Ноќна радио програма преку форумов а?

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од Bavarecot, 8 јануари 2009.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Bavarecot

  Bavarecot Доле Влада !!!

  Член од:
  4 март 2008
  Мислења:
  2.813
  Допаѓања:
  355
  Јас се извинувам ако има слична тема на мојава:smir:

  Идејава ми е да се направи некоја ноќна програма со слушатели во живо, јас како иницијатор ко водител (со мојот беспрекорно заводлив,шмекерски,радиофоничен и милозвучен глас:pos2:) и уште неколку со мене. Теми не се проблем, овие најактуелниве што се на форумов, делење совети ово оно. Со одобрение на модератори се разбира:smir:
   
 2. viktor_mak

  viktor_mak

  Член од:
  19 јуни 2007
  Мислења:
  3.422
  Допаѓања:
  114
  Балканска е-Банка њу блад на Кајгана Радио а?!
  Може може. Ја имаш мојата поддршка :) хехе
   
 3. rossoner stefan

  rossoner stefan Модератор

  Член од:
  5 декември 2007
  Мислења:
  1.770
  Допаѓања:
  191
  Не е лоша идејата.Јас сум ЗА:pipi:
   
 4. Bavarecot

  Bavarecot Доле Влада !!!

  Член од:
  4 март 2008
  Мислења:
  2.813
  Допаѓања:
  355
  Е тоа, ама ова ќе биде нешто во стилот на шмекање, искуства со девојки/дечковци(нешто свежо што шмекнале).
   
 5. Serpico

  Serpico Сковинистратор

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  11.156
  Допаѓања:
  665
  И тебе демек те бива за радио програма, и тоа ноќна? :)
   
 6. Пепи

  Пепи barca en el corazon !

  Член од:
  2 јуни 2008
  Мислења:
  4.362
  Допаѓања:
  230
  Не е лоша идејата ако може нека се направи:).
   
 7. Точкест

  Точкест I'm Awesome

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  7.641
  Допаѓања:
  450
  Нема изгледа слушано ноќна програма на радио кајгана :wink:
  Јоу јоу:)
   
  На blaster1 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bavarecot

  Bavarecot Доле Влада !!!

  Член од:
  4 март 2008
  Мислења:
  2.813
  Допаѓања:
  355
  Серпико зошто сумњаш у моите квалитети,:) вреди да се проба, не реков сам да го правам тоа, ајде ако си за и ти со мене копилот у кабина. Ко Хауард Штерн би бил ти текнува (малку влагам у филм да ја напраам поинтересна):wink:
   
 9. Serpico

  Serpico Сковинистратор

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  11.156
  Допаѓања:
  665
  Хауард е Стерн,
  а ноќни програми често се дешаваат :)

  И фала на покана, те прашав дали ти можеш тоа да го работиш ?
   
 10. Bavarecot

  Bavarecot Доле Влада !!!

  Член од:
  4 март 2008
  Мислења:
  2.813
  Допаѓања:
  355
  До сега не сум го правел, али 100% сум сигурен дека би влегол у ритам и би имал свои слушатели, а сам не сакам, не знам сакам барем двајца да бидеме, може и девојка да ни се приклучи да дели совети од женски аспект.
   
 11. Serpico

  Serpico Сковинистратор

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  11.156
  Допаѓања:
  665
  МОЖЕ! Прати слики на ПП, се договараме понатака!


  :)
  Радиото го прави оној од кај шо се стримува. Не можеме паралелно јас и ти секој од по дома да прајме емисија. По трет пат...Дали сметаш дека може да тераш ноќна некој ден, сам ти?
   
 12. Bavarecot

  Bavarecot Доле Влада !!!

  Член од:
  4 март 2008
  Мислења:
  2.813
  Допаѓања:
  355
  Искрено немам појма како би одело тоа. Идеја и концепт одприлика имам, само не знам како би се пренесувало тоа, на кој начин пошто не сум некој "хакер".
  Објасни ми како мислиш, па ќе се договориме:wink:
   
 13. Supreme06

  Supreme06

  Член од:
  26 април 2006
  Мислења:
  13.024
  Допаѓања:
  1.935
  Пико, хакер еден низаеден :pos2:
   
 14. Шмекерот

  Шмекерот Еден и единствен

  Член од:
  24 мај 2008
  Мислења:
  1.767
  Допаѓања:
  383
  Тука сум за можен водител или чест гостин во вашата емисија...;)
  ќе биде Shmek on air :)
   
 15. Bavarecot

  Bavarecot Доле Влада !!!

  Член од:
  4 март 2008
  Мислења:
  2.813
  Допаѓања:
  355
  Не се секирај Шмекер не те изоставам од програмата, баш ми беше у план, да шмекаш по жица:wink:
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: