Нож-убиство во Германија од Араб! (Ravensburg, Baden-Württemberg)

Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Во секоја поголема група на луѓе ќе се најдат и психопати и лудаци...
Еве еден текст за САД:


White American men are a bigger domestic terrorist threat than Muslim foreigners
Since Trump took office, more Americans have been killed by white American men with no connection to Islam than by Muslim terrorists or foreigners.


https://www.vox.com/world/2017/10/2/16396612/las-vegas-mass-shooting-terrorism-islam
А колку убиства имаат извршено црнците низ Чикаго и Детроит!?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
Не знам каде ги ископа овие информации ама воопшто не верувам во ова.
Во секој случај, поентата ми беше: како може еден Евреин да ги контролира муслиманите?
Зошто еден Евреин би сакал Европа да ја преплави со муслимани? :)
Е па тоа е твојот проблем - ја гледаш вистината со очи и одбиваш да веруваш во истата.

Слободно верувај во што сакаш, тоа е твое право и твој личен избор, јас од моја страна ти ја доставив вистината, а дали и колку ти ќе ја прифатиш истата е` целосно твој проблем.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Е па тоа е твојот проблем - ја гледаш вистината со очи и одбиваш да веруваш во истата.

Слободно верувај во што сакаш, тоа е твое право и твој личен избор, јас од моја страна ти ја доставив вистината, а дали и колку ти ќе ја прифатиш истата е` целосно твој проблем.
Абе очигледно момаков е под влиание на меинстрим медиумите,така да некои работи му се несватливи иако се реални.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Абе очигледно момаков е под влиание на меинстрим медиумите,така да некои работи му се несватливи иако се реални.
Контрадикторни сте со Декстер. Тој тврди дека Сорос за пари би ја продал и мајка си а ти тврдиш дека тој сака да и се освети на Европа (а за тоа до сега потрошил 18 МИЛИЈАРДИ долари).
Ако ги мрази Евреите зошто тогаш би трошел пари за да му се одмазди на некој „што е против“ нив? :)
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Контрадикторни сте со Декстер. Тој тврди дека Сорос за пари би ја продал и мајка си а ти тврдиш дека тој сака да и се освети на Европа (а за тоа до сега потрошил 18 МИЛИЈАРДИ долари).
Ако ги мрази Евреите зошто тогаш би трошел пари за да му се одмазди на некој „што е против“ нив? :)
Моето мислење беше само претпоставка.Иначе дека има некоја агенда со оркиве од блискиов исток тоа е сигурно.Мислам која е логиката бегалциве од Сирија и Авганистан да бегаат во ЕУ,кога многу поблиска варјанта им е Саудиска Арабија која располага со огромни богатства и огромна ненаселена територија.Тука се и Катар и Обединети Емирати на држави кои се исто така богати и имаат потреба од работници.Зошто нивни избор не е Кувајт кој исто така спаѓа меѓу најбогатите држави?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom