Ноќниот живот на новите генерации

Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Не дека е добар ноќниот живот али да не треба да си ги смените другарите?Ај женски да се тагнуваат али машки другари да се тагнуваат додека сте у кафана:icon_lol:
Ноќниот живот е тапа бидејки има никаква програма и скапи цени,смартфоните се најмал проблем.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.763
Поени од реакции
14.028
Не ти ја утнав.

Не бе, онака ти велам. Или па можеби навистина ја утнав затоа што мене фејсбук профилот ми брои пријатели кои повеќето ги знам, а не да имам 2-3 илјади пријатели па да манијачам и да хејтам некој што праел и како.

Како мал не ти велеа домашните, колку носат пари другарите и ти толку и до колку се пуштени толку и ти?
Абе бот не зборам за тоа што прават на ФБ, зборам за какви се во реалноста. Тој што седел како муле на свирка и потоа се фали дека убаво си поминал тој тоа ќе го збори и надвор иако во себе знае дека не е така.

Сега сфакаш што сакам да кажам? Нема врска ова со ФБ глупостите.
Си го газат своето јас само колку да не испаднат различни од општеството според чии ''правила"' тоа и тоа е во мода, тоа не.

И не генерализирам само велам дека поголемиот дел немаат свој ставови, свое јас.
Не дека јас имам право да говорам многу на темава, сепак сеуште го немам запознаено светот.
 
2

~2A

Гостин
Абе бот не зборам за тоа што прават на ФБ, зборам за какви се во реалноста. Тој што седел како муле на свирка и потоа се фали дека убаво си поминал тој тоа ќе го збори и надвор иако во себе знае дека не е така.

Сега сфакаш што сакам да кажам? Нема врска ова со ФБ глупостите.
Си го газат своето јас само колку да не испаднат различни од општеството според чии ''правила"' тоа и тоа е во мода, тоа не.

И не генерализирам само велам дека поголемиот дел немаат свој ставови, свое јас.
Не дека јас имам право да говорам многу на темава, сепак сеуште го немам запознаено светот.
Не, нееееееееееее и не!
Сакам да ти кажам дека секој има право што сака да си стави на фејсбук, а Ваше или наше како сакаш наречи го е да оговараме. Пред се треба да ја познаваш личноста за да кажиш дека таа не е по таа и таа музика па еве пошла колку да се пофали.

Нема да ти падни чудно мене да ме видиш на некој концерт или забава на хеви метал, сликан и да пишува: Vauuuuuuu, nezaboravno! Top beshe! Sakam ushte ednash!!!111
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не, нееееееееееее и не!
Сакам да ти кажам дека секој има право што сака да си стави на фејсбук, а Ваше или наше како сакаш наречи го е да оговараме. Пред се треба да ја познаваш личноста за да кажиш дека таа не е по таа и таа музика па еве пошла колку да се пофали.

Нема да ти падни чудно мене да ме видиш на некој концерт или забава на хеви метал, сликан и да пишува: Vauuuuuuu, nezaboravno! Top beshe! Sakam ushte ednash!!!111
А не ти е тебе чудно кога гледаш едни исти фаци ставаат слики/статуси од концерти на Аца Лукас, Џамирокваи, Металика, Депеш Мод, Армин ван Бурен? И за тоа ли треба да ја познаваш личноста? Вакви личности и да сакаш да ги спознаеш не можеш.

Јас на концерти на Аца Лукас и остали српски шљамови (за мене се тоа за некого The Doors и Avenged Sevenfold се шљам не навлегувам) не идам па кој сака од друштвово нека иде. Како прво не сум по тие работи и нејќам да им кварам атмосфера на тие што идат а како второ не поднесувам такво нешто да слушам, се чувствувам какопадобранец во таква околина. Ама затоа па не сакам некој Ацалукасџија да дојде со мене на Депеш Мод на пример и да ми квари атмосфера, да ми мањка цело време абе кога ќе си идеме абе ајде досадно е абе ај гужва има, да бара недостатоци во се и да шири негативна енергија....

Не дека е добар ноќниот живот али да не треба да си ги смените другарите?Ај женски да се тагнуваат али машки другари да се тагнуваат додека сте у кафана:icon_lol:
Ноќниот живот е тапа бидејки има никаква програма и скапи цени,смартфоните се најмал проблем.
(y) те едни исти се вртат цело време, Бени Шаќири, Нокаут анплагд, си ибало мајката.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.763
Поени од реакции
14.028
Не, нееееееееееее и не!
Сакам да ти кажам дека секој има право што сака да си стави на фејсбук, а Ваше или наше како сакаш наречи го е да оговараме. Пред се треба да ја познаваш личноста за да кажиш дека таа не е по таа и таа музика па еве пошла колку да се пофали.

Нема да ти падни чудно мене да ме видиш на некој концерт или забава на хеви метал, сликан и да пишува: Vauuuuuuu, nezaboravno! Top beshe! Sakam ushte ednash!!!111
Ама реков ли дека ова нема врска со ФБ??? Реков за real life како е.
И нормално нема да зборам за ова ако не сум бил сведок. Еве со темава се уверив дека не сум единствениот кој го приметил таквиот начин на однесување и дека не се ретки тие што прават работи само да бидат ''кул''.

Ако ми вратиш нешто со ФБ пак не ти реплицирам, бот еден :D
 
2

~2A

Гостин
Ама реков ли дека ова нема врска со ФБ??? Реков за real life како е.
И нормално нема да зборам за ова ако не сум бил сведок. Еве со темава се уверив дека не сум единствениот кој го приметил таквиот начин на однесување и дека не се ретки тие што прават работи само да бидат ''кул''.

Ако ми вратиш нешто со ФБ пак не ти реплицирам, бот еден :D
Се извинувам срдечно за одземеното време, нема поента сепак, ај ај. ;)
--- надополнето: 19 октомври 2013 во 19:48 ---
А не ти е тебе чудно кога гледаш едни исти фаци ставаат слики/статуси од концерти на Аца Лукас, Џамирокваи, Металика, Депеш Мод, Армин ван Бурен? И за тоа ли треба да ја познаваш личноста? Вакви личности и да сакаш да ги спознаеш не можеш.

Јас на концерти на Аца Лукас и остали српски шљамови (за мене се тоа за некого The Doors и Avenged Sevenfold се шљам не навлегувам) не идам па кој сака од друштвово нека иде. Како прво не сум по тие работи и нејќам да им кварам атмосфера на тие што идат а како второ не поднесувам такво нешто да слушам, се чувствувам какопадобранец во таква околина. Ама затоа па не сакам некој Ацалукасџија да дојде со мене на Депеш Мод на пример и да ми квари атмосфера, да ми мањка цело време абе кога ќе си идеме абе ајде досадно е абе ај гужва има, да бара недостатоци во се и да шири негативна енергија....
За првото не се согласувам, затоа што пред се на фејсбук ги имам пријателите кои го поминувам или сум поминал одреден период од времето во минатото па и сега, па оттука ме интересира каква е личноста итн. (можеби не сите, ама повеќето), а за друга рандом фаца ама ич не ми е гајле.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ако разбрав што сакаш да кажеш ја еве...
 
2

~2A

Гостин
Ако разбрав што сакаш да кажеш ја еве...
Ќе ти надробам не се секирај.

Што ми е гајле за личностите кои постираат едни исти слики на фејсбук, треба да се пожалам на форум дека леле се сликаа, леле се фалат кај биле? -Мене би ми било смешно пример другар/ка што не е по турбофолко-от да го видам сликан баш на таков концерт или забава.


Тоа си е твој избор кај сакаш оди. :)
Сепак имаш свое јас, нели? :cool:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ќе ти надробам не се секирај.

Што ми е гајле за личностите кои постираат едни исти слики на фејсбук, треба да се пожалам на форум дека леле се сликаа, леле се фалат кај биле? -Мене би ми било смешно пример другар/ка што не е по турбофолко-от да го видам сликан баш на таков концерт или забава.


Тоа си е твој избор кај сакаш оди. :)
Сепак имаш свое јас, нели? :cool:
А каде јас реков за тоа да не постирале слики и да не се чекирале? Абе ако сака на ФБ и гомна нека постира секои 20 минути. Јас и муте за друго збориме, препрочитај пак ќе ти се разјасни. Не знам кај гледаш ФБ цело време.
 
2

~2A

Гостин
А каде јас реков за тоа да не постирале слики и да не се чекирале? Абе ако сака на ФБ и гомна нека постира секои 20 минути. Јас и муте за друго збориме, препрочитај пак ќе ти се разјасни. Не знам кај гледаш ФБ цело време.
Не знам кој се чудеше на некој фаци кои постојано постирале од концерти на ацаЛукас ииитн... :свиркам:
Или јас сум пак грешка не било за на фејсбук? :eek:


Како и да е не важно е, ми здосадува кога ќе дојди моментот "игра на зборови". :гик:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не знам кој се чудеше на некој фаци кои постојано постирале од концерти на ацаЛукас ииитн... :свиркам:
Или јас сум пак грешка не било за на фејсбук? :eek:


Како и да е не важно е, ми здосадува кога ќе дојди моментот "игра на зборови". :гик:
:facepalm:
па со тоа сакам да ти укажам дека лесно можеш да спознаеш при процес на набљудување на социјална мрежа што се дешава со ноќниот живот кај нас бе дете, не дека ми пречи што ставал некој на ФБ. За тоа и муте збори.
 
2

~2A

Гостин
:facepalm:
па со тоа сакам да ти укажам дека лесно можеш да спознаеш при процес на набљудување на социјална мрежа што се дешава со ноќниот живот кај нас бе дете, не дека ми пречи што ставал некој на ФБ. За тоа и муте збори.
Различни фреквенции сме, батали госпоѓо.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Шаринган да ја немаше статистиката под аватарот, ќе речев дека си нов профил на мартинчо (оној со темата дека не можел девојка да си најде, ама ебел на страна)...

Иначе никако нема да го сфатам претераното сликање коа се излага, и 80% од времето булење у тоа телефонот.
За првото, океј е да се сликаш за спомен, ама 50% од времето коа си излезен да го поминеш у сликње !?
За второто, кој к*р си излегол и седиш на фб !?!?!?
Ако више се ти се врти околу фб, седи си дома на фб барем ќе имаш 17-20 инчен монитор...

Иначе се сложувам дека денес се се врти околу тоа „да им докажам на другите“. Се сликаат и се чекираат за да им докажат на другите дека биле таму и таму, а у коментари обавезно „најјако беше, сакам пааааааак“...:facepalm::facepalm::facepalm:
Пример, колешка од факс шо е другарка со сестра ми праи чек-ин дека двете заедно демек се на кафе у биократ да речеме, а сестра ми до мене седи...
Друг пример, излезени сме повеќе колеги, една колеша праи чек-ин и се јавува на брат и лајк да стаи... what's up with that !?

Стварно за нигде е светов...
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Најјако е кога седат у некој кафич, се тагираат и си коментираат колку е јако и си праќаат бацки фуј. Тој што има најјак телефон е увек сликарот на забавата и прави сто фотки може.
 
Член од
16 октомври 2013
Мислења
33
Поени од реакции
48
Пред неколку недели едни беа на екскурзија од школо во Италија. На екскурзија се знае што се прави. Јас дома дремам на ФБ и почна чекирањето и сликањето. Во 23:00 часот објавуваат слики од алкохолот што го пијат и пишале "Диско ни е" (диско им било утепувајќи се од коментари и лајкови на сликите), после околу еден по полноќ се чекираа во диското кај што беа, слики се утепаа објавувајќи, тоа цела вечер правеа. Утрото се пуштам на ФБ и пишале "Најјако беше вчера". И си праам компарација јас кога идев во диско на екскурзија и они, ако на нив им било најјако тогаш мене ми беше нешто повеќе од прејјако.
Фактички они ми даваа извештај во живо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom