Ножеви

Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117
Два поефтини но квалитетни и еден скап и ептен квалитетен. Laguiole колку толку рачно правен нож, сечиво од 12C27, за разлика од опинелите поупотреблив за зеленчуци и овошје бидејќи не остава вкус на метал. За се друго јаглеродниот челик ми се допаѓа повеќе. Не дека нема нерѓосувачки челици со исти и подобри карактеристики ама чинат многу повеќе од обичните јаглеродни.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
T

Torchyrus

Гостин
Дали можеби знаете кој може на некој начин да ми реставрира нож, во одлична функција е, сече океј, но сакам малце да се подсреди, да изгледа подобро
 
Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117
Дали можеби знаете кој може на некој начин да ми реставрира нож, во одлична функција е, сече океј, но сакам малце да се подсреди, да изгледа подобро
Дали знаеме... Дали во Мексико имаат мустаќи ???
Шега настрана мајсторот е постот над твојот, и не е само тој, ама ти најдобро стави неколку слики од ножот и кажи што сакаш да се направи.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
T

Torchyrus

Гостин
Дали знаеме... Дали во Мексико имаат мустаќи ???
Шега настрана мајсторот е постот над твојот, и не е само тој, ама ти најдобро стави неколку слики од ножот и кажи што сакаш да се направи.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Ми се чини дека нема многу за работа на него ама пак сакам да биде тип топ...
IMG_20200816_164922.jpg
IMG_20200816_164912.jpg
IMG_20200816_164929.jpg
@eMilanist , мислење?
 

SM.

Член од
30 август 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво! Дали некој може да ме посочи каде можам да барам Бајонет и како се движат отприлика цените, секако ако воопшто има кај нас. Барав во "Камуфлаж", "Арми Шоп", немаат, а на реклама 5 најдов 2 налик Бајонет, тие ми се последна опција, доколку не најдам нешто поидентично.
Секое инфо е добредојдено.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Зависи каков бараш,кај нас највеќе има од м70аб2 или од м48 цените се движат околу 50 евра.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.006
Поени од реакции
1.901
Последно уредено:
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Немам некоја колекција на ножеви, ама како pocket knife во планина го користам ова

Single blade SNAP-ON KERSHAW KAI Shallot 1840GRNSO Ken Onion Speedsafe

Прегледај го приврзокот 264393


Исто и еден мултифунксионален нож Leatherman Wingman
https://pricespy.co.uk/sports-outdoors/outdoor-life/outdoor-tools/multi-tools/leatherman-wingman--p1031033
Прегледај го приврзокот 264400
Ovoj hanxhar e pofunksionalen za u pllanina a çe ti ide i uz odello
Alba knife.jpg

a eve i multifunksionalen pribor za da go proshirish koleksijata
Swiss Alba.png
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.006
Поени од реакции
1.901
Ovoj hanxhar e pofunksionalen za u pllanina a çe ti ide i uz odello
Прегледај го приврзокот 264415

a eve i multifunksionalen pribor za da go proshirish koleksijata
Прегледај го приврзокот 264416
Ова ти е само интро за да муабетиш со мене?!? Немој да бидеш срамежлив, дојди во Тетово, па можеш лично да ми предложиш и други алтернативи (од ладни оружја, оти за огнени сигурно се сметаш аматер, наспроти арнаутите...)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom