Нутриционисти

Член од
18 март 2011
Мислења
60
Поени од реакции
12
Здраво дечки, има линекој од Вас искуство со нутриционисти?
Кој? Кажете како од прилика одат тие работи, колку често нед елно со него треба да се сретнуваш ( зошто не сум од Скопје ) и на крај на краистата од прилика колку тоа чини ???? ;)
Благодарам :)
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Обично правиш крвна слика па одиш кај нутриционист.
Неделно наплатуваат но мислам дека под 500 денари не е можеби е една проверка и советување над 1.500 денари.
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
немам искуство ама што ти треба.. тренирав пливање професионално и би требало да знам доста работи бидејки тренерот имаше искуство како нутриционист.. пиши па ке видиме ако нешто можам да помогнам
 
Член од
18 март 2011
Мислења
60
Поени од реакции
12
...viksamkd фала многу, али не мислам дека ке знаеш се работи за конкретна состојба , сепак фала ... :)
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
немам искуство ама што ти треба.. тренирав пливање професионално и би требало да знам доста работи бидејки тренерот имаше искуство како нутриционист.. пиши па ке видиме ако нешто можам да помогнам
Кој ти бил тренер?
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
249
Поени од реакции
148
...viksamkd фала многу, али не мислам дека ке знаеш се работи за конкретна состојба , сепак фала ... :)

Бев кај Цвета Динева, супер жена и нутриционист е ме ослабна 20кг со режим и начин на исхрана
кажи што те интересира ке ти помогнам
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
15
Поени од реакции
3
Бидејќи се занимавав како модел морав да лимитирам неколку јадења а и секако ограничам некои пијалоци и слично. Од искуство можам да кажам дека во слабеењето ништо толку добро не ми помогна како кафето Вита Голд. Го пиев цели 6 месеци и мислам дека дојдов во топ форма :)))))
 
V

Vollstandig

Гостин
Кога одите кај нутриционист гледајте да е во години просечно тие завршиле во белград студии за нутриционизам и имаат колку толку познавање (ова не е стриктно, но во пракса сум забележал така е) И секогаш нешто ќе ви забрани нутриционист да јадете, зато најдобро да му кажете што ОБОЖАВАТЕ да грицкате, со цел да ви кажи друга храна од сличен тип, што не е штетна.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Бидејќи се занимавав како модел морав да лимитирам неколку јадења а и секако ограничам некои пијалоци и слично. Од искуство можам да кажам дека во слабеењето ништо толку добро не ми помогна како кафето Вита Голд. Го пиев цели 6 месеци и мислам дека дојдов во топ форма :)))))

:pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

Факинг спам...
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
249
Поени од реакции
148
Кога одите кај нутриционист гледајте да е во години просечно тие завршиле во белград студии за нутриционизам и имаат колку толку познавање (ова не е стриктно, но во пракса сум забележал така е) И секогаш нешто ќе ви забрани нутриционист да јадете, зато најдобро да му кажете што ОБОЖАВАТЕ да грицкате, со цел да ви кажи друга храна од сличен тип, што не е штетна.

Ко на мене чипс што ми го замени со пуканки:)
Сега не јадам ни тоа...ни тоа
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Koristan nutricionistichki savet:

Ako se plashite da cete se ugojiti, pre obroka popijte chashicu rakije.
Rakija otklanja osecaj straha!!
 
Член од
16 април 2012
Мислења
108
Поени од реакции
22
Може ли некој нутриционист да ми каже која храна е штетна за акните т.е лицето,што треба а што не треба да јадам,затоа што имам проблем со акните подолго време
благодарам
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Може ли некој нутриционист да ми каже која храна е штетна за акните т.е лицето,што треба а што не треба да јадам,затоа што имам проблем со акните подолго време
благодарам
Храната богата со транс масти:маргарин,сите процесирани храни.
Имаш недостаток на Витамин А,Е,Д
Замени ги сите тие оброци со моно-незаситени масни киселини(јатки,ленено семе,масло од репка)
Почни да бидеш активен (пешачење,трчање)
Тежински тренинг не мора теретана(згибови,склекови,чучњеви,стомачни)
Друго премкини си на храна богата со зеленчук,овошје и јаглехидрати како кафеав ориз,интегрални лебови,леќа,грав,грашок.
Тргни се од сојата ако ја конзумира,скептик сум за квалитетот кај нас.
Почни да конзумираш свежа храна и понекогаш од забранетите работи по малку нели :)
 
Член од
26 мај 2014
Мислења
4
Поени од реакции
5
Jas sakam da ja zgolemam telesnata tezina. Imam 19 godini i okolu 50kg. Od strukot nagolu sum si super ama nagore sum mnogu slaba, rebrata mi se poznavaat skoro, gradite mi se premali i racete slabi. Moze li nekoj da mi kaze sto da jadam za da kacam nekoe kilce tamu ili da mi kaze nekoi vezbi? :)
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Корисни информации и совети во врска со пробиотиците, нивните својства и начин на употреба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom