Нов сајт за радио и телевизија

Член од
21 март 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0


Погледајте го новиот сајт за радио и телевизија во Република Македонија - http://www.predavatel.com. Добредојдени са секакви идеи, предлози и забелешки. :je:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.369
Забелешки:

1) Камо Радио Кајгана во листата на македонски радија? :)

2) Ако е сајтот за РТВ во Македонија и Бугарија, каде е македонската верзија на сајтот? Јас гледам само бугарска и англиска верзија.

3) Каде да ти пратиме фактура за рекламата на форумов?
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
На сајтов му фали нашево радивце:pos2:
 
Член од
21 март 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
Македонската верзиja ja има на првата страница, а и интерактивната карта за Македониjа и сите списоци се пак на македонски.
Ке го добавја Радио Каjгана, обештавам! И да не усложнјаваме работата с котировките лев/денар, нааjдобре да направиме бартер - аз ке добавjа вашто радио во Предавателот, а Вие нема да ја избришете темава. ОК? :vozbud::music2:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
predavatel напиша:
Македонската верзиja ja има на првата страница, а и интерактивната карта за Македониjа и сите списоци се пак на македонски.
Ке го добавја Радио Каjгана, обештавам! И да не усложнјаваме работата с котировките лев/денар, нааjдобре да направиме бартер - аз ке добавjа вашто радио во Предавателот, а Вие нема да ја избришете темава. ОК? :vozbud::music2:
:wtf: ај некој нека преведе!?!
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
SCORPIO__20 напиша:
ja mislam deka forumov uste nema vraboteno oficijalni preveduvaci :):pos2:
lol, а, како пишеше претходно на македонски, па сега ми се прави б'лгарин. :)
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Na sajtov mu fali MAKEDONSKI a ne mu fali BUGARSKI toa da. Ama sepak zosto Bugarskiot e Makedonski moze da go pise i nego ama podobro bi bilo majciniot jazik na Bugarive t.e. Makedonskiov neli??
 
Член од
30 март 2007
Мислења
46
Поени од реакции
0
Nas ni fali vakov sajt, cist makedonski a ne bugarski
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
го разгледав добро сајтов... и само едно големо


Содржините ви се ТОП!!! можеби малку да се поработи на страната.... некои работи се пренатрупани, но... има толку многу податоци... работи кои не ни очекував да ги видам!

Пак: БРАВО!
 
P

Princ

Гостин
Секоја чест на идејата и на реализацијата. Навистина сајт преполн со корисни информации. Некои (многу) бугарски термини во македонската верзија на сајтот ме иритираат, ама се надевам во скоро време ќе ги одстраните и веб страната ќе блесне во полн сјај :)
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Супер е странава бе!
Само кајгана радио да го има!
 
Г

Грејвдигер

Гостин
SANCTIMONIOUS напиша:
Супер е странава бе!
Само кајгана радио да го има!
супер е, нека го има и кајгана радио... ама нигде не гледам на македонски :):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom