Нов македонски WoW сервер!

Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Здраво , За денеска имам да ви презентирам Многу добар ВоВ сервер кој потекнува од Македонја - Мои другари најдобри се креатори!
Па доколку сакате да се приклучите и да се дружите со останатите Повелете..!

Пач : 3.2.0
- ТБЦ , ВОТЛК ..
- Нема лаг ИЧ!
- BlizzLike со оглед на тоа што ако јас инсистирам можете да добите 1 - 80 лвл па после да си терате

------------------------------------

За првите 100 Души има 80 лвл Побрзајте има најмногу 20 пријавени!
Поздрав! Ентер - Јас веке играм на него!:pipi:

Веб : PoisonWoW.no-ip.org
Можете да го најдете и на ВоВСтатус!
 

DaN-MaN

Warlock
Член од
1 февруари 2007
Мислења
491
Поени од реакции
3
Можам ГМ да ви бидам :) Имам искуство, држев мој сервер едно време... Само уште 3.2 пач да имав лол. На 3.1.3 сум :S

PS. Еве пачувам
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.471
Поени од реакции
177
Зашто правите сервери кои не ви се 24 часа онлајн? :) сами да си играте?

Баш сега го проверувам, ни веб страна не се отвара :):)
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.266
Поени од реакции
288
Здраво , За денеска имам да ви презентирам Многу добар ВоВ сервер кој потекнува од Македонја - Мои другари најдобри се креатори!
Па доколку сакате да се приклучите и да се дружите со останатите Повелете..!

Пач : 3.2.0
- ТБЦ , ВОТЛК ..
- Нема лаг ИЧ!
- BlizzLike со оглед на тоа што ако јас инсистирам можете да добите 1 - 80 лвл па после да си терате

------------------------------------

За првите 100 Души има 80 лвл Побрзајте има најмногу 20 пријавени!
Поздрав! Ентер - Јас веке играм на него!:pipi:

Веб : PoisonWoW.no-ip.org
Можете да го најдете и на ВоВСтатус!
Нема лаг бидејќи немате ни 100 луѓе.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.379
Хаха , левел 80 ?? за првите треба да има 300 чуда награди, зошто нема никој да дојде ако не давате заебанции од почеток ...
 

TheGamer

аут оф мај мајнд...
Член од
11 јуни 2009
Мислења
265
Поени од реакции
8
а 24/7 е онлајн серверот?
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.780
Поени од реакции
1.550
Mnogu mi se dopaga,ubav e,solidno e se.pozdrav prodolzete taka.:pipi:
 
T

Tetro

Гостин
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.266
Поени од реакции
288
Server not foundFirefox can't find the server at www.poisonwow.no-ip.org.

* Check the address for typing errors such as
ww.example.com instead of
www.example.com

* If you are unable to load any pages, check your computer's network
connection.

* If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure
that Firefox is permitted to access the Web.

Тоа значи дека серверот не е онлајн 24/7.
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.266
Поени од реакции
288
барем имаме македонски ВоВ сервер...ај да ги видам грците нека напраат...xDxD

Хмм?

Која е поентата од сервер, кој не е онлајн 24/7?

Ќе може да се игра само кога самиот сопственик на серверот ќе седи на својот компјутер!?

Која е поентата на таков сервер?
 
T

Tetro

Гостин
Хмм?

Која е поентата од сервер, кој не е онлајн 24/7?

Ќе може да се игра само кога самиот сопственик на серверот ќе седи на својот компјутер!?

Која е поентата на таков сервер?
И шо треба, да му оставиме телефонски броеви, и да ни се јавува кога ќе ја пали машината, за и ние да можеме да се логираме на серверот и да плешеме WoW:tapp::tapp::tapp:
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.266
Поени од реакции
288
И шо треба, да му оставиме телефонски броеви, и да ни се јавува кога ќе ја пали машината, за и ние да можеме да се логираме на серверот и да плешеме WoW:tapp::tapp::tapp:

Па веќе ако прави сервер, треба да си има посебен компјутер-сервер на кој ќе стои емулаторот.

Како што гледам, он го ставил на неговиот PC и така да кога он го гаси ПЦто - серверот се гаси. :smir:
 
На врв Bottom