Ножеви

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Дечки може не ми е постов на правото место ако треба преместете го,дали има некој за продавање швајцарско ноже или пак свистул,нека ми пише по пп.позз
Јас имам неколку нови swistool spirit, 1 cybertool и 1 со LCD 91mm ама веќе не ги продавам, одлучив сите да си ги чувам, не ми се "поклонуваат".
 
Член од
22 октомври 2009
Мислења
22
Поени од реакции
46
Јас имам неколку нови swistool spirit, 1 cybertool и 1 со LCD 91mm ама веќе не ги продавам, одлучив сите да си ги чувам, не ми се "поклонуваат".
daj prati po pp nekoja slika i ceni ako mi odgovara ke praeme biznis.pozz
 
Член од
11 ноември 2015
Мислења
302
Поени од реакции
118
Дечки може не ми е постов на правото место ако треба преместете го,дали има некој за продавање швајцарско ноже или пак свистул,нека ми пише по пп.позз
Швајцарски ножеви можете да најдете на улица Даме Груев, кај Собрание на Република Македонија. Продавницата покрај останатото е специјализирана и за продажба на вакви типови на ножеви. Повелете и интернет линк: http://www.domnet.com.mk/victorinox/.
 
Член од
15 август 2014
Мислења
29
Поени од реакции
13
..се утепавте од постирање кинеска роба, да ставам две три слички кои ги најдов у архививе мои од наши сечива:


Од истиот производител Братство од Охрид го имам и Рамбо ножот од серијата за некоја американска војска , како и NATO ножот со склопива оштрица.
На овој од сличкиве дршката му е од материјал на Еурокомпозити од Прилеп, епоксидна смола со стаклена ткаенина , изрежана од плоча пресувана во соодветна дебелина на преса како троспратна куќа... :) Кожната корица на ножов е посебна сега веќе неповторлива приказна... :)
Ako nekoj od vas momci prodava vakov noz ili znaete nekoj sto prodava vednas kontaktirajte me zosto sakam da kupam , a imam i nozevi za zamena se razbira kvalitetni. Sto se odnesuva do nozov go pravea vo dve varijanti, drop point i nesto kako nalik na bowie secilo.[DOUBLEPOST=1486800645][/DOUBLEPOST]
Планирав и останав без нет:)Прегледај го приврзокот 164540[DOUBLEPOST=1486470453][/DOUBLEPOST]
Незнам за дали има или не но страшно ме нервира кожна футрола(претешка е)
Ako go prodavas nozov pisi...
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
120
Поени од реакции
127
Гледам дека неколку луѓе го бараат ножот од Братство- Охрид. Имам познаник, продава еден, нов со футрола, уште е во кутија. Цената е 2500 ден. Според мене, ножот е убав, ама незнам дали вреди за тие пари. Пишете ако некој го сака.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Гледам дека неколку луѓе го бараат ножот од Братство- Охрид. Имам познаник, продава еден, нов со футрола, уште е во кутија. Цената е 2500 ден. Според мене, ножот е убав, ама незнам дали вреди за тие пари. Пишете ако некој го сака.
Може слика да ставиш?
 
Член од
15 август 2014
Мислења
29
Поени од реакции
13
Јас имам неколку нови swistool spirit, 1 cybertool и 1 со LCD 91mm ама веќе не ги продавам, одлучив сите да си ги чувам, не ми се "поклонуваат".
Jas imam za prodavanje ,Victorinox 3.3713 e brojot na nozeto, novo nekoristeno , imas na nego i nozici i pilicka. Javi se na nula78 216 3nula nula.[DOUBLEPOST=1486968526][/DOUBLEPOST]
Знам дека прашањево не е за во темава, но каде можам да си купам секирче? За ситна работа низ дома би се користело и евентуално 1/2 излети на година.
Imam jas za tebe toa sto baras...Fiskars x7, proveri na internet, pa ako ti se dopagja javi se na nula78 216 3nula nula, da se dogovorime.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Jas imam za prodavanje ,Victorinox 3.3713 e brojot na nozeto, novo nekoristeno , imas na nego i nozici i pilicka. Javi se na nula78 216 3nula nula.
И мојот е скоро ист, само незнам дали да го продадам, само што мојот е Feildmaster, наместо отварач за вино, има крстач штрафцигер.


БТЊ: На реклама5 има ставено оглас за ножот од Братство Охрид, од Битола е човекот, сигурно некој од вас знае, може на boleramone му е познаник.
 
Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117
Хмм, можеш и лажица да наоштриш да бричи. Работата е колку ќе ја држи оштрината. Кујнските ножеви генерално не држат многу долго (освен некои ама тие се друга класа и цена) ама затоа постои масат, ги поминуваш пред употреба и оштри се.

За ножот од братство Охрид, јас купив неколку во продавницата на фабриката пред неколку години, беа 500 денари, а толку и вредат, лош финиш, калењето им е хит & мис. Пишува дека е 440ц ама или се скроз утнати при калење (меки се ко путер ;) или не се од 440ц.

Sent from my Mi 4c using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom