ОНЕ и ВИП се споија

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Го продолжив договорот со ОНЕ неколку месеци пред да се спојат. Имам имам 5гб интернет. ОНЕ немаше 4г мрежа, е сега откако се споени дали би можело да побарам uSim и да користам 4г брзина на телефонот ?
Не, бидејќи во One тарифните модели (пакети) не следуваше 4G интернет, нема да ти следува ниту сега. Ќе треба да го промениш пакетот на некој од моменталните Vip тарифни модели (пакети).
Дури не сум сигурен, но мислам дека ниту на DzaBest пакетите не им следува 4G интернет.

Но секако, за секој случај прашај си, но мислам дека не сум грешка.
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
135
Поени од реакции
42
Го продолжив договорот со ОНЕ неколку месеци пред да се спојат. Имам имам 5гб интернет. ОНЕ немаше 4г мрежа, е сега откако се споени дали би можело да побарам uSim и да користам 4г брзина на телефонот ?
Da ako zemes uSim ke imas 4G mreza no limitirana na 10 mbps download i 2 mbps upload. 10 mbps e solidna brzina i nikogas ne paga pod toa.
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
592
Поени од реакции
392
Da ako zemes uSim ke imas 4G mreza no limitirana na 10 mbps download i 2 mbps upload. 10 mbps e solidna brzina i nikogas ne paga pod toa.
10mbps не е солидна брзина. На Телеком минимум имам 30 со 25 а максимум шо имам до сега мерено 75.
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
135
Поени од реакции
42
10mbps не е солидна брзина. На Телеком минимум имам 30 со 25 а максимум шо имам до сега мерено 75.
Nemas 4G na tarifa be brate . Zemi si tarifa so 4G 100 mbps brzini ke imas . Vip imat pusteno 4G+ mreza i nad 100 imam mereno.
80% vo makedonija imat brzini za fiksen internet od 3 do 8 mbps
So ONE tarifa ke imas 10 mbps
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
135
Поени од реакции
42
Od Denes site stari korisnici so ONE tarifni modeli mozat da koristat Full 4G LTE brzina so aktiviranje na +99 den paket za celosna brzina
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
135
Поени од реакции
42
Каде го прочита ова? Само со замена на СИМ со Вип СИМможе да имаш 4г брзини...
Da treba da zamenis SIM, no dosega i so nova sim kartica brzinite bea limitirani na 10 / 2 mbps.
Od denes moze da se aktivira +99 den dopolnitelen paket za celosna 4G brzina.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Vip ми викаат дека нешто не е така како што се шушкаше погоре:
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.894
Штета... На 50гб да ми пуштеа 4G никогаш немаше да ја сменев тарифава. :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Osvem sto ja vlosija mrezata barem vo mojot reon- bidejki vadea celi bazni- i gi kobajagi premestuvaja a ne gi premestija- sega nekolku denovi -slusam deka posle 5/6 zvonejna bez odgovor ne isklucuva-Vip,tuku zvoni 12/13 pati, bar nesto napravile sto go nemaja napraveno unazad 6 godini-
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Znae nekoj dali e zavrseno spojuvajneto na mrezite,? One>kon Vip
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Znae nekoj dali e zavrseno spojuvajneto na mrezite,? One>kon Vip
Nz mene seuste mi ja pokazuva ONE vo manuelno prebaruvanje koga odam, a na mojot prijatel mu pisaa da odi da si smene karticka od ONE vo VIP, sigurno bidejki ke gi gasat predavatelite naskoro i ke gi prenasocat mozebi, no sekako ocekuvam pogolema pokrienost so LTE signal nadvor od urbanite podracja, kako i mozebi nadgradba na ponov LTE standard kako Cat.6 ili Cat.9.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom