Ноќниот живот на новите генерации

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Ноќниот живот у Скопје буквално у последно време мислам покатастрофален не може да биде.

Голем дел од девојките кога излегуваат се облекуваат буквално како оние у романија што работат на тротоар модата е ужас, пијат реално како дупнати буриња и у дискотека понашање после пиење ко задња пијаница. Идат да се сликаат за селфи, да најдат некое бизнисменче за да ги части цела вечер пиење и се разбира пррвоз до дома пошто се рачунаат дами а од дами немаат Д.

Другиве пак мажи што се праат по дискотеки стално изиграваат мангупи у стил шо ме глеаш бе. И да почнат некоја тепачка пошто типчињата имаат му** ама некако да се забавуваат у буквална смисла слабо пошто тоа за нив е забавување сликање, да најдат некоја од 20год. Да се пуштаат на се што е доле женско меѓу нозе.

Ретко има медта у Скопје кај што можеш да излезеш да си поминеш ок без овие горе наведените.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ноќниот живот у Скопје буквално у последно време мислам покатастрофален не може да биде.

Голем дел од девојките кога излегуваат се облекуваат буквално како оние у романија што работат на тротоар модата е ужас, пијат реално како дупнати буриња и у дискотека понашање после пиење ко задња пијаница. Идат да се сликаат за селфи, да најдат некое бизнисменче за да ги части цела вечер пиење и се разбира пррвоз до дома пошто се рачунаат дами а од дами немаат Д.

Другиве пак мажи што се праат по дискотеки стално изиграваат мангупи у стил шо ме глеаш бе. И да почнат некоја тепачка пошто типчињата имаат му** ама некако да се забавуваат у буквална смисла слабо пошто тоа за нив е забавување сликање, да најдат некоја од 20год. Да се пуштаат на се што е доле женско меѓу нозе.

Ретко има медта у Скопје кај што можеш да излезеш да си поминеш ок без овие горе наведените.
Пост на место. Од А до Ш се е точно што си напишал.
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
289
Поени од реакции
233
Едина работа што не ми се свиѓа е, гледам девојки во минич, а градени као за 12 годишни деца. Јес да се развиваат полека во жени, и сакаат да пробаат кур, ама мене ми е непријатно да се удварам на 12 годишни деца.

Друга работа, гледам чопор девојки облечени као за излаз, сите накај 35+ возрасни, изиграваат „ladies night out“, праќам поглед, као ќе запознаам некоја, бегаат од мене...

Трето, идеме машки у ноќен клуб каде во главно се пијат коктели. Сите нарачуваат пиво.
Стоиме на таква висока клуб масичка. Сите буљаат во телефоните, а до нас 5-6 девојки исто во круг као да танцуваа, јес да нема простор. Им велам на увце, да ги запознаеме девојкиве, сите момци продолжуваат да буљаат во телефоните...
Пуштаат јака песна во клубот, на момците им дојде моментот, и као да танцуваат еден со друг наместо со девојки :D (дали ми беше заматен слухот ама изгледа песната беше „мала мала мала, група педера“ :P )
Пивото испиено, момците бегаат во друг ноќен клуб, ме оставаат сам, и девојките излегуваат од клубот и се гледаат меѓу себе додека одат накај такси станица...
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398

...после полноќ, младите во Ливерпул 09.06.2023!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom