Нов Македонски филм: До балчак - Приказна од дивиот исток

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Aj некој кој има Макс тв и е на Магента нека проба да го извади филмот од maxtvgo.mk еве линк https://maxtvgo.mk/#/linear/105?program_id=832193

На Маxtv go може да се гледа и програмата од вчера а МРТ 1 е во HD.

Јас не бев во Македонија и сакам да го гледам а не можам сега да го гледам затоа што Maxtv go нема можност за гледање надвор од Македонија.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Aj некој кој има Макс тв и е на Магента нека проба да го извади филмот од maxtvgo.mk еве линк https://maxtvgo.mk/#/linear/105?program_id=832193

На Маxtv go може да се гледа и програмата од вчера а МРТ 1 е во HD.

Јас не бев во Македонија и сакам да го гледам а не можам сега да го гледам затоа што Maxtv go нема можност за гледање надвор од Македонија.
Чим го има ваму, не би требало да биде проблем да се појави некаде филмов.
За жал, уште не сум префрлен на Магента...
 
Член од
5 август 2016
Мислења
465
Поени од реакции
296
А што ќе ви овој филм да го гледате повторно? Никаква вредност нема филмот. Се што се создаде во последниве години, филм, книга, песна е без уметничка вредност и со цел да се земат пари од министерство за култура. Нема повеќе креативци, нема уметност во Македонија, само профитери.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Кратко сиже на филмот - една англиска курва сака да доживее авантура пред да се омажи и оди на дивиот исток со својот пријател каде се изебува со локалците, а комитите се преставени ко диви каубојци или мексички десперадоси кои крадат се пијанчат и убиваат.
Срамота од филм.
 
Член од
16 јуни 2013
Мислења
418
Поени од реакции
344
Мизерија од филм, среќа не сум го гледал во кино, ќе сум пукал прсти 3 саати од досада, какво клише...

1/10
 
B

Blade Torch

Гостин
Само саундртакот и костимографија му имаат прелазна оцена (на толку фрлени пари уште тоа фа не го биваше) , таман за 3 од 10. Содржината на филмот е криминално лоша. Тресење курови за да одат во америка, стварно господине Попов?
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Дајте бе линк да го симнам еден онест трејлер да му напрајме на столе куров да го изрезилиме шо ни ги потроши саатите од животот неповратно
 

SweetGirl*

мудар посматрач
Член од
9 декември 2009
Мислења
141
Поени од реакции
119
Кратко сиже на филмот - една англиска курва сака да доживее авантура пред да се омажи и оди на дивиот исток со својот пријател каде се изебува со локалците, а комитите се преставени ко диви каубојци или мексички десперадоси кои крадат се пијанчат и убиваат.
Срамота од филм.
Француска била курвата....
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Не ми е јасно зошто се чудите за сцената со Којо, кога е снимана од режисер кој со мала интервенција во името би се викал Столе Чопов. Just look at that name! Столе Чопов. СТОЛЕ. MOTHERFUCKING. ЧОПОВ. :icon_lol:

- ...бла бла бла... Столе.
- Кој Столе?
- О̶в̶о̶ј̶ ̶д̶о̶л̶е̶ Столе Чопов.


И во Тетотовирање и Џипси Меџик имаше фалусоидни елементи. Тоа му е заштитен знак.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Не ми е јасно зошто се чудите за сцената со Којо, кога е снимана од режисер кој со мала интервенција во името би се викал Столе Чопов. Just look at that name! Столе Чопов. СТОЛЕ. MOTHERFUCKING. ЧОПОВ. :icon_lol:

- ...бла бла бла... Столе.
- Кој Столе?
- О̶в̶о̶ј̶ ̶д̶о̶л̶е̶ Столе Чопов.


И во Тетотовирање и Џипси Меџик имаше фалусоидни елементи. Тоа му е заштитен знак.
Не вреди ни да се коментираат чудните сцени, уште од првата кога ко шамареа главниот турчин во градот пред цела негова армија...
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Ej изгледа сите заборавивме да го споменеме фактот дека и пејачот на легендарната "Родендееен мала забаваааа" игра тука. И тоа се појавува во првите минути на филмот.
И после некој ни е крив што не знаеме да видиме хинт на стартот и да го баталиме филмот
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Ej изгледа сите заборавивме да го споменеме фактот дека и пејачот на легендарната "Родендееен мала забаваааа" игра тука. И тоа се појавува во првите минути на филмот.
И после некој ни е крив што не знаеме да видиме хинт на стартот и да го баталиме филмот
Јас дури кога го видов покојниот Бранко Ѓорчев ми текна колку е стар филмот,
 
Член од
5 август 2016
Мислења
465
Поени од реакции
296
а филмот каде е. каде македонските пирати. ајде копија од филмот набавите, на торент да ја ставите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom