извадиш.
 

New Age

Lean Back
Член од
22 ноември 2010
Мислења
264
Поени од реакции
235
Прегледај го приврзокот 177543

Ја имам оваа ситуација, на која сметка ќе појдат?
Ke treba moze da otvoris devizna smetka vo Evra zaso mora na smetka da ti legnat prvo za da mozes da gi konvertiras. Moze i problem da e malce sega zaso ibanot sto si go pisal ti e vo USD a moze treba vo Evra da bide najdobro odi vo banka prasaj ama pobaraj da zboris so nekoj sto raboti vo Devizno.

Plus nema odma da ti legnat na smetka ne gi cekaj od doma mislam deka treba da popolnis formular koga ke stasaat za da ti gi isknizat na smetka.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.833
Поени од реакции
7.556
Ke treba moze da otvoris devizna smetka vo Evra zaso mora na smetka da ti legnat prvo za da mozes da gi konvertiras. Moze i problem da e malce sega zaso ibanot sto si go pisal ti e vo USD a moze treba vo Evra da bide najdobro odi vo banka prasaj ama pobaraj da zboris so nekoj sto raboti vo Devizno.

Plus nema odma da ti legnat na smetka ne gi cekaj od doma mislam deka treba da popolnis formular koga ke stasaat za da ti gi isknizat na smetka.
оф мајко мила, па објаснување па зошто па како..
во ред, фала многу
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.372
Која кладилница е најблиска во понудата на игри со нашиве земски, Спортлајф и Моцарт?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom