Ноќниот живот на новите генерации

.Sky.

♫ Модератор ♫
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.671
Поени од реакции
7.133
Ноќниот живот у Скопје буквално у последно време мислам покатастрофален не може да биде.

Голем дел од девојките кога излегуваат се облекуваат буквално како оние у романија што работат на тротоар модата е ужас, пијат реално како дупнати буриња и у дискотека понашање после пиење ко задња пијаница. Идат да се сликаат за селфи, да најдат некое бизнисменче за да ги части цела вечер пиење и се разбира пррвоз до дома пошто се рачунаат дами а од дами немаат Д.

Другиве пак мажи што се праат по дискотеки стално изиграваат мангупи у стил шо ме глеаш бе. И да почнат некоја тепачка пошто типчињата имаат му** ама некако да се забавуваат у буквална смисла слабо пошто тоа за нив е забавување сликање, да најдат некоја од 20год. Да се пуштаат на се што е доле женско меѓу нозе.

Ретко има медта у Скопје кај што можеш да излезеш да си поминеш ок без овие горе наведените.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
8.527
Поени од реакции
2.543
Ноќниот живот у Скопје буквално у последно време мислам покатастрофален не може да биде.

Голем дел од девојките кога излегуваат се облекуваат буквално како оние у романија што работат на тротоар модата е ужас, пијат реално како дупнати буриња и у дискотека понашање после пиење ко задња пијаница. Идат да се сликаат за селфи, да најдат некое бизнисменче за да ги части цела вечер пиење и се разбира пррвоз до дома пошто се рачунаат дами а од дами немаат Д.

Другиве пак мажи што се праат по дискотеки стално изиграваат мангупи у стил шо ме глеаш бе. И да почнат некоја тепачка пошто типчињата имаат му** ама некако да се забавуваат у буквална смисла слабо пошто тоа за нив е забавување сликање, да најдат некоја од 20год. Да се пуштаат на се што е доле женско меѓу нозе.

Ретко има медта у Скопје кај што можеш да излезеш да си поминеш ок без овие горе наведените.
Пост на место. Од А до Ш се е точно што си напишал.
 
На врв Bottom