Облекување на полуматуранти/матуранти

Член од
29 март 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Кажете како да се облекуваат полуматурантите/матурантите. "НЕ НАВРЕДУВАЈ"
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Кажете како да се облекуваат полуматурантите/матурантите. "НЕ НАВРЕДУВАЈ"
- Темата треба да биде во „Мода и убавина“, не во „Образование. Облекувањето нема врска со образованието;
- Да влезеше во подфорумот „Мода и убавина“, ќе видеше дека веќе има тема (теми) за облекувањето на полу/матурантите;
- Што е со тоа „не навредувај“? Смешно е... Како и сам да знаеш дека ќе почнат да те реметат за темава :)
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Одлучи се , не е исто полуматура и матура ! :) За полуматура можеш да одиш и по тренерки , забога завршуваш осмо одделение не си дипломец на факултет. За матура малце попристојно , немора одело пример ко да одиш на свадба. За матура нешто спортско по мене најдобра опција.
--- надополнето: 29 март 2013 во 13:20 ---
- Темата треба да биде во „Мода и убавина“, не во „Образование. Облекувањето нема врска со образованието;
- Да влезеше во подфорумот „Мода и убавина“, ќе видеше дека веќе има тема (теми) за облекувањето на полу/матурантите;
- Што е со тоа „не навредувај“? Смешно е... Како и сам да знаеш дека ќе почнат да те реметат за темава :)
Само ме занима , прашува за полуматуранти , а има 18 години :D Бар така му пишува на профилот...
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.683
Поени од реакции
4.425
Само ме занима , прашува за полуматуранти , а има 18 години :D Бар така му пишува на профилот...
Со оглед на тоа дека одвај два збора сврза или е осмооделенец или е ментално ретардиран матурант(без навреда).
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Како шо сакат се облекват.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Обично у алишта се облекуваат.
Може од годинава ќе се измени нешто...
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
И јас мислев вакво нешто да пишам, ама типот праша како а не во шо се облекват :icon_lol:
-КАКО........еве ВАКА
Да не објаснуваме за пред облекувањето тоа не е во прашањето.
Прво........ ги облакаш гаќите ( се разбира кратки,)
Второ....... облакаш маица ( се разбира и таа без ракави )
Трето....... облакаш кошула и ја закопчуваш, 1-2 горни копчиња не.
Четврто... облакаш панталони, ги закопчуваш и нив.
Пето......... облакаш палто, не го закопчуваш ( машна е исфрлена)
Шесто ......облакаш чорапи
Седмо...... облакаш чевли
Ова не се бара,ама ај,одиш до огледало и потоа викаш такси.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Мислам дека помогнав
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
И јас мислев вакво нешто да пишам, ама типот праша како а не во шо се облекват :icon_lol:
Не сум дообјаснил како треба, затоа да не бидам сфатен погрешно значи на панталоните прво едната нога се става во едната ногавица, другата нога во другата ногавица и после панталоните се тегнат нагоре. За кошулата/маицата случен принцип едната рака во едниот, другата во другиот ракав и после се убаво се стокмува и се закопчуваат копчињата.
Може нешто е сменето со текот на годините, ама основата е иста :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom