Обложување на нет

Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Повлекувал некој пари од мртвана 2Вин, како иде постапка за колку дена ги пуштаа? Може преку картичка да се дига кешот?
Ako deneska do 14:00h gi povleces . Utre vo tekot na denot ke ti stignat na smetka . Javi se prasaj ke ti kazat so te interesira . Inace solidna i e ponudata
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
78
Поени од реакции
55
Na sports.williamhill.com nekoj da ima skoro otvoreno nov akaunt I dali mozi da se oblozuva,poradi sto za MK ne mozi.Nekoj ako ima iskustvo neka napisi.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Ај да прашам нешто околу Скрил и бет365. На бет365 вика вака: If you have deposited by Skrill, all withdrawals will be processed to the same Skrill account.

Е сега, некои пари што ми ги должат, а имам намера за ова да ги користам, и двајцата имаме Skrill, дали ако ми ги пушти на мојот акаунт, јас тие ќе можам да ги пуштам на бет365 т.е. дали истите ќе бидат gambling или non-gambling пари?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ај да прашам нешто околу Скрил и бет365. На бет365 вика вака: If you have deposited by Skrill, all withdrawals will be processed to the same Skrill account.

Е сега, некои пари што ми ги должат, а имам намера за ова да ги користам, и двајцата имаме Skrill, дали ако ми ги пушти на мојот акаунт, јас тие ќе можам да ги пуштам на бет365 т.е. дали истите ќе бидат gambling или non-gambling пари?
Првиот пасус нема врска со вториот. Првото значи дека ако депонираш пари на Бет365 преку Скрил, секоја евентуална исплата мора да ја направиш назад на Скрил, и тоа се разбира на истиот акаунт преку кој си депонирал.

За прашањето, доколку добиеш пари од друг Скрил акаунт тие без проблем може да го користиш за депонирање на кладилници.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Првиот пасус нема врска со вториот. Првото значи дека ако депонираш пари на Бет365 преку Скрил, секоја евентуална исплата мора да ја направиш назад на Скрил, и тоа се разбира на истиот акаунт преку кој си депонирал.

За прашањето, доколку добиеш пари од друг Скрил акаунт тие без проблем може да го користиш за депонирање на кладилници.
Знам, муабетот ми беше, не може директно на бет да ми ги пушти, затоа што после добивката од тие не би дошла кај мене. Фала на одговорот :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Знам, муабетот ми беше, не може директно на бет да ми ги пушти, затоа што после добивката од тие не би дошла кај мене. Фала на одговорот :)
Не те разбирам, како да ти ги пушти на бет? Ако тој има пари на Бет365, нека ги повлече на својот Скрил, па нека ги пушти на твојот, после ти можеш да правиш со нив што сакаш. Ако му се сега на Скрил, веднаш нека ти ги пушти.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Не те разбирам, како да ти ги пушти на бет? Ако тој има пари на Бет365, нека ги повлече на својот Скрил, па нека ги пушти на твојот, после ти можеш да правиш со нив што сакаш. Ако му се сега на Скрил, веднаш нека ти ги пушти.
Тоа што го прашав, дали тие пари од скрил на скрил се gambling ми беше нејасно. Разгледав во меѓувреме дали може од скрил негов директно на мој бет365 да ги пушти (за во случај тие пари кои ќе ми ги пушти се non-gambling), па налетав на тоа цитираното од нивниот сајт. На скрил му се и ќе ги пушта сега, така да дојдов до одговорот, само во муабетов тука збунка излезе па не си ме разбрал :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Разгледав во меѓувреме дали може од скрил негов директно на мој бет365 да ги пушти (за во случај тие пари кои ќе ми ги пушти се non-gambling), па налетав на тоа цитираното од нивниот сајт.
Вакви работи немој никако, ќе ви ги блокираат двата Скрил акаунти и акаунтот на Бет365.
 
Член од
13 март 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво дечки,
сакам да прашам дека гледам користите скрил и неттеллер зашто не сака да ми прими депозит од картицата ? На скрил да не е проблем што ја стискам опцијата Gambling ?
И дали е подобро/возможно на пример да уплатам пари на пример на Coral со ВИЗА дебитна картица и после да ги повлечам преку скрилл или неттелер па да ги пребацам на истата картица ?
 
Член од
9 септември 2016
Мислења
560
Поени од реакции
398
Сакам да почнам онлајн да играм,планирам да направам акаунт на бет365,не сум запознаен,ме мрзи да враќам назад да читам,па доколку некој сака нека ми објасни.
Што се е потребно да се активирам?
Колку се исплати,и дали вреди да се активирам,кој се добрите и лошите страни од онлајн кладењето?
Фала однапред.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Сакам да почнам онлајн да играм,планирам да направам акаунт на бет365,не сум запознаен,ме мрзи да враќам назад да читам,па доколку некој сака нека ми објасни.
Што се е потребно да се активирам?
Колку се исплати,и дали вреди да се активирам,кој се добрите и лошите страни од онлајн кладењето?
Фала однапред.
Ич не се исплати, не вреди , добри страни нема, само лоши. (од искуство)
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Ич не се исплати, не вреди , добри страни нема, само лоши. (од искуство)
зошто да не се исплати ?! Ако играш све живо и диво мн јасно дека нема да се исплати, ама ако знаеш да се контролираш може убава пара да се извади
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
зошто да не се исплати ?! Ако играш све живо и диво мн јасно дека нема да се исплати, ама ако знаеш да се контролираш може убава пара да се извади
секој мисли дека може да се контролира, а уствари еден во 100 000 дали има таков, без стратегија и самоконтрола ќе бидеш во минус секако, не е битно дали после еден месец, една година или пет години, на крај ќе бидеш во минус, со онлајн обложувањето сум правел 1000 евра за еден ден и губел 1000 евра за еден саат, али јбг тоа е, едноставно мене ми нема резон да уплаќам на 1-2 евра, за 5-10 евра добивка, не ми се арчи маусот за да уплаќам така, вака направиш некоја добра пара некогаш ќе ги повлечеш ќе купиш нешто некогаш ќе ги изгубиш и така во круг, ако мислиш дека нонстоп ќе погодуваш и дека ќе живееш од тоа со 500 евра месечна заработка ќе ти се урне сонот многу брзо
 
G

Goldie

Гостин
секој мисли дека може да се контролира, а уствари еден во 100 000 дали има таков, без стратегија и самоконтрола ќе бидеш во минус секако, не е битно дали после еден месец, една година или пет години, на крај ќе бидеш во минус, со онлајн обложувањето сум правел 1000 евра за еден ден и губел 1000 евра за еден саат, али јбг тоа е, едноставно мене ми нема резон да уплаќам на 1-2 евра, за 5-10 евра добивка, не ми се арчи маусот за да уплаќам така, вака направиш некоја добра пара некогаш ќе ги повлечеш ќе купиш нешто некогаш ќе ги изгубиш и така во круг, ако мислиш дека нонстоп ќе погодуваш и дека ќе живееш од тоа со 500 евра месечна заработка ќе ти се урне сонот многу брзо
Па немора по 1-2 евра ама уплати од 2-300 евра и те како може да ти донесат една одлична плата за наши услови

Нормално си треба знаење и искуство кои утакмици да ги избереш, дали коефициентот им има вредност да се играат и најбитно да имаш самоконтрола..
Ретко сум видел некој кладилничар да вади констатно добри суми со огромен број на изиграни утакмици, ама оние што играат по селективно и те како ги има
 

Kajgana Shop

На врв Bottom