Нокаут фаза ТОП 16 - Лил

Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Белгија одлично се држи со Грција. Ван Росом одличен со 10 поени, доста добро играат, за разлика од јужниве кои некако се мачат во напад, Белгијциве знаат да форсираат 3ки, ако им тргнат во второ биче весело.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Полска им покажува заби на една Шпанија, репрезентацијата сватила дека го играат можеби најбитниот натпревар на ЕП, штета што нашата проклета репрезентација не го свати тоа и беа декласирани од Словенија и Грузија. :tapp:
 

Andy-95

The Slim Shady
Член од
29 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
108
Франција - Латвија
Шпанија - Грција
Србија - Хрватска
Израел - Грузија

1/2
Франција - Грција
Србија - Израел

Финале
Грција - Србија, победник Грција
Каков Изреал полуфиналист, каква Грција победник ?! Дали се гледаш шо пишиш бе дечко? Италија утре лесно се справува со Израел, а Грците ќе си го добијат од Шпанија ( под услов Гасол да ја добие Полска) .[DOUBLEPOST=1442078326][/DOUBLEPOST]Мислам дека Полска ќе го приреди второто изненадување на првенството, а не и последно вечерва. Рачунам на Турците ! :)
 
Последно уредено:
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Шпанците какви серковци се кога е густо, може ова да замине на воденица на Полска...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Пау шутира 6/7 за три.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Дај бе немојте да се будалеете каков Израел, каква Полска каква Турција какве пичке материне
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Како може да се мутави толку ова турциве леле:mad: Имаат 2ца НБА играчи , го имаат одличниот Иљасова , Осман , Ерден со НБА искуство и не можат да дадат 50 поени цццц. Сфаќам дека Франција беше апсолутен фаворит ама да не се може 3ка да се погоди јас ова не сфаќам , професионални кошаркари .. сам стој за 3 и промашува. 6/25 за 3 абе иди бегај. И оној Фурние е тапа , имаше катастрофални утакмици во Орландо , ама коа е сам за 3 погодува.. ова турциве.. I don't freakin' believe it!
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Како може да се мутави толку ова турциве леле:mad: Имаат 2ца НБА играчи , го имаат одличниот Иљасова , Осман , Ерден со НБА искуство и не можат да дадат 50 поени цццц. Сфаќам дека Франција беше апсолутен фаворит ама да не се може 3ка да се погоди јас ова не сфаќам , професионални кошаркари .. сам стој за 3 и промашува. 6/25 за 3 абе иди бегај. И оној Фурние е тапа , имаше катастрофални утакмици во Орландо , ама коа е сам за 3 погодува.. ова турциве.. I don't freakin' believe it!
Фурние технички, има еден од најправилните шутеви во Европа, многу тренери кои го гледале тоа го изјавиле, него ако го тргне шутот, јебе не вади...

Турција игра со 7 играчи у ротација, што очекуваш против вакви грамади...

Човече побогу Ерден е еден од НАЈОЧАЈНИТЕ центри во Евролигата, лани на Жељко косата му побеле од Ерден, права катастрофа е...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Фурние технички, има еден од најправилните шутеви во Европа, многу тренери кои го гледале тоа го изјавиле, него ако го тргне шутот, јебе не вади...

Турција игра со 7 играчи у ротација, што очекуваш против вакви грамади...

Човече побогу Ерден е еден од НАЈОЧАЈНИТЕ центри во Евролигата, лани на Жељко косата му побеле од Ерден, права катастрофа е...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
Фурние само тоа и има .. А иначе не ме интересира колку играчи у ротација се, каква врска има тоа. Боби Диксон аКа Мухамед уште во прва четвртина фрлаше тикви , ако потенцираш на тоа дека се 7 па ајде ќе се изморат па нема концентрација и не знам ти шо. Кошаркар , играш за репрезентација како Турција , има да погодиш сам коа си за 3 и ќе ќутиш , а не да бидеш 6/26 .. Костоски има подобра реализација
 
Последно уредено:

Andy-95

The Slim Shady
Член од
29 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
108
Судиите ја исфлрлија Турција, ќе остани запамтено ова! Чист кош не му признаја и од тогаш се проудолу му тргна и на Атаман му свирна техничка.... Ама мораше Алжирците да поминат оти домаќини се нели?! :toe:[DOUBLEPOST=1442092053][/DOUBLEPOST]
Фурние технички, има еден од најправилните шутеви во Европа, многу тренери кои го гледале тоа го изјавиле, него ако го тргне шутот, јебе не вади...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
Ако го тргниме ги тргниме на страна Рудеж и Џ.С.Керол(од Реал М.) во право си. :toe:
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Судиите ја исфлрлија Турција, ќе остани запамтено ова! Чист кош не му признаја и од тогаш се проудолу му тргна и на Атаман му свирна техничка.... Ама мораше Алжирците да поминат оти домаќини се нели?! :toe:[DOUBLEPOST=1442092053][/DOUBLEPOST]
Ако го тргниме ги тргниме на страна Рудеж и Џ.С.Керол(од Реал М.) во право си. :toe:
Abe mozda vlijaea ama realno i francuzive si izigraa od pocetok do kraj konstatno, turcite ne se niso posebno ni vo grupi ne pokazaa nekoj kvalitet niti pa zasluzija da projdat vecerva.
Vaka kako pominuva prvenstvovo grcive mi ide najveke deka ke go osvojat prekaleni kucinja se, u sekoj moment imaat kontrola na igrata, srbive epten zaletani za niv mislam deka ili ke go osvojat prvenstvovo vo stil so vaka furiozna igra ili ke kiksnat use pred finaleto.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Судиите ја исфлрлија Турција, ќе остани запамтено ова! Чист кош не му признаја и од тогаш се проудолу му тргна и на Атаман му свирна техничка.... Ама мораше Алжирците да поминат оти домаќини се нели?! :toe:[DOUBLEPOST=1442092053][/DOUBLEPOST]
Ако го тргниме ги тргниме на страна Рудеж и Џ.С.Керол(од Реал М.) во право си. :toe:
Брат му се смееш на членот што пишал прогнози за утакмициве,а ти викаш дека судиите ја оскатиле труција,а они сиротите изгубија 20 разлика,дај те молам:zver:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.828
Како може да се мутави толку ова турциве леле:mad: Имаат 2ца НБА играчи , го имаат одличниот Иљасова , Осман , Ерден со НБА искуство и не можат да дадат 50 поени цццц. Сфаќам дека Франција беше апсолутен фаворит ама да не се може 3ка да се погоди јас ова не сфаќам , професионални кошаркари .. сам стој за 3 и промашува. 6/25 за 3 абе иди бегај. И оној Фурние е тапа , имаше катастрофални утакмици во Орландо , ама коа е сам за 3 погодува.. ова турциве.. I don't freakin' believe it!
У реду е за Фурние. Одличен бек за европски стандарди, без потреба го хејташ.
Утре Чешка проаѓа и ќе играат со Србија. Секако ова е моја прогноза, па да видиме колку ќе се оствари. Италија-Израел треба да е интересна текма али очекувам жабарите да пројдат. Многу луда екипа се, ако им тргне секого може да тепаат.

П.с. Турција имаат смена на генерации и мислам фрки во федерација па затоа вака трипаат на последниве неколку првенства. Ерден е ДРВО, нашион Самарџиски е сеоски Ерден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom