ОБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА ПАЛЕЦОТ ПАДНА НА УСТАВЕН

Член од
25 септември 2014
Мислења
237
Поени од реакции
394
Од сега па натаму, на челото нека пишуваат со перманентен маркер "Used".
И да пронајдат некоја посоодветна варијанта,сеедно е.За тие што решиле да не излегуваат на гласање,ништо не им менува.:D М?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.266
Некако ми нема логика, мислев дека прскањето со обоена вода при гласање е врв на демократијата во 21 век.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
11.209
Поени од реакции
14.104
Некако ми нема логика, мислев дека прскањето со обоена вода при гласање е врв на демократијата во 21 век.
Со обоена вода пак ќе се прска. Нема да се обележува со мастило и фломастер, ко што смислија некои паметни.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.266
Со обоена вода пак ќе се прска. Нема да се обележува со мастило и фломастер, ко што смислија некои паметни.
Сум заборавил како беше последен пат ама секое пружање рака за некој да ме прска и бои ми е смешно.Кога ќе може да гласаме онлајн тоа е прашањето.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
11.209
Поени од реакции
14.104
Сум заборавил како беше последен пат ама секое пружање рака за некој да ме прска и бои ми е смешно.Кога ќе може да гласаме онлајн тоа е прашањето.
Овде има луѓе што имаат проблем со прскање со невидливо мастило затоа што било недоволно, и со тоа што политичка партија ги работела изборите како што политичка партија треба да ги работи изборите...

Можам да замислам што ќе се случи доколку се дозволи онлајн гласање или пак, како во Грција, да можат политичките партии да земат гласачки ливчиња и да ги однесат до дома кај поддржувачите, па да ги вратат заокружени. Пискотници и лелеци ќе има.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.916
Поени од реакции
3.768
И да пронајдат некоја посоодветна варијанта,сеедно е.За тие што решиле да не излегуваат на гласање,ништо не им менува.:D М?
Ахам значи планираш да не гласаш. Ќе дознаеме кај живееш, ќе се смешкаш. :misticen:
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
237
Поени од реакции
394
Ахам значи планираш да не гласаш. Ќе дознаеме кај живееш, ќе се смешкаш. :misticen:
ААА да не гласам па да летам од партија.o_O
Ај уште еднаш прочитај ја пораката? Ќе видиш кој планира да не гласа. :D
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.768
Поени од реакции
7.323
А бе која будала го предложи и која будала го прифати овај предлог, да те жигосуваат како стока еј и луѓе без самопочит кои остваат да бидат чкртани.
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
147
се надевам подолго отколку оние 200.000 што добија државјанства пред изборите 1994.
Не вели никогаш не, се штанцаат пасоши и државјанства и лични карти колку сакаш затоа што ние молчиме сами си се заплеткуваме у невоља па после оо не така ама тоа е
 
Член од
1 март 2010
Мислења
5.461
Поени од реакции
8.392
Сум заборавил како беше последен пат ама секое пружање рака за некој да ме прска и бои ми е смешно.Кога ќе може да гласаме онлајн тоа е прашањето.
Кај се гласа онлајн жити се?
 

ʞönig

Миле... ми текна!
Член од
29 декември 2014
Мислења
129
Поени од реакции
613
Прашањето е зошто воопшто беше дозволена измена со која се воведе видливото жигосување на тие што гласале.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.266
Кај се гласа онлајн жити се?
Веројатно никаде во моментов ама во блиска иднина сигурно.[DOUBLEPOST=1423758817][/DOUBLEPOST]
@Brutus И јас се надевам дека еднаш си размислил здраво и си ја сфатил ситуацијата во нашата земја.
ехе тоа одамна е апсолвирано.
 
На врв Bottom