Ножеви

Член од
27 јули 2012
Мислења
80
Поени од реакции
66
Само преку нет да нарачаш, Ebay - евентуално. Цената зависи од состојбата на ножот, годината на производство и материјалот од кој се изработени кориците на рачката. Некаде околу 150 до 200е. На мојот нож многу е истрошено сечивото, ама сепак е еден од поубавите што ги имам. Произведен е пред 1964г. Случајно го најдов од еден пријател.
Гледав по нетов после WW2 било златно доба на стилето switchblade. Соленки вака со цениве. Кизне од алиекспрес колку вреди да ги порачаш, онака за кеиф не дека се кизне шо
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.363
Поени од реакции
1.782
Не знам кој ја фати на ТВ. Сега ја има и на youtube:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom