Нокаут фаза (финале КАТАР-ФРАНЦИЈА)

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Покажаа муда „Катар“ посебно со одбраната но заслужено Франција освојува со сите игри до сега.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
I za kraj da prasam,ke gi pobedevme Katar?:)

Bez poddrska od sudiite t.e si rabotea cesno sudiite, arbitraza po site propisi
..vidovme deka Katar im se drzese skoro do kraj.Zicerite gi kostaa pa ne vidovme situacija da napravat nereseno,tuku non stop brkaa razlika.Vtoroto poluvreme pocnaa furiozno,Memisevic da ne go plesnese vo faca na Omeyer,ke bese opasno po petlite(14-14 za malku).

Vidal bo bo kakva karpa,mozese da gi jade za dorucek.Capote zverotina,Kubanec drzese lekcii po rakomet preku celo prvenstvo.:aplauz:

Zareta gi zaeba poprilicno.Ne postoi profesionalen rakometar sto tolku sutira nad gol.Kako amater e vo takvi situacii,ili ne stava dovolno lepak pa mu lizga.:LOL:

Francija na nivo,go krunisaa 10-to finale po red.Sekoja im cest,ako vlezat finale nema gubenje.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.465
Сега Масератито ќе е со мануелен место автоматик, али шта је ту је.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Да ти се одмили живот коа ги гледаш како ја пеат катарскава химна, тој Роан французин, се распеал како Марсељезата да ја пее па уште и за срце се држи. :facepalm:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Вистинска машинерија е Франција. (y) Со пола гас им играа во најголем дел од утакмицата и пак ниту еднаш победата не им беше ставена под знак прашалник,а ако нагазеа максимално сигурно ќе го добиеа натпреварот со +7 голови.Класа играчи,класа голманиште,класа тренер,максимална воиграност...со еден збор перфекција.

Катар од друга страна со онаа игра во напад од Франција ќе изгуби на 10 од 10 натпревари.Има и во нив квалитет,но за цела класа заостануваат зад Франција.Се на се заслужено прво место за французите.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
E sega ja pretera i ti,so pola gas vo najgolem del od natprevarot...:zver:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Да ти се одмили живот коа ги гледаш како ја пеат катарскава химна, тој Роан французин, се распеал како Марсељезата да ја пее па уште и за срце се држи. :facepalm:
Зашто бе,може дознал дека прабаба му е Катарќанка :D На човек кога ќе му дадеш пари одма му се отвара хоризонтот.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Феноменална завршница,ова никогаш не се случило на ракометно првенство.Едвај крај со крај врзуваа домаќините,немаа шанси да прават вакви луксузи.:icon_mrgr:

Сега прашање е дали некоја екипа ќе успее да земе некој играч од Катар ?
Ама тешко да се одлучат за Европа на тие луксузи и на тие плати.:pipi:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Не ја гледав Полска - Шпанија, ама ме изненади резултатов. После ова повеќе логика ми има дека Катарците ги потплатиле играчите на Полска во меѓусебниот дуел отколку дека судиите биле купени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom