Нов Citroen c4

Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Како љубител на Цитроен,ви го претставувам новото Ц4 :)

Новиот C4 ќе ја доживее својата премиера на претсојниот авто-салон во Париз, а во понудата ќе се најдат три бензински и три дизел мотори.
Понудата на бензинците ќе ја сочинуваат 1.4 литарски со моќност од 95 КС, 1.6 литарски со 120 КС и 1.6 литарски турбо со 155 КС. Во понудата за дизели ќе бидат 1.6 HDi со 90 или 105 КС и 2.0L HDi со 150 КС.

 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.365
Се знае дали ќе има купе, или останува само на една верзија? :)
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Еден од најдобрите јас би рекол ''редизајни'' на постојниот C4,феноменална внатрешност,воланот е посебна приказна(треба да освои награда за дизајн),во секој случај вистинско дизајнерско освежување од Ситроен.Посебно ми се допаѓа и тоа што во последно време бааги го зголемија квалитетот па така сега кога оди рамо до рамо со добриот дизајн тоа ќе постигнува одлични резултати.Поздрав
 

nikaТa

Mr.Lover Lover
Член од
16 април 2010
Мислења
524
Поени од реакции
60
Љубители, ама нели е предникот цел ама потполно цел на новата Ауди А3?
 

nikaТa

Mr.Lover Lover
Член од
16 април 2010
Мислења
524
Поени од реакции
60
забележи гооооолема разлика
Несакам да бидам инатлив, спореди ја со оваа слика и на видеото на 0:27 секунда ке забележаш дека само каде што стое таблата има 1 полуокругла пластика направено а иначе другото копи пасте :)
 
T

Tetro

Гостин
Несакам да бидам инатлив, спореди ја со оваа слика и на видеото на 0:27 секунда ке забележаш дека само каде што стое таблата има 1 полуокругла пластика направено а иначе другото копи пасте :)
ај помири се и речи си дека врска немаш :smir:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Љубители, ама нели е предникот цел ама потполно цел на новата Ауди А3?
Денешниве коли,горе доле сите по малце наликуваат на некој друг модел..неможеш така да генерализираш :) Битно е според мене секој модел во дизајнот да има барем една линија која ќе го прави препознатлив и ќе го издвојува.. а Ц4 дефинитивно има, не само Ц4 него сите модели на Citroen
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
СуперСекси е ова !! За малку ке свршев на видеото!
Доста добро ке е ако има опција како на предходните серии за стаклен покрив и други остали гаџети , само ако знае некој нека постира видео или слики од ентериерот!
П.С. soundtrack info anyone?
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
И мене ми личи на плукнато Поло од напред.А како целина ми се свига МНОГУ повеке од претходниоте модели,тие 2 ми се гадни коли.
 

BOJ@N

Штрумф Текнувало
Член од
30 ноември 2008
Мислења
884
Поени од реакции
487
Нов C4

Нова Астра


Една слика илјада зборови!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom