Ножеви

Член од
22 октомври 2020
Мислења
66
Поени од реакции
173
Ne e zdravo da se gledaat ovie .........ludnica e sto pravi ovaj covek!! Imam nekolku parcinja Damasteel , planiram da napravam tri preklopni nozinja od niv , za decata i eden za mene .Ama uste ne sum spremen ............ogan skap celik , zatoa treniram cesto ...............skoro zavrsen.






 
Член од
22 октомври 2020
Мислења
66
Поени од реакции
173
3mm . M2 celik , 64 Rockwell ............ne treba samo da lici na noz , treba dobro da sece .Ostar noz kako zilet ne znaci deka dobro ce sece .....geometrijata e SE na noz .Poslab celik so dobra geometrija na secivoto e podobar noz od noz napraven od najdobriot celik na svetot ako nema dobra geometrija .....ovaj decki sece kako lud !


 
Член од
22 октомври 2020
Мислења
66
Поени од реакции
173
Zavrsiv so brusenje na secivoto na ovaj tocno vo sest popladnevo ...............kako god da zavrsi utakimcata ce go izgraviram rezultatot na secivoto ........napred Makedonija !!!
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
120
Поени од реакции
127
Можам да најдам неколку Mora scout од старите. Не се острени, само имаат фатено површинска корозија од стоење. Сеуште не им знам цена, ако некој е заинтересиран нека ми пише пп. mora scout.jpg
 
Член од
12 јуни 2021
Мислења
24
Поени од реакции
24
Imam nozevi za prodavanje,eve fotografija

cenite se za na malo i golemo,pisete mi poraka dokolku ste zainteresirani,ke se dogovorime.

IMG_20210618_132349.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom