Носачи за велосипед за кола

Член од
21 август 2017
Мислења
7
Поени од реакции
0
Здраво,

Сакам да купам носач за точак за 5та врата, гледав на неколку места и има драстична разлика во цената. Во Џамбо има носач за 3 точаци за 1500 ден, а истиот на друго место кошта 2400. Дали има некој купено од овој носач и како е задоволен, колку е издржлив или да купувам од тие што се од 3000+ денари ? Ве молам за совет :)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.314
Поени од реакции
29.018
На што се монтира тој во Џамбо? На куката или?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
9.739
Поени од реакции
14.207
Здраво,

Сакам да купам носач за точак за 5та врата, гледав на неколку места и има драстична разлика во цената. Во Џамбо има носач за 3 точаци за 1500 ден, а истиот на друго место кошта 2400. Дали има некој купено од овој носач и како е задоволен, колку е издржлив или да купувам од тие што се од 3000+ денари ? Ве молам за совет :)
На хечбег или нормален багаж, планираш да монтираш и колку бајкови планираш да транспортираш ?
Тој држач што се продава во веро џамбо е со неспоредлив не-квалитет со останатите држачи што се нудат на пазарот. Држач во рамките на нормалата за 1-2 велосипеда кошта околу 3000 денари, се друго е само ризик во кој или ќе ги заебеш бајковите или ќе си ја заебеш колата.
Искрено моја препорака е да си купиш стриктно кровен држач за да колата и бајкот ти бидат раат. :)
Еве разгледај на линкот, а имаш и во сити мол во подрумот избор провери и таму :)
http://euro-stil.mk/index.php?route=product/category&path=20_59
 
Член од
21 август 2017
Мислења
7
Поени од реакции
0
На што се монтира тој во Џамбо? На куката или?
Тој се монтира баш на гепекот, на стаклото му доаѓа со некој врвки се врзува[DOUBLEPOST=1503325154][/DOUBLEPOST]
На хечбег или нормален багаж, планираш да монтираш и колку бајкови планираш да транспортираш ?
Тој држач што се продава во веро џамбо е со неспоредлив не-квалитет со останатите држачи што се нудат на пазарот. Држач во рамките на нормалата за 1-2 велосипеда кошта околу 3000 денари, се друго е само ризик во кој или ќе ги заебеш бајковите или ќе си ја заебеш колата.
Искрено моја препорака е да си купиш стриктно кровен држач за да колата и бајкот ти бидат раат. :)
Еве разгледај на линкот, а имаш и во сити мол во подрумот избор провери и таму :)
http://euro-stil.mk/index.php?route=product/category&path=20_59
Па сега за сега имам само 1-2 точаци би носел, со можност понатака за трет
Иначе се мислев и за кровен, ама мислам дека повеќе заебанции има искрено со тоа, бидејќи треба и рачки да се монитраат па после носачот за бајк. Додека ова дирекно на гепек се става и на него точаците. Секако фала за совет и да си разгледам значи од посериозниве на линков :)
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
9.739
Поени од реакции
14.207
Тој се монтира баш на гепекот, на стаклото му доаѓа со некој врвки се врзува[DOUBLEPOST=1503325154][/DOUBLEPOST]
Па сега за сега имам само 1-2 точаци би носел, со можност понатака за трет
Иначе се мислев и за кровен, ама мислам дека повеќе заебанции има искрено со тоа, бидејќи треба и рачки да се монитраат па после носачот за бајк. Додека ова дирекно на гепек се става и на него точаците. Секако фала за совет и да си разгледам значи од посериозниве на линков :)
За кровен носач потребни се кровни држачи за кола кои исто така можеш да ги искористиш за туле, носачи за скии итн, а и целиот транспорт знаеш дека си раат дека нема да ти се оштети ни бајкот ни колата. Малце повеќе кошта но е добра инвестиција :)
Инаку за такво како што сакаш ти еве ти лично и персонално искуство со поскап држач но со генерално лошо искуство.
13177418_10207687836927931_3538971372450907153_n.jpg
11930775_10205989752196874_4370560264722184819_o.jpg
 
Последно уредено:

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
14.076
Поени од реакции
947
Овие за на петта врата се малку заебани за монтажа. Со другар сега скоро се изнамачивме пред тргање и никако не успеавме да го стегнеме да легне убаво кај него на кола, па на крај отидовме кај стручно лице :) Се изнамачи и он. Ја не би си купил ваков, пошто потпира на заден браник, а ја ко шо сум пицајзла, не би можел да се помирам ако ми направи гребаници на браникот или багажникот.

Од овие за на кров исто така имам уплав, се мислам дека кога ќе го качувам точакот горе или кога ќе го симнувам - ќе си го изгребам кровот со точакот.

Од сите варијанти кои ги имам видено до сега, највеќе око ми фаќа еден носач на Thule што се монтира многу едноставно на кука, а имам фабричка кука која излегува од под браникот. Околу 80 евра е овој носач.
 
На врв Bottom