Обложување на нет

Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Withdrawal methods
Bank Transfer, Cheque, Click2Pay, Credit Card, Debit Card, InstaDebit, Moneybookers, NETeller

ова се начините на исплата
најверојатно treba da идеш на тоа withdrawal

фала,инаку гледам другиве кладилници многу слаба понуда пред некој ден имаше во списанија од bet-at-home ваучер од 5 евра слаба понуда имаат..
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Za dali e zakonski ili ne neznam ali ja gi prefrlam od bet365 na karticata na tutunska i stigaat za 2 dena i posle si gi vadam od banka :):):)
Do sega ne me apsele :):):)
Nemas gajle sibaj vadi gi k.. da ne ti cue ako gi podignes sea ke ti stignat do vtornik
И јас се заинтересирав за он-лине кладење па ме интересира следново. Кога ќе ти стигнат парите за два сена како што викаш на сметка, и кога ќе одиш да ги вадиш од банка, дали ти зима нашата банка провизија за тие пари што ги вадиш? И ако зима провизија колку посто?

--- надополнето ---

Друже извади си од стопанска виза интернет картица и фурај без проблеми

Вака бев на интернет страната на стопанска банка и прочитав убаво дека за да извадиш виза интернет картичка се плаќа 300 денари чланирна која трае 3 години.

За повеќе информации се јавив на нивното инфо и ми кажаа дека таа картичка служела само за наплата на интернет а од неа не може да се подигаат пари. За тоа ти требсало уште една картичка на која со помош на образец пп30 се врши трансакција на парите на кои не земале за интерна употреба провизија.


како ти вадиш од оваа интернет виза картичка пари кога човект од банка ми рече дека тоа не е возможно?
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Извадете си од Тутунска, Виза Електрон и немате гајле, и за ставање и за вадење.
 
Член од
1 февруари 2010
Мислења
23
Поени од реакции
2
jas imam karticka od tutunska visa electron osnovnata ne se plaka za prvata godina se kladam na expekt i vlecam pari na kartickata ne mora na smetka a provizija ne zima samo koga povlekuvas na stranata zema

nekoj da mi kaze na bet365 sto e fintata so toj rollover eden drugar stavil 40 evra i mu pokazuva stake Rollover Requirement 240.00 evra
sto treba da napravi da moze da si gi podigne tie pari. fala pozz


(se izvinuvam sto pisuvam latinica ne mi raboti kirilicnata podrska )
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
фала,инаку гледам другиве кладилници многу слаба понуда пред некој ден имаше во списанија од bet-at-home ваучер од 5 евра слаба понуда имаат..
а во кој списанија знајш?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
а во кој списанија знајш?
Тип српскиот минататиот Петок кога испадна имаше незнам за овој дали ќе има..

Лацио фан тие пари треба да ги изигра 240 евра па да може да ги извади,како уплаќа така ќе му се намалува тоа.
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
Тип српскиот минататиот Петок кога испадна имаше незнам за овој дали ќе има..

Лацио фан тие пари треба да ги изигра 240 евра па да може да ги извади,како уплаќа така ќе му се намалува тоа.
фала
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
За да се искористи предноста на онлине кладењето треба да се има отворено во повише кладилници акаунти.Јас имам во bet365, expekt, betsafe, interwetten, unibet... Бидејки играм синглови и секогаш искористувам каде има најдобри коефициенти.Користам moneybookers и ги повлекувам парите на сметка во банка-девизна. Во потписот мој имате неколку сајтови кои што нудат информации околу кладењето.
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
96
Поени од реакции
61
me interesira dali koga ke povlekuvas pari od kladilnicata treba da se plaka danok na dobivka na krajot na godinata? poso gledam vo zakonot nekako taka mi izgleda.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Дали некој го знае SWIFT и IBAN кодот на НЛБ Тутунска банка?
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Дали некој го знае SWIFT и IBAN кодот на НЛБ Тутунска банка?
Toa не е на НЛБ Тутунска, туку твој код. Ќе отидеш до банката и ќе им кажеш дека ти треба SWIFT и IBAN и одма ќе ти дадат. Една минута работа е. Тоа ти е за плаќање од странство.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Toa не е на НЛБ Тутунска, туку твој код. Ќе отидеш до банката и ќе им кажеш дека ти треба SWIFT и IBAN и одма ќе ти дадат. Една минута работа е. Тоа ти е за плаќање од странство.
Сега видов. Од веб сајтот на банката.
SWIFT: TUTNMK22
TLX: 51715

Што ќе му дојде тоа TLX ?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Сега видов. Од веб сајтот на банката.
SWIFT: TUTNMK22
TLX: 51715

Што ќе му дојде тоа TLX ?
нема такво ТЛХ треба да имаш IBAN и долг број напред со букви е..

некој има ли повлекувано пари преку moneybokers?
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
нема такво ТЛХ треба да имаш IBAN и долг број напред со букви е..

некој има ли повлекувано пари преку moneybokers?
Јас само го копирав тоа од веб сајтот на тутунска, и затоа прашав што е тоа ТЛХ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom