Нов луд закон “Забрането сушење гаќи“

  • Креатор на темата Vollstandig
  • Време на започнување
V

Vollstandig

Гостин
Дали идиме кон европа, дали кон лудилото, колку е коректен законов, одредете сами, али јас добро се изнасмеав:


ОД ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ СЕ КАЗНУВА ЗА СУШЕЊЕ НА ТЕРАСА
Гаќите мора да бидат спуштени
Граѓаните од понеделник нема да смеат да сушат алишта на терасите, или ако ги сушат треба да ги спрострат на висина која ја одредува правилникот, за да бидат затскриени.
Оваа забрана, како и уште низа други е воведена со Правилникот за нормите и стандардите за домување во станбените згради од 2010, но влегува во сила заедно со Законот за домување, на 1 април годинава. Казните за непочитувачите се движат од...

Превземено од тука
--- надополнето: 30 март 2012 во 20:55 ---
Да напоменам дека во турско време имало вакви закони, особено кај помирните народи, им ваделе пари на овој начин, со “Патарина, мостарина, арч за нива, арч за цркви, арч за крави и за се останато“...
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Па да му ебам мајката бе, конечно некој паметен закон конечно. Секој пат коа станувам мора да ми смрди на пресушени гаќи на балконот од потстанарите, ал кафе пијам ал мочка од камила. Остај то, секад коа да поминам одоздоле мора да капи нешо на глаава, пичаим материна бре од кај да знам ја можда то се гаќи на кој свршуваат па ги држат само за то. Мамата им нивна, законов е екстра!
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Па така ами шо, одам по улица и ме капи вода од терасите.
Ами стај капуљача
--- надополнето: 30 март 2012 во 21:02 ---
Нека забранат и правење прженици и триста такви глупости,кои што корнат на 100 километри,неможам да ја поднесам веќе старава под мене...отвараш прозор после вежбање,и корне на лук,кромид,пиперки,и што уште не...
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.960
Поени од реакции
3.667
Дали идиме кон европа, дали кон лудилото, колку е коректен законов, одредете сами, али јас добро се изнасмеав:





Превземено од тука
--- надополнето: 30 март 2012 во 20:55 ---
Да напоменам дека во турско време имало вакви закони, особено кај помирните народи, им ваделе пари на овој начин, со “Патарина, мостарина, арч за нива, арч за цркви, арч за крави и за се останато“...
Што би рекле србите ,,Кад лудило узме маха...,,
Што после овој врв на глупоста наредно да отчекуваме? Курометри и пичкометри па ајде данок на дупење и недупење и накриво дупење... ебате лудоста ебате, државата отиде у пм, учки пак во планините, не не есапат никаде во светот, сиромаштијата колуминира, неможеш слободно да шеташ по улиците на градит.. а тие се фатиле за гаќите!!!:facepalm:
--- надополнето: 30 март 2012 во 21:08 ---
Па да му ебам мајката бе, конечно некој паметен закон конечно. Секој пат коа станувам мора да ми смрди на пресушени гаќи на балконот од потстанарите, ал кафе пијам ал мочка од камила. Остај то, секад коа да поминам одоздоле мора да капи нешо на глаава, пичаим материна бре од кај да знам ја можда то се гаќи на кој свршуваат па ги држат само за то. Мамата им нивна, законов е екстра!
А ти кај ке си ги сушиш гаките?
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.190
И кај да си ги сушиме гаќите сеа?
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.960
Поени од реакции
3.667
Со фен ги сушам ја, не за нешо туку поефтини струјава зато
Немој така ке ги пожолтиш па може во некоја прилика да се посрамотиш.... оди на излет во природа и распостели ги гаките на сонце (внимавај само подалеку од скарата да бидат оти ке замирисаат на кебапи :cautious:)
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Немој така ке ги пожолтиш па може во некоја прилика да се посрамотиш.... оди на излет во природа и распостели ги гаките на сонце (внимавај само подалеку од скарата да бидат оти ке замирисаат на кебапи :cautious:)
вегетаријанец сум :)
и моиве се свила, нешто како афтердарк женско сатенче :)
 
С

Само Човек

Гостин
у Србија ваков закон имаа донесено уше лани али за оние чии тераси "гледаат" кон главна улица, али секад може да се користи даска за сушење алишта што законов го прави тотално неупотреблив
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Сакате ЕУ сега ќе добиете ЕУ+АУУХХ.. Нема кукање мора да идеме напред, касата што се празни треба пак да се полни. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom