Ножеви

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.570
Поени од реакции
17.969

Не знаев кај да го ставам ова, па се решив тука. Ја не сум видел попрекрасно сечило од ова, ова не се само шари на дамаск челик, човеков цела мандала илустрација има насликано на сечилото... За останатите детаљи исто така не би коментирал, уметничко дело вредно за у музеј.
 
Член од
22 октомври 2020
Мислења
66
Поени од реакции
173
ovaj e licno za mene ako ne mi go ukrade sin mi :)
5mm M2 celik , hollow secilo , carbon racka so insert od rog .Mozebi povejce od 50 saati rabota vlozeno , najgolem del vo rackata !



Konecno imam zig za nozevite , sto mislite ?

proba kako ce izgleda



na noz .............
 
Последно уредено:
Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117
ovaj e licno za mene ako ne mi go ukrade sin mi :)
5mm M2 celik , hollow secilo , carbon racka so insert od rog .Mozebi povejce od 50 saati rabota vlozeno , najgolem del vo rackata !



Konecno imam zig za nozevite , sto mislite ?

proba kako ce izgleda



na noz .............
Одлични, и ножот и жигот

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.073
Поени од реакции
21.951
Mu napraviv i futrola ....................kakva takva :)

Одлична е доколку ти го имаш направено и жигот со моторот. 90% од рачно изработените футролите се само обична превртена кожа без никаков жиг или зашиено лого.
 
Член од
22 октомври 2020
Мислења
66
Поени од реакции
173
Одлична е доколку ти го имаш направено и жигот со моторот. 90% од рачно изработените футролите се само обична превртена кожа без никаков жиг или зашиено лого.
Zigot so motorot e kupen ,ama dobro sto me podseti .Imam pocnato da pravam nekoi zigovi za koza , vreme e da gi zavrsam .Mi dade odlicna ideja , mislam deka nema da bide mnogu komplicirano da napravam malku pogolem zig so naseto sesnaesetkrako sonce :)


Zavrsiv use eden noz . Puukko , 3mm. T3 HSS celik orev i carbon fiber i samo 80 grama vkupna tezina .




 
Последно уредено:
Член од
22 октомври 2020
Мислења
66
Поени од реакции
173
Ova e posleden pat da si igram so Kevlar .Ako ne uspee povtorno digam race , vecer ce znam ! Mora da susu najmalku 40 saati



 
Член од
22 октомври 2020
Мислења
66
Поени од реакции
173
Ocekuvav poinaku da ispadne .Povejce kevlar da se gleda , bar edne tretina od rackata .Ama vo nabivanjeto premnogu se izmesaa i najverovato del od karbonot so koj go pocnav polnenjeto ostana zalepen na zidovite od kalapot .Nema vrska , ispadna odlicno ! Steta sto ne znam da napravam dobra fotograija .Karbonot posebno e tesko da se slika i da se prikaza ona sto se gleda so oci ...................Inace secivoto e 67 HRC M35 Hss celiik 2 ili 2.2mm debelina i hollow buseno na 43cm trkalo
ili


 
Член од
24 август 2011
Мислења
105
Поени од реакции
35
Pogolem del nozevite tuka se dzverski.
Nekogas moze nekoj takov za se ke zemam ali do togas

Ovie moite se 0. Ali vrsat rabota za toa sto se nameneti. Sitnici okolu kampuvanje, drvca cepenje... na planinarenje sekogas stoi zakacen na ranec... samo toj "damascus" ne go koristam, ne drzi mnogu seciloto
 

Attachments

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Pogolem del nozevite tuka se dzverski.
Nekogas moze nekoj takov za se ke zemam ali do togas

Ovie moite se 0. Ali vrsat rabota za toa sto se nameneti. Sitnici okolu kampuvanje, drvca cepenje... na planinarenje sekogas stoi zakacen na ranec... samo toj "damascus" ne go koristam, ne drzi mnogu seciloto
Набави барем Мора, опинел или Викторинокс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom