Нов терористички напад на ИД во Франција

Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Кој, ако не Јамајка...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Ме боли кур за Франција,...Што се однесува до мене, Франција, Тунис и Кувајт може уште утре да исчезнат и око нема да ми трепне.
Е сега претседнко на франција ќе падне во депресија
 
Член од
17 јуни 2015
Мислења
35
Поени од реакции
65
Еве нешто за ваквите појави „случајни“ терористички напади во Франција и кај нас од човек кој бил во тајните служби на Франција. Ако остане на тоа во Куманово по се изгледа ќе бидеме дури и среќни.
 

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
Глупаво е да верува човек дека ИСИС се ГЛАВНИТЕ И ЕДИНСТВЕНИ виновници за овој,а и други терористички напади во одредени земји.
Француските тајни служби се едни од најдобрите во светот.
Нема шанси,повторувам :Нема шанси без помош од службите Исис да спроведе терористички акт во ваква земја.
Е сега,некои ќе рече : Па зошто да спроведуваат терор во сопствената земја ?
Европа веќе подолго време се планира да се дестабилизира преку терористички напади.Дозволата за азил на
огромниот број на имигранти од муслиманските земји не е случајна.
Овоа не се теории на заговор.
Ситуацијата е се понапната.
Да не навлегувам подлабоко,затоа што многу луѓе не веруваат во заговори,така да...
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Глупаво е да верува човек дека ИСИС се ГЛАВНИТЕ И ЕДИНСТВЕНИ виновници за овој,а и други терористички напади во одредени земји.
Француските тајни служби се едни од најдобрите во светот.
Нема шанси,повторувам :Нема шанси без помош од службите Исис да спроведе терористички акт во ваква земја.
Е сега,некои ќе рече : Па зошто да спроведуваат терор во сопствената земја ?
Европа веќе подолго време се планира да се дестабилизира преку терористички напади.Дозволата за азил на
огромниот број на имигранти од муслиманските земји не е случајна.
Овоа не се теории на заговор.
Ситуацијата е се понапната.
Да не навлегувам подлабоко,затоа што многу луѓе не веруваат во заговори,така да...
Ако се толку добри(а се) како им се дешава по 2пат ? м ? како дозволуваат да се дешаваат вакви работи ? што корист има француската тајна служба од ова ?

факт е дека сите тајни служби,ги создадоа овие говеда.Но,не можеш да контролираш вечно напалени и затуцани луѓе.И факт,дека они имаат ИДЕОЛОГИЈА.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Требаше да ги остават да поседат во Куманово и да се насоберат,па да видевме како ќе дејствуваа ;)

ама тогаш пак такви како тебе ќе јадеа гомна,дека ЕТЕ ЗНАЕЛЕ,ама ги ОСТАВИЛЕ да извршат терористички напади,намерно,за да се извадат од ебените бомби на заев.
Или некои исти како тебе ама другачије офарбани,ќе речеа дека заев им напраил комотство во негова општина-град,за да вршат терористички напади,за да падне владата.

Преку кур од глупи експерти и нивни следбеници како Латас и Борјан и Ацо кабранов.[DOUBLEPOST=1435338932][/DOUBLEPOST]http://grid.mk/read/news/510514165/10182421/fatalen-petok-golem-broj-mrtvi-vo-trite-teroristichki-napadi-vo-francija-tunis-i-kuvajt-foto-video и боље да напраиме тема за теорристички напади низ светот,пошто ќе ги има се почесто.
тие глупите како мене викаат дека требале да се истребат во корен уште кога дознале за нив, а соопштение од мвр и од хорхе беше дека ги прателе девет месеци и кажими побогу како можеле да ги пратат девет месеци и да влезат во центар на град со толкаво количество оружје бидејќи тие како мене глупите неможат тоа да го сватат, плус на сето тоа политичарите од Србија преку дипломатски пат им укажувале на опасноста и сега ти или било кој мисли дека сум обоен од некоја партија нека ми објасни како се ова деси во центар на град да ти влезе бандитска група со тешко науружање а ти да ги пратиш ни мање ни више него девет месеци и да знаеш за тоа, спектакуларното бегство несакам ни да го спомнамувам бидејќи е повеќе од смешно, дај ми на мене каков сакаш терорист со лисици на раце и стап еден неможе да ми избега, а како избегал на цела чета полиција со пушки, пиштоли и шта ја знам стварно несум толку ниско интелигентен за да го проглтам тоа...
 

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
Ако се толку добри(а се) како им се дешава по 2пат ? м ? како дозволуваат да се дешаваат вакви работи ? што корист има француската тајна служба од ова ?

факт е дека сите тајни служби,ги создадоа овие говеда.Но,не можеш да контролираш вечно напалени и затуцани луѓе.И факт,дека они имаат ИДЕОЛОГИЈА.
Француските тајни служби немаат ништо корист од ова.
ОДРЕДЕНИ ЛУЃЕ ги користат ГЛАВНИТЕ ЛУЃЕ на тајните служби за да може да се спроведе ваков терористички акт.
Самиот рече: Ако се толку добри (а се ),како им се дешава по втор пат ?
Епа ЈЕТKUNDO,самиот запрашај се: Како им се дешава по ВТОР ПАТ ?
Појаките тајни служби и тоа како можат да спречат терористички напад АКО САКААТ.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.484
Поени од реакции
11.539
http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=95696#.VY02xEZx64o


Исламистички напад во Лион, еден обезглавен повеќемина повредени

Обезглавено тело, десетина повредени и човек кој мафта со знаме на Исламската држава. Франција повторно е цел на терористички напад а овојпат местото на злосторството е фабрика за гас во Сен Кентен Фалавие, во близина на Лион. Според дел од француските медиуми напаѓачот со исламско знаме во рацете детонирал повеќе експлозивни направи во фабриката, но други извори велат дека била најмалку двајца напаѓачи кои со автомобил успеале да влезат во внатрешноста на објектот каде се обиделе да предизвикаат експлозии на резервоарите со гас.

Едно лице веќе е уапсено а десетина илјади војници и полицајци трагаат по другите евентуални учесници во нападот. Уапсениот е маж на околу 30 години кој од порано им бил познат на француските тајни служби. Во градот пристигна францускиот министер завнатрешни работи Бернар Казнев, а претседателот Франсоа Оланд веднаш го напушти самитот во Брисел и се врати во Париз каде изјави дека нема сомнение оти во прашање е терористички чин.

Ужасни детали од настанот постоојано се дополнуваат па така локален медиум објави дека главата на жртвата била пронајдена како виси на оградата на фабриката а на неа биле испишани зборови со арапско писмо. Војската изврши евакуација на сите вработени во фабриката за гас додека работниците од околните фабрики се замолени да не излегуваат надвор од работните простории. Француската влада нареди засилени мерки за безбедност на сите чувствителни локации во земјата. Овој напад се случува шест месеци откако исламистички екстремисти убија 17 луѓе во Париз и неговата околина за време на нападот врз сатиричниот весник „Шарли Ебдо“.
Дајте бре престанете со расизмот, не станува збор за никаков напад, ниту терористички чин, туку најобично насилство на место, какво што има насекаде каде што ограбуваат продавници или стари луѓе додека шетаат.

Најобично насилство врз неколку луѓе во кафана. :tapp:

 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
I toa muslimani sigurno
Алал вера вие новите како ги наоѓате темиве...[DOUBLEPOST=1435358000][/DOUBLEPOST]
Дајте бре престанете со расизмот, не станува збор за никаков напад, ниту терористички чин, туку најобично насилство на место, какво што има насекаде каде што ограбуваат продавници или стари луѓе додека шетаат.

Најобично насилство врз неколку луѓе во кафана. :tapp:

Па нив ко и на америте се им е у глава "терор", "тероризам", "терористи", "ИСИС"...

Најобичен грабеж на златара од страна на бивши член на ИСИС за нив е терористички чин, оти нели, по некоја логика делото е извршено од бивши терорист!
Си мислиш европејци, а тие да ти имале мозок колку на еребица со вакво размислување...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom