Ножеви

Член од
31 мај 2015
Мислења
120
Поени од реакции
127
А зашто не си го купи од домнет? Ке те кошташе многу поефтино. Како и да е, најпрактичното и најпродаваното ноже од Victorinox. Со здравје да си го користиш.
 
Член од
22 октомври 2009
Мислења
22
Поени од реакции
46
e ajde de.Beshe eden drugar vo germanija i mu spomnav da mi zeme eden,nemislev deka ce ima nekoja razlika vo cenata.cenite vo germanija bile dosta povisoki,na primer swisstool nemalo podole od 130 evra
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Друг пат вака не. Дечките од домнет се фини а и цените им се добри. Мора да ги поддржиме нив. Швабите секако продаваат доволно од се.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Вака дечки, не знам дали е за овде прашањево меѓутоа не можев да најдам посоодветно место.

Имам ганц нови König Austria ножеви за во кујна, кампување или што и да се.
На интернет не наоѓам ништо а ножевите вака на изглед многу квалитетно ми делуваат, во дрвен куфер се и све тоа.
Еве направив некои слики на брзинка:


1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg

Дали некој би имал идеја околу проценката на ваква работа? Дали вредат нешто и за колку отприлика би можел да ги продадам? Греота се да фаќаат прашина кај мене.
 
Последно уредено:

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Вака дечки, не знам дали е за овде прашањево меѓутоа не можев да најдам посоодветно место.

Имам ганц нови König Austria ножеви за во кујна, кампување или што и да се.
На интернет не наоѓам ништо а ножевите вака на изглед многу квалитетно ми делуваат, во дрвен куфер се и све тоа.
Еве направив некои слики на брзинка:


Прегледај го приврзокот 165202 Прегледај го приврзокот 165203 Прегледај го приврзокот 165204 Прегледај го приврзокот 165205 Прегледај го приврзокот 165206

Дали некој би имал идеја околу проценката на ваква работа? Дали вредат нешто и за колку отприлика би можел да ги продадам? Греота се да фаќаат прашина кај мене.
Еве јас што најдов:
https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/koenig-austria-messerset-im-koffer-188129304/

Дај ги за 1000че :LOL:.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Зезаш? Тој за 250 евра ги дава. За 1000че може само поединечно еден по еден да ги продавам :). Го најдов проспектот внатре во куферот, 850 евра вределе.
Прегледај го приврзокот 165221
Па зезам де, нели тоа смајлито го ставив таму :), епа мисли му ја сега каде ќе ги даваш или подаруваш, или пак ако не ти е жал да ги користиш, имаш богатство во раце ;).
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Па зезам де, нели тоа смајлито го ставив таму :), епа мисли му ја сега каде ќе ги даваш или подаруваш, или пак ако не ти е жал да ги користиш, имаш богатство во раце ;).
Ќе идат на оглас деновиве :)
 
Член од
15 август 2014
Мислења
29
Поени од реакции
13
Poradi osvezuvanje na kolekcijata gi prodavam slednite nozevi i sekiri:
1.Sekira Fiskars x7 neupotrebena cetirieset evra
Прегледај го приврзокот 165249
2. Sekira za cepenje Wetterlings so Husqvarna natpis na rackata , nova, dolzina cetirieset i devet cm, tezina 1231 gr - osumdeset evra
Прегледај го приврзокот 165250
3.Sigg outdoor cutlery - osumsto denari novo
Прегледај го приврзокот 165252
4.Victorinox novo - iljada i trista denari
Прегледај го приврзокот 165253
5.Bajonet za m48 zaedno so zabica, nov - cetirieset evra
6.Spyderco Police ats-55 , malku koristen, redok primerok - sto i deset evra
Прегледај го приврзокот 165254
7.Bark River Bravo 1, A2 celik, so kydex futrola i magnezium, nov - deset iljadi i petsto denari
bravo12.jpg
8.Esee Izula 1, original, zelen, recisi nov - tri iljadi denari
izula1.jpg
8.Fallkniven PXL , nov - dvanaeset iljadi denari
256e46768babd260db767936e06883a2.jpg

Site se del od mojata licna kolekcija, site originali i site vnimatelno odrzuvani...
Broj za informacii: nula78 216 3 nula nula
Ivan

p.s. Da ne se cudite , ne mi rabotat nula i devet na tastaturata pa zatoa morav so bukvi da gi pisuvam cenite.[DOUBLEPOST=1487672504][/DOUBLEPOST]Eve sliki za prvite pet :
71zzviHrZZL._SL1500_.jpg
images.jpg
sigg-outdoor-cutlery.jpg
61QZzgraijL._SX355_.jpg
16197888.jpg
 

Attachments

Последно уредено:

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Еве идеја од мене за оние кои сакаат црни clip-ови што не им се лупи бојата, црева за кабли што се збираат на топлина.
33086168055_9be026c914_o.jpg 33086166545_f4eabb61e6_o.jpg
 
Член од
9 јули 2006
Мислења
17
Поени од реакции
6
Зезаш? Тој за 250 евра ги дава. За 1000че може само поединечно еден по еден да ги продавам :). Го најдов проспектот внатре во куферот, 850 евра вределе.
Прегледај го приврзокот 165221
Овие ножеви вака гледани од фотка не ми личат на нешто многу квалитетни/скапи. Остај ти тоа 800евра што има на лифлетот, и ти можеш да ги огласиш колку сакаш па може и ќе се најде купувач за твојата цена, пазарот е непредвидлив.
Квалитетни кујнски ножеви реетко да ги најдеш вака спакувани во најлончиња и со актовка, уште и „сто комада“ ставиле и од Австрија, да беа барем од Гереманија. Потоа печатот на сечивата... крш. Аголот на оштрење исто така укажува на ефтин производ. За повеќе треба да се пробаат, квалитетен нож веднаш се познава, прво по финишот, аголот на оштрење, звукот што го дава кога ќе го потчукнеш, типот на челик (ефтините или не се означени или имаат некое генеричко име како stainless, inox, nirosta... што е различна ознака за нерѓосувачки челик)
Имаше во тинекс пред некое време акција ножеви бергхоф мислам со купони и беа од 200 до 600. И беа изненадувачки добри во однос на челик/калење, единствено рачките им беа предебели. Ако случајно си купил од тие, спореди ги со твоите па процени си.[DOUBLEPOST=1487962471][/DOUBLEPOST]
Dali ima nekoj sto prodava opinel noz od broj 6 do broj 8 i da e carbon steel?
Falavi odnapred.
Не ти препорачувам карбон, многу е тенко нивното сечиво кај 6-ката така да служи најмногу за храна, а за храна најдобро е инокс. сум сечел овошје и зеленчук со карбон и го остава оној карактеристичен мирис, а го имам пробано и на дрво и се оштетува, тенко е. значи освен ако не сечеш само сланина пршута и салама (за овие е закон), заборави го.
Ти препорачувам копија на мала себенза, ептен е практична и ефтина.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom