Нокаут фаза (финале КАТАР-ФРАНЦИЈА)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
I za kraj da prasam,ke gi pobedevme Katar?:)

.
Дојдов на темава ова да го пишам :D Неверојатно е како некои беа убедени дека Катар е подобра опција од Словенија :cuc:

Честитки за Франција, роботи се, браво.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
А вие што бевте убедени дека ќе ги треснеме Словенците? :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А вие што бевте убедени дека ќе ги треснеме Словенците? :icon_lol:
Е што де, Словенија си беше тука за трескање. Тоа што нашите беа мувла во одбрана е друго. Посекако Словенија е подобар избор од Катар.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.860
Поени од реакции
1.680
Дојдов на темава ова да го пишам :D Неверојатно е како некои беа убедени дека Катар е подобра опција од Словенија :cuc:

Честитки за Франција, роботи се, браво.
Како велат србите рґавом курцу длаке сметају,имавме и добри судење против Словенија ,промашвиме пенали и зицери ,без потреба црвен картон...порано на Кире му сметаше немавме сандали,влечки ,маици ,сега кој е крив.
Катар одигра супер финале.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Очекуван избор за ОЛСТАР тимот,освен за пикер не се сложувам...
Не изигра многу минути Бартош на првенството,повеќе пенали шутираше,сепак тие шо ги изигра ги изигра во висок ритам....
Но кога ќе се спореди неговиот учинок со останатите пикеришта секако е подобар...
Вори дупка,подобро да не доаѓаше..
Сораиндо солиден,не како на времето ама солиден...
Исто и Агинагалде....
И Борха Видал според мене изигра одличен турнир и тој можеше да се вметни во тој тим,но апла ќе беше 3ца од Катар во најдобрите 7..
Да дотуркавме малку подалеку и нашиот Столе требаше да е во избор,изигра одлично...
За останатите нема збор.заслужено...
Заврши и ова СП(се изнагледав ракомет,како и обично:гик:,и задоволен сум од играта,иако финансиски ме уништија:D):pos:
Од судењето кажав,шокиран сум од новите правила,ако е ова иднината на ракометот да ти ебам и ракомет и се....
Освен денешното судење на Чесите во финалето,судење кое заслужува доста висока оценка речиси сите останати се во најмала рака дискутабилни...
Околу пласманот на екипите-
Французите класа над сите,заслужено се први,нема збор овде..
Катар-Секоја чест за играта,имаа помош,имаа и тоа каква,ама дека имаа игра и знаеа шо сакаат во секое време сите мора да се сложат..
Денес пружија одлична игра....
И треба токму ние,како селекција која има лимитирани играчки потенцијали баш како нив да научиме нешто од нив...
Зошто да не и ние да увезиме уште некој играч?Посебно на лев бек....
Не е срамота,сите селекции го прават ова...
Е сеа шо неаме ние толку кеш ко нив,то е друга работа....
Ама со малку ум можиме да напрајме нешто....
Пољаците-секоја чест,да беа подобри во одбраната со Катар како шо знаат нив ќе ги гледавме во финале..
Очекувам од Пољаците кулминација наредната година,кога на нивен терен ќе одат на медал сигурно,со оваа селекција,и ако им се врати Јашка ќе бидат многу опасни за сите...
Шпанците-разочаран сум од Армадата,очекував многу повеќе...
Одбраната им беше одлина и со Французите во второ и денес со Пољаците,добија добра замена за Штербик во Варгас,ама играта во напад,посебно позиционата игра им е чорба,и ќе мора да се подобрат многу..
Заслужено си одат без медал...
Данска-ремито со Аргентина ги чинеше можеби полуфинале,налетаа уште во 1/4 финале на Шпанците и заслужено изгубија...ама како изиграа Шпанците со Франција можеби подобро ќе беше Данците да одат 1/2 финале,можеби ќе гледавме подобар ракомет...
Со смената на селекторот добија нова димензија во играта,не одат безглава во секој напад брзо да завршуваат,полека наликуваат на другите:icon_mrgr:.
Хрватска-лузери невидени,се е кажано за нив,очај беа..
Ако не се свестат конечно и да напрат сериозни реформи џабе е се...
Германија-изненадување во првиот круг,перфектно играа,повеќе се очекуваше од нив,но налетаа на најнезгодниот противник и толку беше..
Многу самоуверено влегоа во дуелот,плус им ја загоре кашата наследникот на Драганче,и толку беше..
Заслужија 7мо место во секој случај...имаа перспективна селекција,Друкс,Штробел како откритиа на првенството+останатите попознати играчи се добра основа за понатаму...
Словенија-Солидни,добро покриени на секоја позиција,имаа среќа шо ние бевме изгубени со нив,иначе немаше да не тепаат,а немаа среќа шо налетаа на ТИТИ во 1/4 финалето...:D
Како и да е,млада селекција која допрва треба да се докажува,имаат добра иднина..
:oeoeoe:-се е кажано за нас..
Само пак ќе повторам,ќе мора сериозно да поработиме на ростерот,зошто со вакви излети и импровизации на лев бек тешко на ЕП наредна сезона(ако се пласираме,ако не не поздрави Јха во Скопје):pos:
Австрија-пациентите солидни,иако не како шо очекуваа,пружија најголем отпор на Катар во 1/4 финале,и за малку ќе ги спасеа од резил Швабите,ама за малку..:kuracc:
Исланд-под очекувањата,освен со Франција ништо не покажаа друго,далеку се од некогаш...
Аргентина-Бразил-вистинско освежување на првенството,одлични беа и скапо ја продадоа кожата...
Тунис и Египет-во рамките на нивните можности,Египет изненади со пласманот во 1/8 финале,покрај една Чешка,ама толку им беше силата..
Сепак далеку се од Европјаните,посебно Египет,Тунис според мене е поквалитетен....
За другите лузери шо да кажам...
Русија ја понесе златната малина,Кулешов уште еднаш покажа дека е лузер над Лузерите..
Добиени утакмици ги изгуби кретенот,секоја чест...
Невиден потенцијал имаше на лагер,ама џабе,не можеше да го искористи...
Не е секој за селектор..
Босна исто така лузер на групата,заслужија да одат понатаму ама јебига...
Ајде,наредна шанса...:D
За останатите индијански селекции од калибарот на Чиле,Алжир,Саудиска Арабија нема шо да кажам,се виде..:)
Тоа беше момчиња и девојчиња,мило ми беше шо се дружевме...
До наредното јавување од ЕП во Полска...:motorce:
 
Последно уредено:

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Бронза бронза кој ти дава,ептен ми е мило за Пољаците,да влезеше Шиба порано против Катарците можеше све да се деси,ама ете тоа е грешка на селекторот.ќе бидат и те како опасни на Еп у Полска,луди се по спортот,ко можеа на Сп у одбојка да прават таква атмосфера:cuc:,можем да замислим што ќе се дешава за ракометов.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.604
Поени од реакции
2.655
Очекуван избор за ОЛСТАР тимот,освен за пикер не се сложувам...
Не изигра многу минути Бартош на првенството,повеќе пенали шутираше,сепак тие шо ги изигра ги изигра во висок ритам....
Но кога ќе се спореди неговиот учинок со останатите пикеришта секако е подобар...
Вори дупка,подобро да не доаѓаше..
Сораиндо солиден,не како на времето ама солиден...
Исто и Агинагалде....
И Борха Видал според мене изигра одличен турнир и тој можеше да се вметни во тој тим,но апла ќе беше 3ца од Катар во најдобрите 7..
Да дотуркавме малку подалеку и нашиот Столе требаше да е во избор,изигра одлично...
За останатите нема збор.заслужено...
Заврши и ова СП(се изнагледав ракомет,како и обично:гик:,и задоволен сум од играта,иако финансиски ме уништија:D):pos:
Од судењето кажав,шокиран сум од новите правила,ако е ова иднината на ракометот да ти ебам и ракомет и се....
Освен денешното судење на Чесите во финалето,судење кое заслужува доста висока оценка речиси сите останати се во најмала рака дискутабилни...
Околу пласманот на екипите-
Французите класа над сите,заслужено се први,нема збор овде..
Катар-Секоја чест за играта,имаа помош,имаа и тоа каква,ама дека имаа игра и знаеа шо сакаат во секое време сите мора да се сложат..
Денес пружија одлична игра....
И треба токму ние,како селекција која има лимитирани играчки потенцијали баш како нив да научиме нешто од нив...
Зошто да не и ние да увезиме уште некој играч?Посебно на лев бек....
Не е срамота,сите селекции го прават ова...
Е сеа шо неаме ние толку кеш ко нив,то е друга работа....
Ама со малку ум можиме да напрајме нешто....
Пољаците-секоја чест,да беа подобри во одбраната со Катар како шо знаат нив ќе ги гледавме во финале..
Очекувам од Пољаците кулминација наредната година,кога на нивен терен ќе одат на медал сигурно,со оваа селекција,и ако им се врати Јашка ќе бидат многу опасни за сите...
Шпанците-разочаран сум од Армадата,очекував многу повеќе...
Одбраната им беше одлина и со Французите во второ и денес со Пољаците,добија добра замена за Штербик во Варгас,ама играта во напад,посебно позиционата игра им е чорба,и ќе мора да се подобрат многу..
Заслужено си одат без медал...
Данска-ремито со Аргентина ги чинеше можеби полуфинале,налетаа уште во 1/4 финале на Шпанците и заслужено изгубија...ама како изиграа Шпанците со Франција можеби подобро ќе беше Данците да одат 1/2 финале,можеби ќе гледавме подобар ракомет...
Со смената на селекторот добија нова димензија во играта,не одат безглава во секој напад брзо да завршуваат,полека наликуваат на другите:icon_mrgr:.
Хрватска-лузери невидени,се е кажано за нив,очај беа..
Ако не се свестат конечно и да напрат сериозни реформи џабе е се...
Германија-изненадување во првиот круг,перфектно играа,повеќе се очекуваше од нив,но налетаа на најнезгодниот противник и толку беше..
Многу самоуверено влегоа во дуелот,плус им ја загоре кашата наследникот на Драганче,и толку беше..
Заслужија 7мо место во секој случај...имаа перспективна селекција,Друкс,Штробел како откритиа на првенството+останатите попознати играчи се добра основа за понатаму...
Словенија-Солидни,добро покриени на секоја позиција,имаа среќа шо ние бевме изгубени со нив,иначе немаше да не тепаат,а немаа среќа шо налетаа на ТИТИ во 1/4 финалето...:D
Како и да е,млада селекција која допрва треба да се докажува,имаат добра иднина..
:oeoeoe:-се е кажано за нас..
Само пак ќе повторам,ќе мора сериозно да поработиме на ростерот,зошто со вакви излети и импровизации на лев бек тешко на ЕП наредна сезона(ако се пласираме,ако не не поздрави Јха во Скопје):pos:
Австрија-пациентите солидни,иако не како шо очекуваа,пружија најголем отпор на Катар во 1/4 финале,и за малку ќе ги спасеа од резил Швабите,ама за малку..:kuracc:
Исланд-под очекувањата,освен со Франција ништо не покажаа друго,далеку се од некогаш...
Аргентина-Бразил-вистинско освежување на првенството,одлични беа и скапо ја продадоа кожата...
Тунис и Египет-во рамките на нивните можности,Египет изненади со пласманот во 1/8 финале,покрај една Чешка,ама толку им беше силата..
Сепак далеку се од Европјаните,посебно Египет,Тунис според мене е поквалитетен....
За другите лузери шо да кажам...
Русија ја понесе златната малина,Кулешов уште еднаш покажа дека е лузер над Лузерите..
Добиени утакмици ги изгуби кретенот,секоја чест...
Невиден потенцијал имаше на лагер,ама џабе,не можеше да го искористи...
Не е секој за селектор..
Босна исто така лузер на групата,заслужија да одат понатаму ама јебига...
Ајде,наредна шанса...:D
За останатите индијански селекции од калибарот на Чиле,Алжир,Саудиска Арабија нема шо да кажам,се виде..:)
Тоа беше момчиња и девојчиња,мило ми беше шо се дружевме...
До наредното јавување од ЕП во Полска...:motorce:
Ne zaebavaj znaes deka ke te povikam za analiza u LS :D :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Ne zaebavaj znaes deka ke te povikam za analiza u LS :D :D
Ако ми маниш лајк на постот ќе напишам анализа,ако не ништо..
Јас за лајкој постирам овде,на процент сум...:dudlac:
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.860
Поени од реакции
1.680
Ако ми маниш лајк на постот ќе напишам анализа,ако не ништо..
Јас за лакој постирам овде,на процент сум...:dudlac:
Тие што ти напишав 6 утакмици ги играв на две ливчиња само што му ја додадов Марсеј француска лига и на Челзи додадов х ,,на едно фатив на другото на челзи паднав
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Тие што ти напишав 6 утакмици ги играв на две ливчиња само што му ја додадов Марсеј француска лига и на Челзи додадов х ,,на едно фатив на другото на челзи паднав
Јас пак легендата,наместо Франција 1 со Шпанија ја играв хен 2 за Шпанија,и останав со........... (истуткано ливче)..:sramezliv:
Во неделата пак Шпанците ми ги зедоа парите од џеп,добиен меч го ебаа и отидоа на продолжение,зошто се кретени и не знаат да прекинат напад,ги оставија да шутираат Пољаците небаре кошарка е ова...:bravobe:
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.860
Поени од реакции
1.680
Јас пак легендата,наместо Франција 1 со Шпанија ја играв хен 2 за Шпанија,и останав со........... (истуткано ливче)..:sramezliv:
Во неделата пак Шпанците ми ги зедоа парите од џеп,добиен меч го ебаа и отидоа на продолжение,зошто се кретени и не знаат да прекинат напад,ги оставија да шутираат Пољаците небаре кошарка е ова...:bravobe:
На цело Сп само од ракометот само Исланд двапати ме спичка другите ги факав само што ке појачав некоја фудбал од Шпанија и Англија и тука беше грешката.[DOUBLEPOST=1422978417][/DOUBLEPOST]Ево ти 11 за викендов од кои 4 ракомет анализирајги.
Евертон1х; Тотенхем 1х;Ман,сити 1;Вилјареал 1;Хановер1х,Борусија М 1,;Баерн М 1;ракомет Метц 1;будучност 1;Ларвик 1 ако не одат под Стечај;Вардар 1,
не лоша и Атлетико Мадрид -Реал 1х.....
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom