Облекување на полуматуранти/матуранти

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
-КАКО........еве ВАКА
Да не објаснуваме за пред облекувањето тоа не е во прашањето.
Прво........ ги облакаш гаќите ( се разбира кратки,)
Второ....... облакаш маица ( се разбира и таа без ракави )
Трето....... облакаш кошула и ја закопчуваш, 1-2 горни копчиња не.
Четврто... облакаш панталони, ги закопчуваш и нив.
Пето......... облакаш палто, не го закопчуваш ( машна е исфрлена)
Шесто ......облакаш чорапи
Седмо...... облакаш чевли
Ова не се бара,ама ај,одиш до огледало и потоа викаш такси.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Мислам дека помогнав
Може да проба и обратно од болдот. :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.093
Поени од реакции
10.833
-КАКО........еве ВАКА
Да не објаснуваме за пред облекувањето тоа не е во прашањето.
Прво........ ги облакаш гаќите ( се разбира кратки,)
Второ....... облакаш маица ( се разбира и таа без ракави )
Трето....... облакаш кошула и ја закопчуваш, 1-2 горни копчиња не.
Четврто... облакаш панталони, ги закопчуваш и нив.
Пето......... облакаш палто, не го закопчуваш ( машна е исфрлена)
Шесто ......облакаш чорапи
Седмо...... облакаш чевли
Ова не се бара,ама ај,одиш до огледало и потоа викаш такси.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Мислам дека помогнав
Каде бе чорапи на крај да се гужваш
 
Член од
22 јуни 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
ı dont care obut history just have one question here after half an hour of search do u know this man
 

Attachments

Член од
7 септември 2016
Мислења
20.683
Поени од реакции
36.338
ı dont care obut history just have one question here after half an hour of search do u know this man
...no, we don't know who is this person on this pic, but we can easily find him to see who he is, so here is the answer to your question, this is someone called „Avdulje Asanaj“, али си ја утнал и темата и форумот!:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom