Норвешка сака да и подари планина на Финска

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Maturant666, 18 декември 2015.

 1. Epsilon

  Epsilon Troll troll no mi

  Член од:
  29 август 2014
  Мислења:
  3.206
  Допаѓања:
  2.869
  Сиромаштија братче, сето отепани сме, за кило амур и неколку ресани че се испотепаме, шта чеш... :D
   
  На Antigona и Chemical Angel им се допаѓа ова.
 2. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  20.651
  Допаѓања:
  24.626
  На Финска не ѝ треба планина. Шо не ни ја подари нам планината? Нам ни снемуе дрва.
   
  На ultras1988 и Curious им се допаѓа ова.
 3. Curious

  Curious пичкин дим

  Член од:
  24 јули 2007
  Мислења:
  1.612
  Допаѓања:
  1.817
  Не бе озбилно, и Инд и Ганг ќе ни ги дадат :)
   
 4. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  7.784
  Допаѓања:
  3.282
  да не отварам нова тема, Македонија и подари територија на Србија, не се сеќавам сега точно кога беше, 1951 мислам. Имаше и индиректни притисоци од Ранковиќ врз жителите , но сепак потпиша наш висок политичар кој подаоцна изврши самоубиство ( мислам Арсов).
  А на меѓународен план е интересно да се споредат некој работи. Имаше војна а и доста подршка за Аргентина, за Фокландите, само врз база дека биле поблиску до Аргентина одколку до Британија. Но ајде нека објасни некој како на Данска и припаѓа Гренланд ??? А пази сега, данско било у бекое островче меѓу Грендланд и Канада ...[​IMG]
   
 5. filoksenos

  filoksenos

  Член од:
  23 март 2011
  Мислења:
  785
  Допаѓања:
  592
  Најново
  -Р.Скопје им го подари Дојранското Езеро на Р.Атина
   

Сподели преку: