Носталгија за играта...

Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Top Hunter. :)
[DOUBLEPOST=1430169838][/DOUBLEPOST]гледам и плачам..:place:
 
Последно уредено:
E

Epsilon

Гостин
Quake 4 Arena, дркав на сцените кога "филмски" загинува некој од моите и ќе морам сам да преебам се'.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.133
Поени од реакции
8.226
Bugs Bunny & Taz: Time Busters

Bugs Bunny & Taz - Time Busters [U] [SLUS-01144]-front.jpg
Не ми се верува дека никој не ја спомнал Time Busters. Мене ми беше една од најомилените и најсимпатичните игри. Не ја достигна славата на Crash Bandicoot серијалите, ама за мене беше феноменална. Четирите ери во играта (во суштина четирите нивоа, без почетното ниво Granwich -- дворот на Granny): Aztec еra, Viking era, Arabian era и Transylvanian era создаваа многу интересна атмосфера при играњето.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.549
Најдов еден торент на интернет, ги содржи скоро (значи не сите) сите игри од Нинтендо, Супер Нинтендо, и СЕГА Џенезис... Таман ќе ми ги собере сите игри на едно ЦД од 4 гига :kezec:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.549
Симни си емулатор за ps2 или ps1 :)
Оваа игра може да се игра и без емулатор... еве ќе поставам едно линкче за симнување, ако сметаат модераторите дека не се дозволени вакви линкови, нека го избришат постот
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.133
Поени од реакции
8.226
Оваа игра може да се игра и без емулатор... еве ќе поставам едно линкче за симнување, ако сметаат модераторите дека не се дозволени вакви линкови, нека го избришат постот
За Crash Bandicoot имаш линк? Трите делови за PS1: Crash Bandicoot, Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back и Crash Bandicoot: Warped.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom