Обложување на нет

Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Па немора по 1-2 евра ама уплати од 2-300 евра и те како може да ти донесат една одлична плата за наши услови

Нормално си треба знаење и искуство кои утакмици да ги избереш, дали коефициентот им има вредност да се играат и најбитно да имаш самоконтрола..
Ретко сум видел некој кладилничар да вади констатно добри суми со огромен број на изиграни утакмици, ама оние што играат по селективно и те како ги има
за уплати од 200-300 евра ти треба банка над 10 000 евра, со банка од 1000 евра ако уплаќаш по 200-300 евра на бет треба да имаш ненормална среќа па да не банкротираш после 5 дена
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.275
Поени од реакции
1.724
Мора добра стратегија и фокусирање само на еден спорт,најдобро сингл-дубл најмногу,има луѓе стриктно шо следат нба на балканот по 10 ливчиња играт вечерта си имат систем изработено и од 500-1000 евра се во плус сезоната сигурно,глупо е да земиш на хокеј да маваш пари базирајки се на коефициенто а 2 играчи незнајш,ако си стабилен чоек ќе имаш самоконтрола нетреба лакомост кладилница се игра за да имаш нешто за џепарац,а не да се збогатваш ретко кој зел слатка пара на кладилница ама по дифолт ги враќа тие пари со време од кај шо ги зел,30 евра мене секогаш мие максимална уплата играм 3 ливчиња по 2 играчи на сите по 10 евра едно да фатам 30 евра веќе ги извајв,2 ако фатам 60 ги мавам,3 ако 90 евра чисти секогаш има информации кој играл кој неиграл вечерта и некогаш и на сингл клавам пари,за да си во плус цела сезона за сингл со еден ист влог треба да погодиш 60% од типојте,значи 40% од паројте да ти паднат си во плус.
 
G

Goldie

Гостин
за уплати од 200-300 евра ти треба банка над 10 000 евра, со банка од 1000 евра ако уплаќаш по 200-300 евра на бет треба да имаш ненормална среќа па да не банкротираш после 5 дена
Ако играш малце по селективно немора баш влогот по уплата да ти биде 2% од банката

Јас на пример играм по 15тина утакмици месечно и просечно ми излегуваат околу 4-500 евра профит. Нормално има и месеци кога ќе бидеш во минус, ама за среќа оваа сезона и кога сум бил во минус тоа било минимално а како иде крајов на сезоната се качува просечниот профит.

Ете изминатите 2 дена добри пари пропуштив на Плзен и Болтон кои мислев дека ќе победат ама не ги изиграв оти не бев ептен сигурен
 
Член од
9 септември 2016
Мислења
560
Поени од реакции
398
Има шанси да те банираат на бет365 ако цело време играш мали квоти ?
 

zabiste

Ако не ааа ако не...
Член од
8 октомври 2013
Мислења
239
Поени од реакции
698
Дечки едно прашање
Пред неколку години активно се кладев онлајн си префрлав пари преку нетелер на бет365 и бетфер (најчесто се кладев на тие страни).
Се мислам пак онака да почнам, но приметив дека нетелер ги откажале нет+ картичките за македонија. Сепак со тие картички лесно беше да си извадиш пари од банкомат во нашава држава.
Сега прашањето ми е, дали може на бет365 да се ставаат пари со македонска картица (пример од тутунска) и дали можам тие пари и заработените (дај боже) да си ги префрлам на истата картица, за слободно да си ги вадам парите од банкомат? И доколку тоа го правам често (пример еднаш до два пати во месецот) би имал некои проблеми со ујп и компанија?
 
Член од
11 април 2017
Мислења
11
Поени од реакции
1
Zdravo na site
Me interesire vo vrska so skrill sega i neteller, koga se depozitira pari ima opcija da obelezas dali parite ke gi koristis za kockanje ili ne, pa sakam da znam dali bankata ima pristap do taa informacija i ujp bidejki oblozuvanjeto vo stranstvo e zabraneto i se kaznuva.
 

New Age

Lean Back
Член од
22 ноември 2010
Мислења
264
Поени од реакции
235
Ако играш малце по селективно немора баш влогот по уплата да ти биде 2% од банката

Јас на пример играм по 15тина утакмици месечно и просечно ми излегуваат околу 4-500 евра профит. Нормално има и месеци кога ќе бидеш во минус, ама за среќа оваа сезона и кога сум бил во минус тоа било минимално а како иде крајов на сезоната се качува просечниот профит.

Ете изминатите 2 дена добри пари пропуштив на Плзен и Болтон кои мислев дека ќе победат ама не ги изиграв оти не бев ептен сигурен
А колку ти е влогот и од прилика на кој коеф играш. Зашто 15 утакмици реално се малку. И во 15 утакмици може да се деси 10 да ги промашиш статистички, па ќе ти треба 5 месеци да ги повратиш, али тоа не значи дека не си профитабилен али ако немаш волумен нема да можеш да ја реализираш вредноста.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Какви искуства имате со македонскава онлајн кладилница 2win.mk ?
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Какви искуства имате со македонскава онлајн кладилница 2win.mk ?
Лоши!!! Квотите мизерни, многу помали од другите кладилници, слаба понуда, картони и корнери нудат само за позвучните утакмици као ЛШ и некое дерби. Највише што ме нервира е што често лагира у живо коа се кладиш, треба 20 пути да стиснеш обложи се. Ти прикажува Вронг Токен и Интернет Ерор, неколку пати вака ме има сјебено док ми го прифати бетот овие веќе дале гол.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Какви искуства имате со македонскава онлајн кладилница 2win.mk ?
Бегај од нив .. прееска баш имав пари таму и сакав во 80 да ја пуштам ѕвезда следен гол и ја блокираа утакмицата не можеше да се изигра ништо ..
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Какви искуства имате со македонскава онлајн кладилница 2win.mk ?
Мене ми се случи да не можам никако да се логирам на сметката кај нив, и им пишувам мејл, и ми одговараат, повеќе серверот на мојот интернет оператор не дозволувал да се логирам на нивната страница.

Ми предложија во иднина од мобилен да се логирам на нивната страница преку друг оператор.

Среќа немав многу пари во тој момент на сметката, па повеќе не се кладам преку оваа лотарија.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
^ 3 негативни мислења, сосема доволни да се откажам пред да почнам, фала (y)
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
^ 3 негативни мислења, сосема доволни да се откажам пред да почнам, фала (y)
Тоа е тоа, подобро веднаш да ја знаеш реалноста.
Јас веќе не ставам пари на сметката кај таа лотарија.

Да не мешам политика, но се дури не се смени власт, единствено оваа лотарија ќе има право да организира интернет обложување во земјава.
А и да се смени власта, пак не мора да значи дека ќе има промени некои.
 
Член од
12 април 2017
Мислења
28
Поени од реакции
26
Здраво, некој се кладел на www.1xbet.com ? гледам дека страната е доста добра, има МК превод, а и коефициентите се доста добри за разлика од други.
 
Z

zlaki

Гостин
Здраво, некој се кладел на www.1xbet.com ? гледам дека страната е доста добра, има МК превод, а и коефициентите се доста добри за разлика од други.
прогуглај на интернет за страната и прочитај некој коментар од регистрирани играчи...видов дека не е баш се ок...провери си добро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom