Ноќниот живот на новите генерации

Дискусија во форумот 'Ноќен живот' започната од Кублај Хан, 18 октомври 2013.

 1. IBIZA SOUND

  IBIZA SOUND Гостин

  nemaat noken zivot novite generacii :D
   
 2. zmej gorjanin

  zmej gorjanin

  Член од:
  26 јануари 2009
  Мислења:
  7.729
  Допаѓања:
  8.476
 3. silmarillion

  silmarillion Гостин

  Да земеш да направиш дебатна емисија за ноќен живот споредба, и да ги викнеш Цајо и Пеџа за гости. As low as you can go : ))))Кој фрла пари на вакви глупи телевизии (знам дека е перење али пак бе).
   
  На Beric Dondarrion му/ѝ се допаѓа ова.
 4. zmej gorjanin

  zmej gorjanin

  Член од:
  26 јануари 2009
  Мислења:
  7.729
  Допаѓања:
  8.476
  Друже тебе требало да те викнат. Освен за сега, сигурен сум и за рани 80 ти знаеш како било искачањето.

  Друг е муабетот, а тоа е дека луѓето веќе не се дружат. На страна и локали и кафани и све, мртов е духот кај овој народ тука.
   
  На Beric Dondarrion му/ѝ се допаѓа ова.
 5. silmarillion

  silmarillion Гостин

  Абе друже бе :) истрошена тема е оваа. Евоцирање спомени продавање лажен морал зачинет со неуспешни животни приказни.
   
 6. zmej gorjanin

  zmej gorjanin

  Член од:
  26 јануари 2009
  Мислења:
  7.729
  Допаѓања:
  8.476
  Ти пак се фокусираш на луѓето од емисијава. Тргни ги на страна, не се тема на муабет, плус што било поминало, никој не треба ни да пробува да го враќа минатото. Факт, на форумов постои тема која што се вика Драга Кајгана, во која што сум пишувал и јас, можда поретко, и во која луѓе во нивни рани и средни 20 ти (а можеби ни толку) секојдневно му пишуваат на замисленото другарче или на форумскиот аудиториум (ватева...) за секојдневните нивни случки во школо, на работа, дур биле во тоалет, што сањале дур спиеле итн... Е сеа замисли колку поубав ќе беше овој свет кога целото тоа слободно време ќе го поминуваа со реални луѓе, пријатели, другари, дечковци и девојки? Во Скопје веќе нема маалски живот, а маалото е основа.
   
  На whatto, Patience, Tonchie и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Incule

  Incule

  Член од:
  4 јануари 2015
  Мислења:
  994
  Допаѓања:
  314
  Ги хејтам
   
 8. * BUDALA *

  * BUDALA *

  Член од:
  22 јануари 2016
  Мислења:
  124
  Допаѓања:
  58
  Урда,беше некогаш пред 10 години најдоброто во Скопје,денес се е на сила се е извитоперено не се знае кој е менаџер кој е ДЈ,а Дј секој станува за жал,духот на тоа време се губи нема редослед,многу локали се затворија,генерациски се изгуби онаа почит која се негуваше со години и на крај што да се каже кога се е очигледно
   
 9. PIRATIC

  PIRATIC diplomiran klozetar

  Член од:
  26 јануари 2012
  Мислења:
  5.750
  Допаѓања:
  4.498
  Demokratija be brat toa e toa zapaden JU-ES-EJ sistem ... samo sto tamu imaat pokraj drugoto i dosta nigrosi steta kaj nas sto gi nema pa zenskive casni nasi da trcaat ko ludi po niv poradi anakonda alatite !
  --- Споено дупло мислење, 15 ноември 2017 ---
  Imam preku 30 godini i iskreno ne mi se seta poveke niz Skopjevo zasto zatoa sto iskreno mi se povraka od se, mi se gadi, gradov e celosno poremeten poslednive 10 godini i vo arhitektonski smisol i vo smisol na odnesuvanjeto na narodot, go nema poveke staroto nase Skopje i poveke go nema ona staro Skopsko druzenje i pocituvanje pomegju lugjeto !
  Porano bre se znaese koj e koj, koj e seljak koj e fraer, seljacite si se druzea megju sebe, a fraerite megju sebe, sega site se praat jaki fraeri i budzovani WoW kako je to moguce neznam, isto i zenskive site do edna koja od koja pogolema smizla, a sekoja vtora da ja prasas e dojdena tuka od provincija/vnatresnost !
   
  Последно уредено: 15 ноември 2017
  На * BUDALA *, goranpandev и RebelMk им се допаѓа ова.
 10. * BUDALA *

  * BUDALA *

  Член од:
  22 јануари 2016
  Мислења:
  124
  Допаѓања:
  58
  Покрај тоа што Скопје се промени во смисла на ноќен живот се променија и генерациите во него.
  Каков замав зема женскиот пол во поглед на се што произлегува нјвеќе кога се излегува,кај некој дури и многу алкохол не ти помага да ја видиш подобро,многу алкохол кај мене не врши работа да го смени погледот,се е дадено на дрога,голотија,силикони,корист итн сите знаеме дека дојде такво време ама правите вредности се изгубени,тоа го има во секоја метропола па и кај нас во Скопјеви и во државава ти наша...
  Нема ноќен живот во кој нема чувства,се е на сила па дури и музиката, повеќе од ова мислам дека не треба да коментирам...
   
 11. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  9.313
  Допаѓања:
  5.590
  :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
   
  На khz777 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ернесто ЧЕ Гевара

  Ернесто ЧЕ Гевара Hasta La Victoria Siempre

  Член од:
  21 јуни 2010
  Мислења:
  11.251
  Допаѓања:
  14.850
  Некој шо може да помогне да договорам настап на диџеј во некое место во Скопје?
   
 13. koletheman

  koletheman

  Член од:
  3 март 2010
  Мислења:
  559
  Допаѓања:
  183
  јас па си мислев кај скопјанишчава поќе имат живот, абе едно ке речам се жалите а не сте виделе по другите градови како е, се е принцези и витези
   
 14. Prince

  Prince PsyTrance, Musica Psychedelica

  Член од:
  22 јуни 2007
  Мислења:
  1.111
  Допаѓања:
  2.985
  Каква помош, биди попрецизен
   
 15. Ернесто ЧЕ Гевара

  Ернесто ЧЕ Гевара Hasta La Victoria Siempre

  Член од:
  21 јуни 2010
  Мислења:
  11.251
  Допаѓања:
  14.850
  Ти пишав ПП.
   

Сподели преку: